Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Zapraszam na dłuższe strzelanie o zabarwieniu milsim-owym

 

Start gry: 06-09:00,16 listopada br.

Koniec: 08:00, 17 listopada br. .

Miejsce: Masyw Włodarza/ Góry Sowie 

Specyfika terenu: leśny i górzysty o stromych zboczach

Wiek Uczestników: 18+

Minimalna liczba Uczestników: 52, maksymalna- 112

Zapisy: od 01.09 do 20.10 br.

Wszystkie zgłoszenia przed, lub po terminie lecą w kosmos.

 

WARUNKI ZGŁOSZEŃ

Przyjmuję zgłoszenia grupowe i indywidualne TYLKO na email: genieral.rosomak@gmail.com

Każde zgłoszenie musi zawierać:

- nick (i),

- kamuflaż,

- liczbę GPS jeśli dostępne.

Potwierdzeniem udziału jest przelew kwoty 30 zł/ osobę, na pokrycie kosztów organizacji gry- w terminie 7 dni od zgłoszenia.

Piotr Hrynkiewicz

54 1140 2004 0000 3102 3828 0909

W tytule przelewu proszę podać nick taki jak w zgłoszeniu

 

W temacie będzie dostępna lista ze stanem Uczestników i wpłat.

 

Jeśli komuś coś się nie uda/ wypadnie itd. i nie będzie mógł wziąć udziału w symulacji to oczywiście zwracam wpłaconą kwotę, ale tylko do 20 października  br.

 

Uwaga 01: kamuflaże radzieckie/ rosyjskie trafią od razu do jednej strony Gry

Uwaga 02: posiadanie GPS lub telefonu do nawigacji w MGRS znacznie ułatwi działania Grup

Uwaga 03: jedna ze stron będzie oznakowana w widoczny sposób

 

OGRANICZENIA

Wymagamy od Was byście w lesie zachowywali się jak ludzie cywilizowani. W szczególności dotyczy to przestrzegania zakazu:

- zanieczyszczania gleby i wód- wszystkie, absolutnie wszystkie śmieci zabieracie ze sobą,

- rozniecania ognia poza miejscami do tego wyznaczonymi,

- wstępu na uprawy leśne do 4 m wysokości- nie wchodzicie do młodników,

- wstępu do ostoi zwierząt- są oznaczone tablicami.

Mapy oraz przedmioty fabularne zapewnia Organizator.

Współrzędne GPS będą podawane w systemie MGRS.

Zabronione jest stosowanie wszelkiego rodzaju urządzeń nokt- i termowizyjnych.

Zabronione jest stosowanie wszelkiego rodzaju wskaźników czy oświetlaczy laserowych emitujących wiązkę.

Dopuszczamy wszystkie rodzaje replik ASG za wyjątkiem MC (mancraft). 

Limity FPS:

- repliki snajperskie: 650 (3,93J),

- repliki szturmowe: 550 (2,81J),

- repliki karabinów wsparcia: 550 (2,81J),

- bliski dystans, budynki: 350 (1,14J).

100% REPLIK SPRAWDZIMY CHRONOGRAFEM NA KULACH DOCELOWYCH.

 

ORGANIZACYJNE

Dowódcy Stron/ Zespołów/ Grup zostaną przeze mnie wyznaczeni na 3 tyg. przed Grą.

 

Podjęta przeze mnie inicjatywa ma za zadanie stworzyć przestrzeń do spotkania ludzi o podobnych zainteresowaniach w celu rekreacyjnej rozgrywki na świeżym powietrzu.

Wszyscy Uczestnicy przyjeżdżają i biorą udział w grze tylko i wyłącznie na własną odpowiedzialność.

Osoby związane z organizacją gry nie biorą pośredniej i bezpośredniej odpowiedzialności za osoby w grze uczestniczące.

MilSim jest tylko dla osób pełnoletnich.

Rola Organizatora ogranicza się do przygotowania listy chętnych, dystrybucji informacji, przygotowaniu scenariusza i fantów.

 

UZNAWANIE TRAFIEŃ

Liczy się każde bezpośrednie trafienie (nie rykoszet) w dowolne miejsce na ciele

Postrzał w plecak, wystającą ładownicę, karimatę itp. - jak postrzał w korpus.

Serie traktuje się jako jeden strzał.

W celu cichej eliminacji można zadawać „ciosy” gumowym nożem, gumową saperką, atrapą paralizatora itp. (lub innym - bezpiecznym, przeznaczonym do treningu) wyprowadzając realistycznie wyglądający cios. Należy przy tym upewnić się czy osoba uderzona w/w narzędziem zrozumiała co się właśnie stało.

DOBIJANIE RANNYCH I JEŃCÓW NIE MA ZASTOSOWANIA W GRZE.

Postrzał w broń eliminuje broń (można przejąć broń od rannego/zabitego gracza - należy wtedy podejść do takiego gracza poinformować go, że przejmuje się jego broń fikcyjnie, oznacza to że nasza broń jest sprawna, a przeciwnika uszkodzona).

