Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mini-MilSim 12H Hidden and Dangerous/29.07.2017/Fort Knox War Zone


Recommended Posts

Zapraszamy na trzecią edycję mini-MilSimu 12H Hidden and Dangerous(Tym razem to scenariusz walki w nocy).

Po więcej informacji zapraszamy na: https://www.facebook.com/events/794905507324418/

 

Do tej pory impreza była tylko na zaproszenie, jednakże chciałbym zainteresować większe grono tą

formą rozgrywki jakim jest Military Simulation (MilSim).

 

Ideą samego mini-MilSimu jest sprawdzenie siebie i swojej drużyny w ciężkich warunkach oraz sprawdzenie swojego wyposażenia przygotowanego pod bytowanie w lesie na czas trwania imprezy. Same zasady dają troszeczkę fory początkującym - zamiast magazynków o realnej pojemności wymagamy dwukrotnej pojemności realnego odpowiednika (M4, AK 60 kulek) oraz po trafieniu nie kończy się rozgrywka, tylko udajemy się na parking celem utworzenia kolejnej strony. Dlatego też mini-MilSim jest idealną okazją do sprawdzenia czy te klimaty nam odpowiadają.

 

Ograniczenia wiekowe - od 18 lat wzwyż.

 

Zgłoszenia zbieram (na priv) od zgranych zespołów conajmniej 4 osobowych. Cena biletu to 50zł.

 

Wymagane przedmioty:

- Radio do łączności (najlepiej z możliwością wpisywania częstotliwości) z resztą strony: najlepiej wyznaczony RTO.

- Wyznaczony Medyk z jednym bandażem dla każdego (1 medyk na 4 osoby)

- GPS albo aplikacja do smartfona. Będą wyznaczane koordynaty do których będzie trzeba dotrzeć i wykonać zadanie. Sam z powodzeniem używam na terenie Mieczewa aplikacji - MGRS System Navigation.

 

W pierwszej kolejności zbieram listę chętnych, po zapełnieniu listy wrzucam informację o płatności (Wpłaty są dokonywane od całych ekip, nie pojedynczo).

Po czasie dwóch tygodni maruderzy są skreślani a ekipy z listy rezerwowej dostają szansę.

 

Gra rozpoczyna się od godziny 21:00 (Poszczególne ekipy będą miały troszeczkę inne czasy startu)

W czasie paru-minutowej odprawy poznacie szczegóły dotyczące pierwszego zadania jakim jest założenie FOBa, ufortyfikowanie go oraz połączenie się z resztą innych ekip. Dostaniecie najważniejsze informacje dotyczące hasła-odzewu, częstotliwości radiowych oraz położenia samego FOBa. Po tym desant śmigłem na umówione miejsce lądowania.

Z racji na suchą porę roku zakaz używania jakiejkolwiek pirotechniki - wyjątkiem są budynki. Potrzebną pirotechnikę do wykonania zadania dostarcza organizator.

Jak sami widzicie, będziecie musieli ufortyfikować FOBa, jak to zrobicie, to już Wasza sprawa, na pewno pomoże naściąganie drzew w miejsca obrony, rozstawienie pułapek typu- Lighstick w opakowaniu po pluszu, przeciwnik trąci linkę która wyrywa lighstick z opakowania dając mniej więcej lokalizację gdzie znajduje się wróg.

Przygotujcie się na działanie 12 godzin w terenie w nocy, nie będzie czasu na odpoczynek. Zrobicie także parę kilometrów, miejcie to na uwadze pakując swój sprzęt.

 

Mechanika gry:

Limity FPS zgodne z FORT KNOX (https://www.facebook.com/FortKnoxWarZone/posts/1732555647057660)

 

Limity ammo:

Brak możliwości doładowania się (zabieracie tyle magazynków ile dacie radę unieść. można pożyczać sobie także magazynki.

Zakaz Hi-Capów!!!!!!

Wszystkie magazynki ładujemy x2 realnej pojemności (M4, AK 60 kulek, P90 100kulek).

Wyjątkiem są ciężkie karabiny maszynowe mające oczywiście palne odpowiedniki(M249, PKM) - 1000 kulek na pojedynczy BOX. RKMy typu RPK ładujemy 500 kulek do magazynka).

 

Mechanika trafień:

Z racji faktu, że gra będzie odbywać się głównie w nocy wymagamy do oznaczenia się jako zabity czerwonego, najlepiej pulsacyjnego światła. W dzień oznaczamy się odblaskową kamizelką.

W momencie trafienia padamy na ziemię (NIE musimy krzyczeć: dostałem!) oraz możemy odczołgać się 10m (np. za najbliższą zasłonę) oraz używać broni krótkiej do obrony (W rachubę wchodzi tylko broń boczna) Możemy także wzywać pomocy. Jak widzimy najlepiej naparzać do przeciwnika aż zapali czerwoną lampkę :)

Jeżeli po upływie 10 min. drużynowy medyk (na 4 osób wyznaczamy jednego) nie opatrzy trafionego, włącza czerwoną lampkę oraz udaje się na parking (gdzie tworzy kolejną stronę rozgrywki).

Bandaż musi być zawiązany w miejscu trafienia tak aby nie mógł się zsunąć. W momencie zsunięcia gracz przechodzi znowu w stan rannego.

Jedna seria = jedno trafienie.

Drugi postrzał dobija.

Rykoszety się nie liczą.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...