Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

HFC HA-112B (P8) - problem ze złożeniem


Recommended Posts

Witam.

Odnalazłem swoją replikę (HFC HA-112B, P8) po ładnych parunastu latach. Niedawno postanowiłem samodzielnie spróbować sił w naprawie, ale spotkałem się z pewnym problemem i prosiłbym uprzejmie o kilka wskazówek

 

W skrócie:

Mój pistolet w międzyczasie był uszkodzony, oddany do znajomego do naprawy, z której wrócił ledwo żywy itd.

Chodziło głównie o to, że pękł ten element z zespołu kurka, który trzyma sprężynę podczas naciągania zamka. Zostało to tam w jakiś sposób naprawione i powiedzmy, że jest ok.

 

Mój problem dotyczy obszaru cylindra i tłoka, oraz zespołu kurka i sprężyny.

Konkretnie chodzi o umieszczenie ogranicznika sprężyny - bo chyba tak ta część się nazywa (podepnę zdjęcia na koniec, żeby było wiadomo o co chodzi) - jako, że pistolet wrócił z "naprawy" to do końca nie wiem, gdzie ma być ta część umieszczona, próbowałem ją umieszczać w kilku miejscach ale jakoś nie do końca chce to działać.

 

opcja 1)

ogranicznik sprężyny, czyli ten mały plastikowy element o stożkowatym wyglądzie z dziurkami na obu końcach, umieściłem szerszą częścią na tym małym metalowym wystającym cylindrze w zespole kurka, potem sprężyna idąca do środka do tłoka. Po złożeniu zamek nie chce się naciągnąć do końca. Idzie mniej więcej do połowy i gdzieś ewidentnie zahacza (gdy złożę całość bez ogranicznika, zamek się naciąga)

 

opcja 2)

czyli taka jaką zastałem po rozebraniu pistoletu.

Ogranicznik sprężyny włożony szerszą częścią do tłoka (wskutek czego plastikowe elementy tłoka pękły) - wyjąłem ogranicznik, skleiłem tłok i jakby nie próbować po włożeniu ogranicznika w takiej pozycji, tłok znowu pęknie bo jest wg mnie za wąski żeby do środka zmieścił się ogranicznik wkładany tą stroną. W tym zestawieniu sprężyna chowa się do zamka i dotyka zespołu kurka. Zamek się naciąga, ale wskutek tego, że pęknięty jest tłok po strzale kulka ledwo wytacza się z lufy.

 

opcja 3)

ogranicznik sprężyny włożony do tłoka węższą częścią. Wejdzie bez problemu (z racji tego, że tłok jest chyba szerszy w swojej górnej części. Jednak wtedy wydaje mi się, że sprężyna będzie zbyt mocno ściśnięta w zamku i coś mi się wydaje, że też nie tędy droga.

 

Czy mogliby szanowni koledzy posłużyć jakąś radą jaka jest poprawna kolejność złożenia tych elementów w tej replice ?

Czy faktycznie ogranicznik ma być włożony jakimś sposobem szerszą częścią do środka tłoka ?

 

Załączam link do kilku zdjęć mojej repliki:

http://imgur.com/a/4cyfu

Edited by adkov
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...