Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam serdecznie mam pytanie kolega mówi że chce zrobić swoja przyszłą replikę na 1800fps(tak tysiąc osiemset nie sto osiemdziesiąt)i mówił coś o sprężynie od wiatrówki i że na inne części(oprócz sprężyny)wyda 1000zł.Nie mam dokładnej informacji czy to ma być aeg czy spręzynowy ale często gada o Ak-74 więc chyba aeg.Pierwsze co pomyślałem to to że taka sprężyna by mu wnętrze repliki rozwaliła ja się dobrze na asg nie znam ale wydaje mi się to mało prawdopodobne ale nie nie możliwe.Wypowiedzcie się co o tym sądzicie.Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Jest to fizycznie nie możliwe a Twój kolega to swego rodzaju bajkopisarz.

Przy około 700fps i powyżej ciężko jest precyzyjnie i stabilnie strzelać, jest to po prostu za duża prędkość jak na tak lekki i mały pocisk. Na Mancrafcie udało mi się wycisnąć 850fps i zdecydowanie lepiej strzelało mi się przy 600, kulki latały jak chciały, nie mówiąc już o działaniu HU.

 

Po 1: Przy 1800fps kulka pękała by w lufie

Po 2: Gdyby nawet kolega użył stalowych kulek to HU od razu by mu się rozwalił przy takiej prędkości

Po 3: Przy takiej energii jest to według naszego prawa traktowane już jako broń więc lepiej żeby go nikt z tym nie widział

Po 4: Z taką prędkością i tak na żadnym strzelaniu nie postrzela, zostaje mu strzelanie do tarczy a wtedy bez porównania lepsza jest wiatrówka na śrut z gwintowaną lufą

 

Jak widzisz jest to niemożliwe, a nawet gdyby było nie ma to najmniejszego sensu.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...