Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM 028 nie wystrzeliwuje kulek


Recommended Posts

Kupiłem używaną cymę, jak się okazało coś w niej nie działa, a koleś, który mi ją sprzedał powiedział, że jak zepsułem, to mój problem. W tym samym czasie brat kupił nową na taiwangunie.

 

Gdy strzelam, zazwyczaj tylko pierwszy wystrzał jest poprawny. Wszystkie kolejne są suche, a dźwięk, porównując do nowej brata, jest delikatnie przytłumiony. Czasem zdarzy się, że wypluje 3 kulki na raz, lub jedna wyleci na kilka metrów, albo co dziwniejsze jeden strzał jest wyraźnie mocniejszy od pozostałych, nawet tych z repliki brata. Czasem też zdarza się kompletnie stłumiony strzał. Między tym wszystkim jest kilkadziesiąt suchych strzałów, więc kulki wylatują bardzo rzadko. Na koniec magazynek jest prawie pełny, kilka kulek zawsze wylatuje z lufy.

 

Próbowałem na akumulatorku moim. Tamten używał lipo więc ten oryginalny jeszcze nawet chodzi. Później próbowałem z akumulatorkiem brata, lecz nie ma poprawy. Zmieniałem też magazynki, próbowałem z dwoma różnymi hi-cap'ami (nakręcałem je, były pełne) i trzema low-cap'ami. Nie widać różnicy.

 

Zrobiłem taki mały test. Wyjąłem magazynek i obróciłem replikę do góry nogami. Wsadziłem ręcznie kulkę do komory. Po strzeleniu poruszyła się tylko nieznacznie i wróciła na swoje miejsce. Może po prostu powietrze rozeszło się na boki, ale może zrobicie z tej informacji jakiś użytek.

 

Na koniec rozkręciłem replikę i dotarłem do gumki. Jak widziałem na filmikach to schodziła z lufy dość mozolnie, a u mnie na początku stawiła lekki opór, a później chodziła jak nasmarowana, chociaż jest sucha. Nie jest postrzępiona, wygląda dobrze, błyszczy się w środku. Nie spada, jest tylko bardziej miękka w miejscu dystansera. Mnie to nic nie pomogło, bo nigdy nie miałem do czynienia z replikami, rozkręcając ją w sumie nie wiedziałem co dokładnie robię i czego szukam. Dopiero zaczynam z ASG.

 

Dodam tylko, że koleś z olx zapewniał, że replika ma rok i tylko kilka zadrapań bojowych co w sumie wizualnie jest zgodne z prawdą. Jak czytałem forum to winą u jednego kolegi były złe kulki lub brak smarowania (u niego nie pomogło). "Używam" ROCKETS professional 6mm BB bulets 0.23g. Nic nie smarowałem, ani przy rozkręcaniu śladów żadnego mazidła nie znalazłem. Gearboxa nie ruszałem.

Link to post
Share on other sites

Powiem ci że temat rzeka bo to może być dużo przyczyn, ale pierdykne kilka na początek:

- Zmniejsz ustawienie pokrtętła/suwaka HU na 0 bo możliwe że ci kulki blokuje.

- W replice znajduje się lufa precyzyjna? Jeżeli tak i ma ona średnice np 6,01mm to przyczyną mogą być kulki

- Z jakich kulek strzelasz? bo jeżeli z tych 0,12g to są to tak gówniane kulki, jajkowate, krzywo odlade i gówniane że wywal to do śmieci, i kup PJ'ty chociaz 0,2g - czytanie ze zrozumieniem nie jest moją najlepszą stroną chyba :icon_biggrin:

- Dysza jest cała, czy połamana / popękana

- Sprawdź czy przy wystrzale na "czysto" wylatuje powietrze z lufy, i nie ma to być delikatne muśnięcie, tylko jak szybki podmuch z kompresora

- Co to w ogóle za replika, firma? model? cokolwiek? - To było głupie pytanie, w tytule mam, głupi ja.

 

 

Jak bym miał to przed oczami to już dzisiaj by była sprawna, albo bys wiedział co za części musisz kupić aby ją naprawić, ale tak to nie wiadomo nic. Jak masz możliwości to Nagraj jakiś filmik jak to pracuje. A i ja na tym forum bywam raz na rok, więc pisz do mnie na FB najlepiej

https://www.facebook.com/sieronpawel

Edited by Sabat666
Link to post
Share on other sites

Jutro wracam do domu i postaram się nagrać. Gadałem z kolegą i doszliśmy do wniosku, że może to być właśnie wina dyszy. Jeśli mógłby ktoś podesłać mi dobry poradnik rozebrania i przede wszystkim składnia GB byłbym wdzięczny. Lub dać jakieś porady, bo słyszałem, że jak zrobię to za szybko, GB rozsypie się przez sprężynę.

Link to post
Share on other sites

Najprawdopodobniej podwija Ci się gumka hu i przez nią kulki się blokują. Wyjmij, załóż na drugą stronę lufy i zostaw tak na kilka dni, po czym załóż tak jak powinno być. Jeśli nie zadziała, to prawdopodobnie będziesz potrzebował nowej.

Link to post
Share on other sites

Z pomocą sabat666 szukaliśmy problemu. Okazało się, że gearbox i hop-up jest w porządku i wina mogła leżeć po stronie maga lub kulek. Spiłowałem języczek magazynka i wpuściłem wd40 do komory hop-up. Jedno z tych dwóch rozwiązało problem. Replika strzela bez zarzutów.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...