Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wybór akumulatora LI-PO


Recommended Posts

Siema, wiem ,że tematy baterii były poruszane ale wolę się upewnić co do wyboru batki.

 

Posiadam replikę AK47 SRT-08(chińczyk) :icon_biggrin: chcę zmienić NI-MH na LI-PO i teraz tak

zastanawiam się nad kupnem poniższych batek:

-Redox 2200mAh 7,4V 30c

 

-Redox ASG 2400 mAh 7,4V 20C

 

Problem dotyczy wyboru wydajności prądowej czy większa wydajność prądowa może uszkodzić silnik

czy po prostu załóżmy ,że silnik potrzebuje 20A do pracy. To czy z batki będzie pobierał tylko tyle ile potrzebuje ,a od wydajności prądowej będzie tylko zależał czas pracy na danej baterii?(Chyba że czas pracy zależy tylko i wyłącznie od pojemnośći)

Replika posiada ok 400 -410 FPS

Niedługo chcę kupić jeszcze jedną replikę, do budynków o ok 360 - 368 FPS

I tak czy batka będzie pasowała parametrami do obu replik.

Na koniec :icon_lol: na zwiększenie szybkostrzelności (ROF) ma wpływ napięcie ,a wydajność prądowa nie ma na to żadnego wpływu pojemność też nie ,jesli się mylę proszę o poprawkę.

Z góry dzięki za pomoc i sorry za kolejny temat w tej kategorii :icon_mrgreen: ale nie chcę niespodzianki po zakupie baterii.

Taka ładowarka da radę czy to zły wybór

http://gunfire.pl/pr...ct-Charger.html

Edited by 122112qw
Link to post
Share on other sites

Silnik będzie pobierał tyle ile trzeba (a jak będzie trzeba to więcej niż może dać bateria co zaskutkuje spadkiem napięcia i zwiększonym zużyciem pakietu), od wydajności zależy natomiast ile maksymalnie może popłynąć prądu (tak w uproszczeniu).

ROF bierze się z napięcia i prądu, ale najpierw należy spróbować na wydajniejszej baterii - dopiero jeśli wtedy ROF będzie zbyt niski można pomyśleć o przesiadce na wyższe napięcie (i zachować równie wysoką wydajność pakietu).

Edited by hindus
Link to post
Share on other sites

Czyli mogę brać batke 30C bez żadnych obaw o uszkodzenie tak?

Chyba ogarnołem tą wydajność jeśli silnik chce pobrać np. 30 A a batka może udostępnić tylko np. 20A to w tedy zaczyna się problem a w odwrotnej sytuacji nic nie koliduje ze sobą.

Edited by 122112qw
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...