Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z podawaniem kulek


Recommended Posts

Witam mam problem z podawaniem kulek. Wszystkie magi(boyice) poza jednym podają co drugi strzał lub w ogóle chyba że się je dociśnie. Nie mam pojęcia co to może być ale podejrzewam dyszę(kiedy obrócę replikę i włożę pare kulek do komory nie strzela nawet kiedy zatkam palcem otwór, a dysza prawdopodobnie obciera komorę) Replika to hk416 od boyi, w środku

-preclufa guarder 363

-komora g&p

-gumka madbull niebieska(trochę stara ale jeszcze działa)

-szkielet g&p(stockowy pękł)

-zębatki shs

-sprężyna guarder m120

-tłok shs z 7 metalowymi zębami

-głowica tłoka łożyskowana armatech

-cylinder stock

-głowica cylindra arma tech

-dysza armatech

Link to post
Share on other sites

Po 1. Jak podaje co drugi strzał to kulki normalnie lecą(fpsy w normie) ?

Po 2. Jak dociśniesz magi to wszystkie kuki normalnie lecą(bo nie do końca zrozumiałem z Twojej wypowiedzi)?

Po 3. Jeżeli wkładasz kilka kulek do otworu, gdzie wchodzi mag, a dysza nie jest schowana to raczej nic dziwnego, że nic nie poleci, bo nic tych kulek nie dociska.

Po 4. Kiedy pojawił się problem?

Po 5. Jeżeli rzeczywiście dysza obciera o komorę, to na początek sprawdź, czy dysza dobrze siedzi na popychaczu(czy siedzi stabilnie a nie łapie tylko boki tego wycięcia).

Link to post
Share on other sites

1.Tak

2.Tak

3.Powinno przynajmniej jedną wystrzelić

4. Ciężko powiedzieć, zanim zmieniałem szkielet i bebechy przestały podawać ale to raczej była wina wytarter komory(wytarła się rurka i nie wciskała ząbka)

5.Jak ruszam nią przy złożonym gb kiwa się w górę i w dół oraz lekko na boki. Jutro rozbiorę gb i dokładnie zobaczę.

Link to post
Share on other sites

Obstawiam winę magów. Taki urok replik. Magazynki odpychają komorę. Rozwiązania są na to dwa. Podkleić magazynki z jednej strony lub wymienić je. Sam mam jeden taki magazynek w swojej emce "na czarną godzinę" wiem że muszę go dociskać do przodu, żeby podawał.

Link to post
Share on other sites

Obstawiam winę magów. Taki urok replik. Magazynki odpychają komorę. Rozwiązania są na to dwa. Podkleić magazynki z jednej strony lub wymienić je. Sam mam jeden taki magazynek w swojej emce "na czarną godzinę" wiem że muszę go dociskać do przodu, żeby podawał.

Tylko że ten jeden mag normalnie podaje bez żadnego dociskania itp, poza tym wolałbym nie wymieniać magów na nowe zwłaszcza, że mam 11 sztuk. :icon_razz2:

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Przepraszam, że tak długo nie odpisywałem podkleiłem magi i dalej nic, co prawda podają ale cały czas się zdarzają puste strzały. Zauważyłem natomiast, że czasami po wyjęciu maga dysza lekko wystaje, na tyle, że kulka nie wpada do komory. Czy może to być przyczyną? Dodam jeszcze, że kiedy następuje po pustym strzale nie słychać dźwięku zwalniania sprężyny w magu.

Link to post
Share on other sites

Wątpię żeby była to wina dyszy, gdyż normalnie nie wystaje tylko czasem tak się dzieje i przypuszczam że to w tedy następuje pusty strzał. Co do opóźniacza, to nie montowałem ale nie pamiętam czy nie był zamontowany od razu na zębatkach shs'a, raczej nie.

Edited by wawi08
Link to post
Share on other sites

U mnie podobne objawy przejawiały się przy zużytym popychaczu. Wyglądał, jakby się wytarł od opóźniacza. Wymiana popychacza załatwiła sprawę:

https://drive.google.com/file/d/0BzXpky50g7lfS1hhVmhvVkFOQVU/view?usp=sharing

 

Ten dolny (G&G) został zastąpiony górnym (Ultimate). Perspektywa trochę utrudnia porównanie, ale wyraźnie widać zupełnie inny profil.

 

Jakie masz SHSy? Na moich 16:1 jest opóźniacz i to łożyskowany: https://drive.google.com/open?id=0BzXpky50g7lfWVNxSGVJRjRDZDg

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Problem zażegnany popychacz był mocno wytarty. Teraz mam tylko jeszcze pytanie co zrobić żeby nie podklejać magów. Czy można jakoś pod szlifować lub przejechać na frezarce otwór w szkielecie tak aby komora siadła niżej i czy będzie to miało jakiś negatywny wpływ na działanie repliki?

Edited by wawi08
Link to post
Share on other sites

Witam

Żeby nie zakładać nowego tematu. Problem mianowicie AK74 cyma 048

Po wyminie dyszy na ArmaTecha i wpięciu nowo zaladowanego maga pierwszych kilka/ kilkanaście strzałów kulki spadają po około 20-30 metrach , słychać dźwięk jakby powietrze gdzieś uciekało potem jest wsio ok, w celach diagnozy dysza została wstawiona ponownie stock i to samo chociaż troszkę lepiej.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...