Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaki pistolet gazowy wybrać w przedziale cenowym 300-350 zł


Recommended Posts

Witam, jestem kompletnie nowy w tematyce ASG więc proszę o wyrozumiałość. Mam zamiar kupić pistolet gazowy, ale nie wiem dokładnie jaki, słyszałem że gazówki są dość awaryjne więc chcę zasięgnąć opinii ekspertów takich jak wy. Zależy mi aby pistolet był dość ciężki i wykonany (w większości) z metalu.

Z góry dziękuję za pomoc ;)

Link to post
Share on other sites

Ja na Twoim miejscu zastanowiłbym się czy warto brać gazowy pistolet na pierwszą replikę. Są one kosztowne w utrzymaniu (zarówno pod względem gazu jak i części zamiennych czy dodatkowych magazynków), awaryjne, nie lubią zimna (a nawet chłodu), mają małe magazynki.

Jeżeli chcesz się strzelać na normalnych strzelankach to może się okazać, że pistolet gazowy da Ci mało frajdy. Ok, jest blowback - fajnie, zabawnie, ale zasięg, celność i pojemność magazynka właściwie od razu stawiają Cie na gorszej pozycji niż posiadacza repliki elektrycznej (np. Kałasza) o podobnej cenie. Dodatkowo gdy temperatura spadnie Twoje strzelanie może skończyć się na dwóch strzałach i dźwięku uciekającego gazu.

Ja nie mówie, że te pistolety, które podlinkowałeś są złe i nie zabraniam Ci ich kupować. Być może w swojej klasie (pistoletów gazowych w cenie 300-400zł) są najlepsze, ale obawiam się, że mogą zniechęcić Cie do airsoftu.

Link to post
Share on other sites

Kup narazie tylko ochrone oczu (lub popytaj w lokalnym środowisku - może ktoś pożyczy) i wybierz się na jakąś strzelankę, poobserwuj, popytaj. Pewnie znajdzie się ktoś z doświadczeniem w gaziakach i Ci o nich opowie, a może nawet znajdzie się jakiś gaziak i sobie porównasz osiągi z innymi replikami.

Link to post
Share on other sites

W tej cenie śmiem twierdzić, że jest to wszystko to samo i jest to loteria. Jeżeli ma być ciężki, z metalu i fajnie wyglądać to CZ75 czyli KP09 od KJW - świetnie leży w dłoni, fajnie kopie na co2. W/w Colty i pochodne co wynika z ich konstrukcji (ciężkiego zamka i małego magazynka) są gazożerne.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...