Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dzień dobry, szukam kasku albo hełmu.


Recommended Posts

Szanowni Państwo, szukam kasku albo hełmu. Nie szukam repliki/kopii konkretnego modelu, tylko czegoś spełniającego co najmniej większość moich wymagań. Chinole wchodzą w grę.

 

Budżet to powiedzmy do 200 zł, ale rozważę różne propozycje.

 

Kolor tak naprawdę nie ma większego znaczenia, ponieważ w moim arsenale nie brakuje farb w spreju. Ale najlepiej oliwka.

 

Przyzwoita ochrona głowy. Nie zależy mi na atestach, ale chcę coś przynajmniej sprawiającego solidne wrażenie. Miałem chiński kask, którego skorupa wyginała się bez problemu i można było w niej dosłownie wiercić nożyczkami (!).

 

BRAK otworów. Jednolita skorupa. Dlaczego? Bo przez otwory może się przedostać deszcz, śnieg, grad, kompozyt i różne ciekawe atrakcje w cekube.

 

Jeśli chodzi o fasunek, to raczej nie lubię nakarczków, wolę taki zwykły "kaskowy", ale to nie ma większego znaczenia.

 

Nie zależy mi na typowej dla FAST-ów regulacji. Jeśli będzie pasować, to git. Mam spory łeb, coś koło 60 cm w obwodzie albo i więcej.

 

Mile widziany system poduszek przyklejany rzepami do wewnętrznej strony skorupy hełmu. Podoba mi się to rozwiązanie.

 

Montaż VAS. Będzie mi służyć do montażu kamerki SJ4000. Jeśli znacie jakąś sensowną alternatywę (blacha + odciąg?), to też wezmę ją pod uwagę.

 

Szyny ARC. Wygodnie się na nich montuje gogle, maskę siatkową oraz latarkę.

I znów - nie zależy mi na szynach ARC samych w sobie, tylko na ich funkcjonalności. Więc jeśli są jakieś alternatywy, to i je rozważę.

Ponieważ jestem zwolennikiem DIY taktycznej prowizorki, to myślę, że i same szyny RIS po bokach by mnie zadowoliły.

 

NIE używam i na 99% nie będę używał zestawów słuchawkowych a la MSA Sordin czy inny Comtac. Duże wycięcia na słuchafony są wręcz niemile widziane. Przymierzałem kiedyś taki kask i nie podobało mi się, że przez te wycięcia widać mi z boku pół głowy.

 

Zdaję sobie sprawę, że wybrzydzam jak rozpieszczona primadonna :D i chyba nie istnieje kask spełniający dosłownie wszystkie moje wymagania, ale podrzućcie propozycje kasków które spełniają ich najwięcej.

 

W oczy rzucił mi się taki model. http://www.taiwangun.com/replika-helmu-mich2001-z-szynami-montazowymi-olive-8fields?from=listing&campaign-id=22

 

Proszę o wszelkie uwagi i sugestie.

 

Z góry dziękuję za poświęcony czas.

 

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Akurat podałeś hełm mich 2001 który ma ogromne wycięcia :)

 

Ale ja bym brał fasta. Mich niestety ma słaby system zawieszenia i lata na głowie. Fast dzięki obręczy mozna zacisnać na głowie i nie ruszy się, nawet bez zapięcia paska pod brodą. Przy zapiętym pasku - hałerek jest super stabilny na bani, nie gibie się, nie lata. Dobrze lezy, nie stercza żadne paski co mnie osobiscie denerwuje. Więc bierz fasta.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...