Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

sama podkładka pod mysz nie naostrzy :wink: papier ścirny o bardzo wysokiej(800) gradacji jeśłi jest mocno stępiony. Cały komplet Cię wyjdzie 20zł razemz zakupem podkładki do muszy, pasty, papieru i skóry od jakiegoś kaletnika. Czyli zostaje Ci 40 zł które możesz podzielić na Mnie i na Cynika :twisted:

Link to post
Share on other sites
A z ta sama podkladka to bys sie zdziwil... tak jak ja sie zdziwilem.

prosze o wyjaśnienie :| sama podkładka naostrzyła convex? a podobno bez papieru wodnego się nie obejdzie?

tylko papier jest potrzebny jeśłi nóż jest mocno stępiony. a jak trzeba go podostrzyć to wystarczy na normalnej osełce.

Dałbym Ci linka do forum naktórym było to dokładnie wyjaśnine ale nie wiem czy moge.

Link to post
Share on other sites

Tutaj mozesz wszystko ;)

 

Moze nieprecyzyjnie sie wyrazilem - jak convex jest tepy jak drut to wiadomo ale podostrzenie poprzez wygladzenie krawedzi tnacej dziala na podkladce. Ja np. do podostrzania na brzytwe mojego Busse uzywam zwyklego pasa w ktorym chodze na codzien - bez zadnej pasty polerskiej, nic a nic - rezultaty sa powalajace. Warunkujac, ze noz nie jest stepiony na amen. A w ogole to jak dla mnie to z convexem jest za duzo pieprzenia, wole zwykly V z backbeavelem, roznica niewielka stosunkowo a w utrzymaniu proste.

Link to post
Share on other sites

no i sie skończył dzień dziecka :P

 

Fallkniven przeszedł tępy tnąco rąbaniowe cakiem pomyślnie, tyle że JA całkiem nieumyślnie walnałem nim w kamień przecinając gałęź :P (dziwne, nie :) )? Ostrość trzyma tylko sie od tych kamieni skurczybyk wyszczerbił (choć bułki jeszcze pokroił :) )...

 

więc teraz bardzo was proszę o doradzenie mi w kwestii kupna ostrzałki (ale nie tri angle - nie ta cena :P)... do 100zł :/ bo takie mam fundusze.

 

Na budo trochę info mam o ostrzeniu konvexu jednak jak byście mieli więcej info o tym to byłbym bardzo wdzięczny...

 

I jak z tą ostrzałą na ostrze mocno stępnione (muszę się trochę pomeczyć..)

Link to post
Share on other sites

no to teraz musisz convex szlifować!! czyli pokładka pod mysz+papier ścierny 800 wodny(chyba że szczerba duża to najpierw 500)

A konty to masz podane na budo. Na klasyczej ostrzarce(osełce albo jakimś cudzie ze stałym kątem) to tylko można podostrzyć ale convexu nie naprawiasz.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...