Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Początki w ASG, doradzenia w sprawie repliki


Recommended Posts

Witam, stwierdziłem że zbliża się powoli lato, będzie cieplej więc warto by było znaleźć sobie jakieś fajne zajęcie zamiast tylko siedzieć w domu i pracy na zmianę. Postanowiłem wybrać ASG jako coś czemu chciałbym poświęcić wolny czas. Poczytałem już trochę tematów, pooglądałem też sporo replik i stwierdziłem że na początek najlepiej wybrać jakiś karabin szturmowy. Z wyglądu najbardziej mi odpowiadają m4, zależy mi żeby budowa była metalowa bo z polimerową wydaje mi się że feeling broni byłby sporo słabszy plus oczywiście kwestia wytrzymałości. Więc zagłębiłem się w temat i zauważyłem firmę Evolution Airsoft, nie jest to chińczyk a też ceną nie odstrasza tak bardzo, nie za bardzo wiem jak u nich wygląda kwestia budowy ale wygląd zewnętrzny bardzo mi odpowiada. Znalazłem na olx taką replikę i zastanawiam się czy byłby to dobry wybór na początek przygody. Chętnie przyjmę wszelkie porady.

Link to post
Share on other sites

Jeśli kompletnie nie wiesz ocb w świecie ASG (a wnioskuję że tak jest) to odpuść sobie używane repliki, z takim budżetem spokojnie kupisz nowy, markowy sprzęt, z którym będziesz się znakomicie bawił podczas pierwszych (i nie tylko) strzelanek. Nie zapomnij o atestowanej ochronie oczu i dobrych kulkach.

 

P.S. Styl tego ogłoszenia (jak rasowy handlarzyna z autokomisu u Waldka Śledziony) raczej odstrasza niż zachęca - "nie AK47, M16", zupełnie jak "UMM, nie Pajero, Niva, Land Cruiser, Patrol".

Link to post
Share on other sites

Opcja budżetowa: Specna, opcja budżetowo - sensowna: EA.

 

Oraz olej tych co wrzeszczą że stockowa Specna się nie nadaje: po zmianie gumki (badziew) spokojnie starczy dla swiezaka na rok co najmniej.

 

Edit: Gdyż można Specne za 650 kupic a to jest IMO dobra opcja dla zielonego z parciem na emke.

Edited by malin2k2
Link to post
Share on other sites

Nie mogę edytować więc piszę oddzielnie.

 

Znalazłem takie na promocji: http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?products_id=2601 oraz http://www.asgshop.pl/produkt.php?cat=128&mid=354&id=4785, cenowo wychodzi trochę więcej niż planowałem ale chyba lepiej sobie kupić coś co wystarczy na dłużej niż żeby po roku wymieniać. Co najwyżej po tym roku jak juz bym bardziej wiedział z czym to się je to bym porobił jakieś modyfikacje pod to czego bym potrzebował(podejrzewam że głównie celność i może zasięg(jakaś inna lufa)), co myślicie o tych replikach?

Link to post
Share on other sites
Guest deaerio

Evo to brandowany king arms.

Mam obydwa i są świetne.

Metal korpus, jedna z lepszych komór hu na rynku w środku. Dość przyjemna lufa wewnętrzna w stocku.

Na początku do szturmu nic nie trzeba grzebać. Zielonemu wystarczy.

Jednak jak powiedział przedmówca. Używka odpada, co by nie zrazić się do ASG na start.

 

Jeśli miałbym teraz zaczynać ASG i mieć te wiedzę, która mam to na start evo. Potem specna. Podobne pieniądze a różnica spora jest.

To byl zwykły king arms m4a1 o oznaczeniu ka Ag 20

 

A krótszy to był EA lone Star border. b3504dd4aac98da3175bc4f3cc47d381.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Witam,

Warrtain pozwól podpiąć się do tematu, żeby nie zaśmiecać forum.

 

A więc, planuję również kupno nowej repliki. ASG interesuję się od nie spełna 6 miesięcy. Na początek wybrałem MP5 od Cymy. Ale będąc już w tej wspaniałej zabawie, jednak nie spełnia moich wymagań. Przymierzając się do replik kolegów, pasuje mi M4. Chciałbym kupić KM4 SR10 od KWA http://www.asgshop.pl/produkt.php?mid=354&p=2&id=4787

I tu moje zielone pytanie. Czy opłaca się kupować tą replikę? Nikt z znajomych nie posiada KWA, chodź mówią że jak M4 to KWA! I tu moja zagwostka.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi. ^^

Link to post
Share on other sites

Mam rozumieć że repliki od KWA mają chusteczkowy wygląd zewnętrzny, czyli body, tak? Czy jej wykonanie jest słabe i może się rozlecieć?

