Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Przymierzam się do postawienia pierwszych kroków w IPSC AA, mam trochę doświadczenia w strzelectwie tarczowym głównie z ostrej ale trochę też z wiatrówek (nie odwrotnie :D ). Wybrałem wariacje na temat Glocka od APS czyli Dragonfly taki jak w linku.

http://www.taiwangun.com/gazowe-3/dragonfly-dual-power-green-gas-co2-version-aps?from=listing&campaign-id=19

Poza zestawem kilku magazynków, gazem, odpowiednimi kulasami, sztywnym pasem i regulowaną "kaburą" do IPSC, lufą precyzyjną np. PDI albo EdGi (bo robią 6.00 ;) ) czego jeszcze potrzebuje? Jakieś specjalne tarcze do treningu, części zamienne do repliki? Wolałbym mieć wszystko na stanie i własnoręcznie wymieniać bez czekania na przesyłkę. Co mogę zamontować do niego w kategorii classic czy jakoś tak, tej bez kolimatorów i metrowych kompensatorów ;) Długi magazynek?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Przymierzam się do postawienia pierwszych kroków w IPSC AA, mam trochę doświadczenia w strzelectwie tarczowym głównie z ostrej ale trochę też z wiatrówek (nie odwrotnie :icon_biggrin: ). Wybrałem wariacje na temat Glocka od APS czyli Dragonfly taki jak w linku.

http://www.taiwangun...&campaign-id=19

Poza zestawem kilku magazynków, gazem, odpowiednimi kulasami, sztywnym pasem i regulowaną "kaburą" do IPSC, lufą precyzyjną np. PDI albo EdGi (bo robią 6.00 :icon_wink: ) czego jeszcze potrzebuje? Jakieś specjalne tarcze do treningu, części zamienne do repliki? Wolałbym mieć wszystko na stanie i własnoręcznie wymieniać bez czekania na przesyłkę. Co mogę zamontować do niego w kategorii classic czy jakoś tak, tej bez kolimatorów i metrowych kompensatorów :icon_wink: Długi magazynek?

Tarcze nie muszą być specjalne. Możesz zamiast oryginalnych,wyciąć sobie np. z pudełka po pizzy podobną w kształcie i wyrysowac pola trafień. Mozna z blachy zrobic krązki wiszące na drucie by symulowały strzelanie do popperów i płytki kończącej.

Co dokupić- na pewno części zamienne,jesli takowe są. Przypominam,że dana replika jest tyle warta o ile można do nie kupić części zamienne. Bo po pewnym czasie bebechy zaczna się psuc-to jest pewnik w kazdej replice(dowolnej firmy) przy tak intensywnym uzytkowaniu jakie jest przy zabawie w IPSC AA.

O posiadaniu co najmniej 3 magów nie wspominam(jesli chcemy się tym zajmowac na poważnie to co najmniej 5 sztuk).

W klasie Standard możesz zamontowac np. połke pod kciuk(bardzo polecam),która ułatwia szybki i powtarzalny chwyt.Mozesz zamontować magwell(kolejne bardzo potrzebne usprawnienie),który pomaga przy szybkiej wymianie magazynków.

Długi magazynek jest niedozwolony. Zresztą jest zupełnie niepotrzebny,bo w klasie Standard mozesz mieć tylko po 18 kulek(w niektórych przypadkach po 19)w magu. Sędzia w każdej chwili przed przebiegiem może sprawdzić,czy nie masz więcej.

Ogólnie pistolet musi się zmieścić w pudełku pomiarowym. Na szczęście wycofano się z decyzji,że pomiar musi byc dokonywany wraz z włożonym magiem.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź, wymiary tarcz pewnie znajdę w regulaminie? O kilku magazynkach to wiem, magwell już jest w zestawie. Replika z tego co wyczytałem jest w standardzie Glocka TM także bardziej chodzi o to które konkretne części mam zamówić niż "czy zamawiać".

Edited by Spirit_
Link to post
Share on other sites

Na pewno warto mieć w zapasie dyszę i wymienic blowback housing na lżejszy i lepiej wykonany np. ten:

http://www.a-airsoft.com/index.php?route=product/product&path=65_82&product_id=313

I te sprężynki :

http://www.a-airsoft.com/index.php?route=product/product&path=65_82&product_id=134

Wymienił bym też komorę hop up,bo na zdjęciach ta oryginalna wygląda fatalnie, np na taką:

http://www.a-airsoft.com/index.php?route=product/product&path=65_82&product_id=627

Ale oczywiście pierwsze to wymiana lufy na precke.

Oczywiście cały czas trzymamy się tego,że ta klamka jest w standardzie Glocka od TM. Ja tego nie wiem,przyjmuje że Ty to sprawdziłes przed zakupem.

Link to post
Share on other sites

Tak, Dragonfly od APS jest kompatybilny z częściami do TM :) Dziękuje za rady, lufa i gumka pójdą pierwsze do wymiany. Prawdopodobnie EdGI PRO IPSC 6.00. Podejrzewam że zmusi mnie do kupna jakiegoś wynalazku do selekcji kulek.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...