Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

zacięty M870 - Prezent na urodziny!


Recommended Posts

Witam, kupiliśmy koledze na urodziny shotguna M870.

(http://www.taiwangun.com/replika-hi-power-m870-shotgun-long-420-fps?from=listing&campaign-id=19)

Jak doszedł dzisiaj to chciałem sobie go wziąć do ręki i sprawdzić z czym się to w ogóle je. Chciałem sprawdzić czy ma pump action, tak więc naładowałem go bez kulek naciskając spust. Spust generalnie zachowuje się jak przy nienaładowanej strzelbie natomiast element ładujący ani drgnie, nawet odrobinę. Czy nie wiecie może co tu się właściwie stało i czy jest możliwość łatwej tego naprawy? Dramatyzmu dodaje fakt, że urodziny kolega ma jutro a w okolicy nie ma żadnych serwisów asg.

Link to post
Share on other sites

Chciałeś go "napompować" z wciśniętym jednocześnie językiem spustu??!! Dawno nie rozbierałem klamota, ale tez nigdy nie przyszło mi do głowy przeładowywać go w taki sposób-to nawet nie było by bezpieczne , bo mógłby gdzieś wystrzelić... W tych szotach jak jest tłok naciagniety to zdaje się nie można załadowac go ponownie...Jestes pewien że spust sobie śmiga w jedną i druga strone i blokada spustu nie jest wcisnięta?

Link to post
Share on other sites

Na 90% poszedł zaczep cylindra. Tak dzieje się w shotgunach AGM, gdy strzeli się bez dopchania rączki przeładowania do końca (jak najdalej od ciała, a najbliżej wylotu lufy) czyli właśnie w trybie pump action. Nie dzieje się tak za każdym razem, ale jest to ryzykowne i obawiam się, że u Ciebie stało się to samo.

Na szybko mógłbyś to skleić, ale to raczej prowizorka, która długo nie wytrzyma. Porządna naprawa to raczej wymiana części, a o te trudno.

Link to post
Share on other sites

Ale on nie strzelił, brzmiało to jakby się normalnie załadował, ale cyngiel zachowuje się jak by nie był załadowany, spokojnie go mogę nasikać. Tylko element ładujący nie chce drgnąć.

 

Tak, spust śmiga doskonale. Chciałem tak strzelić bo akurat chwilę przedtem miałem w ręce mossberga który ma pump action i chciałem sprawdzić czy tu też jest :icon_biggrin:

Edited by Donski
Link to post
Share on other sites

Jeżeli cyngiel luźno chodzi to albo poszedł element, który zahacza tłok, ale wtedy luźno chodziłby nie tylko spust, ale także i czółenko przeładowania. Skoro ono jest zablokowane to coś musi je blokować - bez rozłożenia repliki nie zdiagnozujemy tego.

Ps. Nie używaj pump action - to psuje repliki. Może drogie shotguny to wytrzymają, ale tanie zabawki prędzej czy później klękną, jękną i pękną.

Link to post
Share on other sites

Jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że tłok zahaczony i gotowy do strzału (dlatego czółenko zablokowane) ale albo cos złamał w mechanizmie spustowym albo udało mu się wyprzedzić cykl strzału ("strzał" padł jeszcze przed zaczepieniem tłoka). Ja bym jeszcze spróbował trochę na siłę ale z umiarem pchnąć język spustowy do przodu, może znowu zaskoczy...

Link to post
Share on other sites

Zaczęliśmy z kolega go rozkręcać i nagle ożył :). Potem jeszcze kilka razy się zacinał jak nie doładowało do końca ale wystarczyło wyjąć magazynek bo się kulki zablokowały albo poruszać z czuciem cynglem. W każdym razie kryzys zażegnany i dzięki wielkie za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...