Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

TRI COMTAC III Single Com Noise Reduction Headset VS. Z Tactical TCI LIBERATOR II Neckband Headset


Recommended Posts

Witam.

Planuję w niedługim terminie zakup słuchawek aktywnych.

Zastanawiam się na 2 produktami.

 

TRI COMTAC III Single Com Noise Reduction Headset

http://store.specwarfare.com/en/tri-comtac-iii-single-com-noise-reduction-headset-for-tri-real-mil-spec-ptt

 

Z Tactical TCI LIBERATOR II Neckband Headset

http://shop.ehobbyasia.com/z-tactical-tci-liberator-ii-neckband-headset.html#.VF35yfmG-5Q

 

Zastanawiam się i nie mogę dokonać wyboru. Dlatego mam parę pytań:

 

1. Najważniejsze z pytań - Jak wygląda sprawa z jakością dźwięku? Czy się różnią pod tym względem?

2. Jak wygląda sprawa jeśli chodzi o komfort użytkowania? Czy powodują jakieś problemy np. ból głowy?

3. I jeszcze sprawa marki tzn. z Z Tactical wielokrotnie się spotykałem na różnych sklepach lecz 1 raz widzę markę TRI. Macie może jakieś zdanie na jej temat lub może doświadczenia z nią?

4. Jeśli zapomniałem o jakiś mniej lub bardziej istotnym aspekcie lub macie jakieś inne ważne szczegóły na ten temat to proszę o wypowiedzenie się.

 

Dziękuje i pozdrawiam Adam.

Link to post
Share on other sites

W przypadku słuchawek TRI wg tego co można wyczytać na ich temat w sieci, to wymagają przycisku PTT produkowanego przez TRI(kwestia dopasowania impedancji mikrofonu i głośników do radia). Podobno bez problemu współpracują też z "wojskowymi" PTT.

W przypadku zastosowania kopii PTT na pewno wystąpią problemy z jakością dźwięku.

O TRI dużo dobrego można przeczytać w związku z repliką AN/PRC-152 (sprawne radio kilku zakresowe, podobno na elektronice firmy Baofeng).

Niestety wszystko co powyżej napisane to info zasłyszane/wyczytane w sieci... Sam się zastanawiam nad kupnem ich produktów.

Link to post
Share on other sites

1. jakos dźwięku bedzie tam sama czyli średnia. Da sie zyć ale jakos kabli woła o pomste do nieba, po wymianie okablowania w całych słuchawkach i zastosowaniu filtra ferrytowego działaja lepiej ale nie jest to jakoś jak w oryginałach.

2. peltory mają ciut lepszy headband niż np. sordiny i lepiej będzie się je nosić pod hełmem ale nie napisałeś jaki masz hełm. Ze zdjeć w twoim profilu widze ze masz fast, wiec teoretycznie peltory beda ok, ale lepiej bedzie się nosić zapewne liberatory. Z reszta do peltorów masz adaptery na szyny arc. Ciezko jest tutaj porównac to bo podajesz słuchawki całkiem rózne. Co innego jakbys podał sordiny i liberatory. Kolejna rzecz to kształt głowy :) Ja nosiłem sordiny pod michem 2002 dało się ale po kilku godzinach cisneły mnie w głowę. Pod fasta emersona nie dało sie je włozyć, hełm trzeba było nabijać młotkiem, kupiłem adaptery arc do sordinów, było dużo lepiej.

3. z-tactical to grupa produktów elementa do komunikacji w asg. Swoje sordiny juz po przeróbce kabli uważałem za dobre, lecz ostatnio bawiłem się prawdziwymi sordinami i różnica w jakosci jest ogromna. Kopie sprzedałem, kupiłem oryginały :) Kopie ujda na strzelance asg, małych petardach ale nie chronią uszu jak prawdziwe. Kopia nie wygłuszy dźwieku repliki a oryginały wyciszają, że repliki swojej nie słyszysz prawie.

4. Lepiej podaj jak chcesz nosić słuchawki (z hełmem czy bez) jak długo, do czego ich bedziesz uzywał. Im wiecej podasz informacji, tym lepiej ci podowiemy. Kolejna rzecz to jakie masz radio :)

Link to post
Share on other sites

Na wstępie chciałbym podziękować za odpowiedź i odzew.

A więc tak:

1. Słuchawki chcę głównie używać w czasie kiedy będę nosił hełm (FAST).

2. Przewidywany czas korzystania z słuchawek to do 5 max 6 godzin.

3. Słuchawki planuję korzystać na terenie w 70% zurbanizowany ( dawny ośrodek wypoczynkowy wokół którego jest las (Mierzyn - "Justynka" ) bo tam najczęściej się spotykamy )

4. Jeśli chodzi o radia to naszej grupie korzystamy z tych:

http://allegro.pl/mo...4702127631.html

http://allegro.pl/ra...4739689343.html

Lecz ja zawsze korzystam z tych:

http://www.techpro.p...2_motorola.html

Działają bez problemów z wyżej wymienionymi.

Edited by Dzika Kura
Link to post
Share on other sites

ja bym wybrał liberatory. w razie czego możesz nosić je pod hełmem lub bez. warto też zmienić wkładki na żelowe (koszt 140zł plus wysyłka, dostepne w polsce), plus ptt ale od razu zanieś do kogoś, kto wymieni ci kable wszystkie na lepsze. Zapłacisz 100-150zł za wymiane kabli ale będzie lepiej. Niestety chińskie kable łamią się i przerywają,

Link to post
Share on other sites

Kable w PTT miałem przerabiane bo wcześniej miałem Bowman'a i jak na PTT chińskie to nie działało więc dałem do znajomego który bawi się w kablach i elektronice i mi wymienił za czteropak. Jak kupie Liberatory to tak jak mówiłeś wymienię kable w nim i jak kolega ogarnie to też filtr ferrytowy. Co do wkładek żelowych to tylko za granicą znalazłem. Możesz podać jakiś link, bo może źle szukałem albo pod złymi hasłami.

 

Pozdrawiam Adam.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...