Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Proszę o pomoc w wyborze sprzętu.


Recommended Posts

Witam,

 

chciałbym prosić wszystkich znawców ASG w wyborze repliki dla nowicjusza . Chciałbym zacząć swoją przygodę z ASG , trochę poczytałem , wybrałem kilka replik , ale wole spytać o zdanie fachowców ! Chciałbym, aby replika miała wygląd "emko podobny" oraz mieściła się w granicach 400-700 zł . Również prosiłbym o wypisanie +/- danego modelu oraz czy przydałoby się wprowadzić w nim jakieś zmiany . Ponadto ciekawi mnie czy opłaca się kupować używane repliki i czy nie rozsypią się po kilku dniach używania . Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam

Satari

Link to post
Share on other sites

Na prawdę nie chcesz, żeby wszyscy znawcy ASG Ci pomagali! :icon_mrgreen:

Przeczytaj temat: M4 wybór ostateczny ..., zanim dosięgnie Cię słuszny gniew Moderatora.

 

Jeśli koniecznie emka w tym zakresie cenowym, to ja proponuję produkcje Force Core lub Specna Arms. Obie grupy mają tematy w sekcji: http://forum.wmasg.p...m/210-ii-klasa/

 

Poszczególne modele różnią się przede wszystkim zewnętrznie, a wnętrza mają z grubsza takie same.

Jeśli chodzi o używki, to jak z samochodami: trafisz dobrze - będziesz szczęśliwy. Trafisz źle - będziesz nieszczęśliwy.

 

Powodzenia!

Edited by Majkhel
Link to post
Share on other sites

Cześć.

Na pierwszą replikę odradzam używkę, chyba, że masz znajomego serwisanta, który w razie czego do niej zaglądnie, może się okazać też, że więcej wydasz na naprawę repliki używanej niż za samą cenę jaką ją kupileś.

Tak jak mówi Majkhel przeczytaj temat, ale i tak możesz nam podlinkować te kilka replik które wybrałeś.

Musisz także zaopatrzyć się w dobrą ochronę oczu, Uvexy Ivo, ESS ICE, ESS CROSSBOW, BOLLE.

Polecam Ci osobiście okulary, gdyż nie parują aż tak i zwykle taniej kupisz dobre okulary niż gogle. Możesz dorwać gogle też dość tanio dobre, ale są to zazwyczaj ochronne, czyli mają specyficzny wygląd, a balistyczne ładniej wyglądają z hełmem, ale są droższe. Z 200zł musisz wyłożyć. Koleś z drużyny wyłożył dwie i pół stówki na gogle Bolle, a parują mu jak nie wiem. Jak się na niego popatrzy czasem, to widać samą parę na jego goglach, a na twarzy nie ma nic, albo cieniutką kominiarkę chyba. Także odradzam Ci gogle, chodź pewnie zaraz mnie zhejtujecie, że można je czymś posmarować. Można, ale okulary ja też smaruje, ale dlatego, że miałem grubą ochronę twarzy. Z maską stalker, raczej nie powinny parować, ale zawsze można jakimś antifogem spsikać. Parująca ochrona oczu i nie wygodne, lecz potrzebne i mega skuteczne jeżeli chcemy zachować zęby :icon_razz2: Maski siatkowe to dwie najbardziej wkurzające w Airsofcie rzeczy.

Masz już mundur? Myślałeś nad jakimś? A tak wogóle masz ten sam budżet na wyposażenie, czy oddzielny.

Warto też zaopatrzyć się w buty nad kostkę.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Cześć.

Na pierwszą replikę odradzam używkę, chyba, że masz znajomego serwisanta, który w razie czego do niej zaglądnie, może się okazać też, że więcej wydasz na naprawę repliki używanej niż za samą cenę jaką ją kupileś.

Tak jak mówi Majkhel przeczytaj temat, ale i tak możesz nam podlinkować te kilka replik które wybrałeś.