 

Patrząc na zdjęcia nie wygląda Ona aż tak źle. Ładnie, bym powiedział.

 

Raczej bardziej zależy mi na osiągach repliki, niż wyglądzie. Nie widzi mi się kupować repliki, a później pakować w nią pieniądze, żeby poprawiać jej osiągi. Dlatego zastanawiam się nad kupnem karabinu z lepszej firmy. Czytałem sporo tematów na forum o replikach od KWA i wypowiedzi były raczej pozytywne. Sęk w tym że to tematy sprzed paru lat, od 2 do 5. Dlatego korzystając z okazji, jaką nadał Warrtain, chciałbym doqiedzieć się jak to wszystko stoi aktualnie.

 

Oczywiście dzięki za odpowiedź i komentarz ;)

Mam nadzieje że wypowie się ktoś jeszcze. Może z posiadaczy :)

Link to post
Share on other sites

Również swego czasu miałem ogromną ochotę kupić sobie KM4 SR10 - Oczywiście miał to być dla mnie karabin na całe lata świetlne zabawy w asg. Jednak zagłębiając się w temat o tych replikach (niestandardowe komory HU, kiepskiej jakości elementy zewnętrzne mogące doprowadzić do tego, że z KWA zostanie tylko Gearbox), doprowadziły do tego, że dzisiaj jestem zadowolony, że nie poszedłem w tę konstrukcję.

Niestety KWA kiepsko wygląda zewnętrznie w porównaniu do takiego M16/M4 od King Arms (Evolution Airsoft). W cenie oscylującej w granicach 1000zł i w górę powinno się patrzeć przede wszystkim na wygląd zewnętrzny repliki. Dlaczego? Większości replik I klasy ma w środku coś co można wymienić, szczególnie jeśli chcemy podnieść moc aega. Tuning z kolei nie jest taki drogi, więc nie ma zasadniczo sensu iść w KWA, na którym faktycznie będziesz mógł wyciągnąć te 500-600fps bez ryzyka, że szkielet gearboxa się rozleci (chociaż podobno tylko gearboxy cnc nie pękają). Tylko z drugiej strony po co, skoro chcąc kupić SR10 (czyli trochę dłuższą M4) robisz z siebie typowego szturmiaka, dla którego limit fps na większości strzelanek będzie wynosił 450 fps? A 450 fps jest możliwe do osiągnięcia minimalnie większym kosztem na replikach I klasy innych producentów.

 

Z moją obecną wiedzą kupiłbym emkę od Evolution Airsoft - jeśli by mi bardzo jej początkowa moc przeszkadzała zrobiłbym jej jak najekonomiczniejszy tuning z zastosowaniem sprężyny m120 - biegał tyle ile będzie zbierała się gotówka, a następnie spolarstaryzował.

Edited by gattling
Link to post
Share on other sites

Czyli widzę że jednak bardziej warto EA pod dalszy tuning, mam takie pytanie, czy to są takie same repliki? Bo cena coś mocna różna:

http://gunfire.pl/pr...XLT-CZARNY.html i http://zbrojownia.li...roducts_id=2411

Według nazwy to samo ale może jest jakiś haczyk :icon_confused:

 

@edit: Specyfikacja też się troszkę różni no ale nie wiem czy wynika z tego że podali ją źle na którejś stronie czy to po prostu mimo wyglądu i nazwy inne repliki

Edited by Warrtain
Link to post
Share on other sites

Specyfikacja i przede wszystkim cena przemawiają za Zbrojownią, która w przeciwieństwie do innych sklepów zawsze ma Evolution Airsoft na stanie, a GF lubi mieć z czego robić obniżki cen i promocje.

 

Chyba nic więcej nie trzeba objaśniać a dodatkowo:

 

Z tego co czytam na Zbrojowni ta replika ma coś takiego jak szybka wymiana sprężyny i aluminiowa głowica tłoka, czyli jak chcesz więcej od tych 330fps, to dokupujesz coś takiego jak m-block (sprawia, że GB się nie rozleci), ładujesz sprężynę m120, + ewentualnie tłok z metalowymi zębami i śmigasz do lasu, bez obaw, że coś zdechnie. Z tym, że to co piszę to tylko teoretyczny tuning na podstawie danych z opisu produktu, jeśli będziesz chciał podnieść moc do tych 420-450fps, skontaktuj się najpierw z serwisem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...