Trafiony :

Krok 1- sygnalizuje otrzymanie postrzału głośnym „Dostałem !”,

Krok 2- pada na ziemię i nie gada, ale może jęczeć, charczeć, wzywać pomoc . Trafiony nie ostrzega, nie przeszkadza, nie nadaje przez radio,

Krok 3- OZNACZA SIĘ - kładzie/przewiązuje sobie CZERWONĄ szmatą lub kamizelkę odblaskową miejsce trafienia (w nocy oznacza się CZERWONYM, PULSUJĄCYM światłem elektrycznym )

Gracz którego zgon nastąpił w nocy montuje w widocznym miejscu światło elektryczne, CZERWONE, STAŁE.

Krok 4- może zmienić pozycję, czołgając się do około 3 m,

Krok 5- opatrzony (uleczony) może od razu wrócić do Gry.

Ranny, którego nie opatrzony w ciągu 30 minut od trafienia umiera i staje się TRUPEM.

W grze nie ma Medyków, jednak nikt nie może udzielić sobie sam pierwszej pomocy. Rannego opatruje kolega, sojusznik lub nawet wróg. Opatrujemy DOKŁADNIE miejsce trafienia, używając całego opatrunku lub bandaża. Musi być to zrobione porządnie i realistycznie. Osoby byle jak opatrzone będą proszone o opuszczenie Gry.

Ranny opatrzony przez przeciwnika może zostać przez niego:

-wzięty do niewoli – patrz punkt JEŃCY

-pozostawiony samemu sobie.

 

TRUPY będą mogły wrócić do Gry do leczeniu “szpitalnym”. Procedura jego przeprowadzenia będzie opisana w rozkazach dla Dowódców Stron..

 

AMUNICJA

Można przenosić dowolną ilość magazynków oraz amunicji.

 

PIROTECHNIKA

Zakaz używania własnej pirotechniki wybuchowej.

Dopuszczam dymy, pod warunkiem, że niczego nie podpalą.

 

BEZPIECZEŃSTWO

Przez cały czas trwania symulacji każdy uczestnik musi mieć założone okulary ochronne. Zasada ta obowiązuje także podczas snu.

Zakazuję wykorzystywania statusu osób poza grą (rowerzyści, myśliwi, traktorzyści, żule).

     

     

Takie są moje warunki i koncepcja tej gry- kto ją akceptuje tego gorąco zapraszam.

Moja w tym głowa, żeby dobrze się bawił.

Komu nie odpowiada- zostaje w domu, nie wylewa swoich frustracji na forum, nie testuje mojej cierpliwości złośliwymi uwagami.

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Zapisy zamknięte.

Informacje startowe otrzymacie ok. 5 listopada.

Ze względu na liczbę Uczestników, specyfikę gry, i teren w jakim będzie prowadzona wprowadziłem zmiany w zapisach dotyczących uznawania trafień.

I (pierwsze) trafienie- opatrunek w miejscu otrzymania postrzału zrobiony przez drugą osobę z CAŁEGO BANDAŻA w ciągu 30 minut,

Zaniechanie lub opóźnienie założenia opatrunku czyni z trafionego TRUPA.

II (drugie) trafienie- po trafieniu należy zasymulować podanie zastrzyku “morfiny” przez drugą osobę w czasie 30 minut. Zaniechanie lub opóźnienie zastrzyku wysyła trafionego DO DOMU. 

Po zastrzyku delikwent może przebywać najbliżej 100m od w bazy lub miejsca koncentracji własnych sił, cały czas będąc wyraźnie oznaczony jako TRUP przez 2 godziny (czas liczony od zajęcia takiego miejsca).  Rozmowy takiej osoby z innym Uczestnikami, spacery po terenie Gry są surowo zabronione. Trupy nie gadają i nie nadają przez radio. Mogą za to tworzyć grupy.

Po upływie wskazanego czasu może powrócić do Gry bez ograniczeń, ale tylko jako wsparcie.

Jeśli pełnił wcześniej jakąś funkcję np. RTO, Nawigator, Dowódca, lub Zastępca to nie może do niej powrócić.

III (trzecie) trafienie- DO DOMU

 

Edited by Genierał
Link to post
Share on other sites

Wobec sugestii wielu Uczestników i za zgodą większości wprowadzamy limity amunicji.

