Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

2 opcje do PJ SPR Short + pytanie od optykę


Recommended Posts

Podczas ostatniej (naprawdę udanej) strzelanki - Piekary - Donieck odkryłem swoje powołanie w ASG, i prawdą jest.. potwierdzam... że trzeba trochę pobiegać parę razy dostać z bliska, parę razy czaić się 10 min żeby tylko odkryć że "teren jest od dawna nasz", żeby wiedzieć jaka rola w ASG najbardziej danej jednostce odpowiada.

 

Nie czuje się za dobrze jako typowy szturmowiec(jestem za mało dynamiczny, za często obrywam), będący przeważnie na froncie(choć czasami takie akcje frontowe mi nawet całkiem-całkiem wychodzą :)), ale z drugiej strony też nie czuł bym się świetnie jako "człowiek-krzak" czekając w zaroślach pokryty fauną i florą na ten jeden "perfect shot".

 

Idealną dla mnie rolą jest strzelec wyborowy (co sprawdziłem w praktyce w Piekarach) wspierający jednostki z pewnej odległości.

{{PRZYKŁAD: cały budynek zajęty przez naszych i musimy go utrzymać, ja w tej sytuacji zająłem pozycję dość defensywną, praktycznie na zewnątrz budynku i przez całą jego długość "ściągałem" jednostki przeciwnika które były po drugiej stronie budynku, lub dostały się do środka, wiedząc że mam zasięg (skuteczny) tam gdzie celuje}}}

 

Aleee.. jak będzie potrzeba to na średnio-krótki dystans powalczyć (no z 5 m nie przywalę, to już z króciaka ;)), to na takie powiedzmy 20m mogę semi pojechać, a jak obudowany, albo ucieka mi ludzik to nawet i serią.

 

Jak odkryłem (a właściwie, po prostu wcelowałem dobrze) PJ SPR FULL METAL SHORT (przedtem miałem G36C [g-001] - które się dosłownie rozleciało i KRAKMAN mi oddał kesz) całkiem się sprawdza w roli takiej właśnie broni wyborowej ("no shit?" ...w koncu ostra wersja właśnie do tego jest zaprojektowana ;P) i po zmianie gumeczki na zieloną GG z HU=OK mam ok 440FPS (chronowanie przed Piekarami) a na przeglądzie zerowym, z HU=0 było ~430. Także może sama zmiana "350mmSTOCK" na "350mmPREC" może by dało kolejne 10fps no i powtarzalność.

 

I to właśnie jest opcja A:

Wymiana na lufę precyzyjną 350mm i żadnych zmian zewnętrznych.

 

Opcja B:

Skonstruowanie lub zakup atrapy tłumika i zakup 450mm. Tylko nie wiem czy efekt nie będzie odwrotny do zamierzonego i przez tak długą lufę nie stracę fps'ów?

 

Druga kwestia (co prawda nie w tym dziale ale nie mam jak tego rozdzielić - to optyka). Aktualnie mam Eotecha 551 (baaaaardzo zadowolony, jedynie żałuje że nie wziąłem tej opcji na paluszki ale już tam). Ale kurcze po zajęciu strategicznej pozycji super było by "posilić się" jakimś zoomem. Zauważyłem ostatnio u KRAKMANA magnifiery co dla mnie było by wręcz idealnym rozwiązaniem, ale ponad 400 zeta (!!!) za wersje do EoTechow.

 

Tu też pytanie... bo jest też, znacznie tańsza wersja do Aimpointow...czy one (poza tym, że Aimpoint ma ciut niższe mocowanie) są kompatybilne. Bo nawet sam system mocowania (odczepanie lunetki [Aim] i do kamzy, zamiast takiego zwisa [Eo] bardziej mi pasi).

 

Czy może po prostu całkowita zmiana i przesiadka na lunetę? (zero doświadczenia, raz tylko przez jedną sobie looknąłem ;P)

 

Doradźcie co i jak bo mimo iż od wakacji trochę ASG-wiedzy posiadłem to ten teren jest mi mało znany.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Po pierwsze to nie podniecaj się tak ;-) każdy wie jak wyglądają strzelanki, nie musisz tutaj wstawiać swoich barwnych opisów przeżyć, bo to mało istotne. Po drugie poczytaj forum przed zadawaniem pytań. Gdybyś zrobił to rzetelnie, tego postu by tutaj nie było. Ale skoro już napisałeś... Nudzi mi się w robocie więc odpowiem Ci jak ja to widzę z grubsza. Dłuższa lufa zwiększy Ci nieznacznie fps i to jest dobry pomysł. Z cylindrem, który siedzi w tej replice, najlepsze skupienie uzyskasz na lufie 510-550mm. Możesz ją schować w tłumiku... Do Twojego stylu gry masz za mało fps ale to już zupełnie inna historia jeśli chodzi o tuning PJ... Więc póki o tym nie myślisz zainwestuj w naprawdę dobrą lufę i powinieneś być z efektów zadowolony jako początkujący. Jeśli chodzi o optyke to kolimator w zupełności wystarczy na tych dystansach, z lunetą będziesz się męczył i spadnie ci skuteczność.

Edited by Lupuss
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...