Musisz także zaopatrzyć się w dobrą ochronę oczu, Uvexy Ivo, ESS ICE, ESS CROSSBOW, BOLLE.

Polecam Ci osobiście okulary, gdyż nie parują aż tak i zwykle taniej kupisz dobre okulary niż gogle. Możesz dorwać gogle też dość tanio dobre, ale są to zazwyczaj ochronne, czyli mają specyficzny wygląd, a balistyczne ładniej wyglądają z hełmem, ale są droższe. Z 200zł musisz wyłożyć. Koleś z drużyny wyłożył dwie i pół stówki na gogle Bolle, a parują mu jak nie wiem. Jak się na niego popatrzy czasem, to widać samą parę na jego goglach, a na twarzy nie ma nic, albo cieniutką kominiarkę chyba. Także odradzam Ci gogle, chodź pewnie zaraz mnie zhejtujecie, że można je czymś posmarować. Można, ale okulary ja też smaruje, ale dlatego, że miałem grubą ochronę twarzy. Z maską stalker, raczej nie powinny parować, ale zawsze można jakimś antifogem spsikać. Parująca ochrona oczu i nie wygodne, lecz potrzebne i mega skuteczne jeżeli chcemy zachować zęby :icon_razz2: Maski siatkowe to dwie najbardziej wkurzające w Airsofcie rzeczy.

Masz już mundur? Myślałeś nad jakimś? A tak wogóle masz ten sam budżet na wyposażenie, czy oddzielny.

Warto też zaopatrzyć się w buty nad kostkę.

Pozdrawiam

 

Ten budżet jest na samą replikę , oddzielnie kupuję sobię mundur i okulary , a kamizelkę dostaję w spadku od znajomego .

Link to post
Share on other sites

Tańszą - będziesz mieć więcej kasy na inne rzeczy. W FC warto w przyszłości zainwestować w nowy cylinder (typ 3 bodajże, chyba że zmienisz długość lufy wewnętrznej). Można też mocniejszą sprężynę. Ale to przyszłość.

 

W każdej warto gumkę wymienić.

Edited by Majkhel
Link to post
Share on other sites

Tańszą - będziesz mieć więcej kasy na inne rzeczy. W FC warto w przyszłości zainwestować w nowy cylinder (typ 3 bodajże, chyba że zmienisz długość lufy wewnętrznej). Można też mocniejszą sprężynę. Ale to przyszłość.

 

W każdej warto gumkę wymienić.

 

Czy wymienienie tej gumki wymaga jakies znajomosci budowy repliki czy nawet zielony to zrobi ? Jakas firma robi takie lepsze czy obojetnie jak kupie ?

Link to post
Share on other sites

Hej, odpisałem Ci na priva.

Jest fajny (duży :icon_mrgreen: ) temat o gumkach: ..., poczytaj w wolnej chwili.

 

Powiem tak: wymiana gumki umożliwia poznanie repliki, ale nie jest to trudne i na pewno się przyda w przyszłości.

Jeśli byś robił sam, to są filmiki na YT. Na pewno znajdziesz "jak rozłożyć/disassembly of konkretny model", jak również samą wymianę gumki, która zawsze polega na tym samym:

 

>>>Rozłóż replikę -> wyjmij komorę hop-up z lufą -> ustaw hop-up na "0", jeśli dotąd tego nie zrobiłeś -> wyciągnij lufę z komory -> zdejmij starą gumkę -> załóż nową gumkę na lufę -> wsuń DELIKATNIE lufę z gumką do komory (tu czasem przydaje się DELIKATNE nałożenie ODROBINY olejku silikonowego na ZEWNĘTRZNĄ powierzchnię gumki, żeby łatwiej było ją wsunąć do komory) -> ponownie złóż replikę.

Zrobią Ci to też w sklepie.

 

Na początek polecam czarną Systemę (gumka).

Edited by Majkhel
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...