Wszelkie repliki poza karabinami maszynowymi.
Można przenosić dowolną ilość magazynków załadowanych do poziomu real-cap (tyle, ile posiada palny odpowiednik danego magazynka, plus 5-6 kulek). Można przenosić amunicję luzem, tylko w ilości potrzebnej do jednokrotnego załadowania wszystkich posiadanych magazynków (czyli w sumie 2 jednostki ognia). Przykład- mam załadowanych 10 magazynków AK, czyli około 350 szt amunicji. Taką samą ilość kulek (350) mogę przenosić luzem.
Karabiny maszynowe zasilane z box-ów elektrycznych (karabinek szturmowy z boxem/drumem nie jest karabinem maszynowym).
Można przenosić 2 szt. magazynków typu box zasypanych do poziomu 500 kulek na jeden box. Można przenosić amunicję luzem, tylko w ilości potrzebnej do jednokrotnego załadowania 2 szt. box-ów (czyli w sumie 2 jednostki ognia),
Karabiny maszynowe zasilanie z magazynków
Można przenosić dowolną ilość magazynków załadowanych do poziomu 1,5 real-cap (plus 5-6 kulek). Można przenosić amunicję luzem, tylko w ilości potrzebnej do jednokrotnego załadowania wszystkich posiadanych magazynków (czyli w sumie 2 jednostki ognia). Przykład- mam załadowanych 6 magazynków RPK, czyli około 390 szt. amunicji. Taką samą ilość kulek (390) mogę przenosić luzem.
Stosowanie w grze magazynków typu hi-cap (za wyjątkiem KM) jest ZABRONIONE. Osoba dopuszczająca się takiego procederu zostanie natychmiast uznana za TRUPA.
Można posiadać pustą szybko-ładowarkę.
Aby uzupełnić wystrzeloną amunicję można skorzystać z :
a) poprosić o amunicję kolegów z zespołu, (wymagana zgodność kalibrów palnych odpowiedników)
b) fizycznie przejąć amunicję z magazynków zabitych i przeszukanych wrogów, (wymagana zgodność kalibrów palnych odpowiedników)
c) uzupełnić zapas z zasobów własnych (druga jednostka ognia).

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Moim zamiarem nie jest tutaj opisywanie przebiegu Gry,

Wspomnę tylko o kilku istotnych faktach.

Jeśli pojawią się pytania ze strony Uczestników to będę na nie odpowiadał. 


RUMIA

Start, 08:30, Stawy Głuszyca

Zgłoszonych- 36

Stawiło się- 31

Bez zakłóceń i istotnych opóźnień.

 

KURMIENIA

Start, 10:00, CMT Włodarz

Zgłoszonych- 61

Stawiło się- 44

Bez zakłóceń i istotnych opóźnień.


RUMIA porzuciła uran na szczycie 705,6, ale nie postawiła tam posterunku.

Tak samo postąpiono na 1410.

Zabrakło zrozumienia rozkazu, lub niewidoczna ręką ciągnęła wszystkich na szczyt 776.

Stąd brak przeciwdziałania na dole…

Dowódca Oskar- w tej roli po raz pierwszy- radził sobie co najmniej dobrze.

Ustanowił sieć wymiennych posterunków ze sprawnym systemem alarmowym.

Wielokrotnie udało się odeprzeć ataki ze wszystkich stron.

Około 18-tej czterech ludzi jedzie do domu, czym osłabia siły obrońców do 27 ludzi

 

Działanie KURMIENII widziane przeze...

Właśnie na taki atak i o tej właśnie porze liczyłem.

Ba ! Nawet pojawili się Ci Panowie, na których liczyłem !

Bardzo trudny cel, bardzo dobra robota. Szacunek !

 

Dlaczego nie graliśmy do rana ?

Większość strzelonych i rannych żołnierzy zeszła na polankę pod Włodarzem nieopatrzona.

Tam też sie wykrwawiliśmy.

Dwóch ocalałych przybywa za późno…

 

O drobiazgach takich jak brak oznakowania chustami,  wyzwiska, rzucanie zakazanych petard, śmieszki trupów w stosunku do nacierających, niesubordynacji, strzelaniu HPA z 5m w twarz, czy terminatorce nie będę pisał, bo trochę już zorganizowałem i obecnie kosztuje mnie to zbyt dużo nerwów.

Było bardzo dużo emocji i trudności, które mogły wpłynąć negatywnie na zachowania Wszystkich.

 

Muszę wspomnieć tylko, że osobiście widziałem bardzo chamskie terminatorstwo i kompletnie olewanie zapisów dotyczących rannych/ trupów wg klucza “otrzepał się i poszedł” lub “nie, nie, nie dostałem !”.

Podsumowując powyższe- niektórzy dostali chińskie ostrzeżenia, a inni “misia w paszporcie”- przynajmniej u mnie.

Ludziom, którym nie chce się przeczytać zapisów, lub mają tyle “odwagi” żeby je olać, dziękuję za dotychczasowe dokonania.

 

Dziękuję jeszcze raz Dowódcy Rumii, Oskarowi za świetne ogarnięcie Swojej Strony.

Ukłony w Stronę Berani-ego I Siwego za poważne i dojrzałe potraktowanie zadań i swojej roli.

 

Dostałem od Was masę podziękowań, ale również sugestii tego co można by zmienić w przyszłości.

Wszystko to pozwala mi się lepiej przygotować do ewentualnych, przyszłych realizacji.

Dziękuję za możliwość szczerej wymiany zdań z wieloma z Was, na parkingu.

Potwierdzamy tym samym, że chcemy się bawić dobrze, z fajnymi, uczciwymi i uśmiechniętymi facetami.

 

Wiem, że dużo rzeczy można było zrobić inaczej- PEWNIE…. ale dajmy temu spokój.

Cytując klasyka “- czy musiało do tego do dojść ? Widocznie musiało, skoro doszło !”

 

p.s. jeśli ktoś posiada jeszcze jakieś fanty, to może je potraktować jako zdobycz wojenną

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...