Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK problem z ogniem ciąłym


Recommended Posts

Cześć.

 

Pacjent: AK od LCT

 

Problem: Podczas zmiany nastawy selektora z pozycji zabezpieczony na pozycję ogień automatyczny wszystko jest ok, natomiast po zmianie nastawy z ognia pojedynczego na ogień automatyczny replika nadal strzela ogniem pojedynczym.

 

Co zrobiłem?

Sprawdziłem oraz zmieniłem krzywki selektora, sprawdziłem skrzydło selektora, sprawdziłem styki.

 

Obstawiam że występuje problem z płytką selektora ognia, dziś to jeszcze sprawdzę.

 

Może miał ktoś podobny problem? Jak go rozwiązaliście?

Link to post
Share on other sites

Cześć,

 

Miałem to samo, również w replice AK LCT. Winne są luzy pomiędzy "kostką", która jest połączona ze skrzydłem selektora, a tą największą krzywką, w którą wchodzi selektor - zobacz czy nie wyrobiły Ci się ząbki, które trzymają ten element.

 

Założenie nowych krzywek produkcji innych firm może nie pomóc, oryginalna krzywka LCT ma dwa ząbki, w które wchodzi selektor, poza tym otwór tej największej krzywki produkcji inne firmy może mieć większy rozmiar, więc problem pozostanie. Próbowałem kilku krzywek, różnych firm - Boyi, Cymy czy Marui i nie pasowały dobrze do selektora LCT.

 

Mi pomogło o dziwo założenie tej dużej krzywki o jeden ząbek wyżej. Selektor działa teraz jak powinien.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...