Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem przy składaniu M15A4 ASG


Recommended Posts

Witam,

otóż po paru miesiącach strzelania w stocku postanowiłem wymienić lufę wewnętrzną i gumkę hop-up. Było to moje pierwsze otworzenie karabinu. Wymiana udała się bez problemów, ale pojawił się problem przy składaniu. Po złożeniu wszystkiego nie mogę wbić do końca pinu, tego przy kolbie. Gdy obejrzałem to okazało się że pin zaczepia się o szkielet gearboxa. Próbowałem odsunąć jakoś gearbox, ale siedzi bardzo sztywno. Macie pomysł jak bym mógł tego dokonać bez wyjmowania gearboxa. Czytałem że przy tym trzeba wszystko rozkręcać, a ja najzwyczajniej boję się że coś zepsuje, albo uszkodze plomby gwarancyjne. Wiem taki mały problem, ale mi to bardzo przeszkadza. Jeśli jest podobny temat to proszę o odesłanie tam, bo ja znaleźć nic nie mogłem.

Link to post
Share on other sites

Często tak mam u siebie na serwisie gdy trafiają do mnie składaki.

Weź śrubokręt o zbliżonej średnicy co pin i wsadź go od drugiej strony. Następnie zacznij wkładać pin, wypychając śrubokręt. Gdy dojdziesz do momentu że zaraz pin się zablokuje, weź kombinerki lub młotek i uderz w pin, który sam wypchnie śrubokręt.

TEORETYCZNIE można tak uszkodzić ścianę GB jednakże jak zrobisz to szybko i zdecydowanie to nie powinno się nic stać. Buszuję na serwisie jakieś 3 lata i nigdy nic się przez to nie stało.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...