Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z MP5SD2 CA :/ proszę o pomoc


Recommended Posts

witam mama problem z moją replika mianowicie niedawno zauważyłem ze kable złączające baterie z bezpiecznikiem się nagrzewają ,poradzono mi abym wyjął silnik i sprawdził czy wszystko jest dobrze ułożone , sprawdziłem ,przestrzeliłem i znów sie grzały , wiec postanowiłem wyjąc kable z obudowy( tzn. wyjąc z tej złączki ) wczepiłem je staranie tak aby + nie dotykał- , przestrzeliłem iii kable sie nie grzały ( byłem szczęśliwy do czasu) potem sprawdziłem jeszcze raz i również sie nie grzały , wtedy poszedłem do łazienki , przychodzę wciskam za spust i nic :| nawet nie wydął zadanego dźwięku , wyjąłem silnik na sucho chciałem sprawdzić i nic :| , włożyłem silnik z powrotem pociagnołem za spust i iii strzelił 2 razy , odłączyłem baterie włożyłem znowu kable w złączkę podłączyłem baterie i znów tylko 2 razy strzelił i cisza , ładowałem baterie ale to nic nie dało , gdy wciskam za spust to słyszę jak silnik ma chęci (takie cykanie słychać) ale nie strzela , proszę o pomoc

 

Postaraj się pisać zdaniami nieco krótszymi niż 14 linijek. Lepiej się czyta./dzikki

Link to post
Share on other sites

Jak wykręcałeś silnik, to musisz się pobawić teraz z jego regulacją

Kable w CA często się jarają (ale cie pocieszyłem nie?)

I widze jeszcze jedną opcje: Sprawdz jakie napięcie jest w bateri, możliwe że coś przez przypadek schrzaniłeś i bateria do wywalenia. Z tego co pamiętam to moja bateryjka przy 8,xx V napięcie była w stanie jeszcze 120pdi napiąć.

Link to post
Share on other sites

Nagrzewanie się przewodów świadczy o jednym: Twój gnat pobiera prąd o dużym natężeniu. Jeżeli nie działo się to nigdy wcześniej, to prawdopodobnie gdzieś w obwodach zrobiło się zwarcie. Gdy naciskasz spust obwód zamyka się gdzieś jeszcze poza silnikiem. W ten dodatkowy obwód nie jest włączony żaden odbiornik (czyli np. silnik), więc nie ma on dużego oporu i stąd to duże natężenie i grzanie się przewodów. I silnik wtedy "ma chęci ale nie strzela" bo prawie cały prąd idzie w ten "pasożytniczy" obwód. I bateria bardzo szybko pada w ten sposób.

Ale swoją drogą to ciekawe, że bezpiecznik się nie przepalił. Może zwarcie nastąpiło jeszcze "przed" bezpiecznikiem, np. we wtyczkach do podłączania baterii. Albo bezpiecznik jest "za duży".

Link to post
Share on other sites

Witam

jako że współuczestniczyłem w naprawie MP5 z kolegą Młodym Świestą, powiem że były właściwie 2 przyczyny

1. W wielu miejscach naruszona izolacja, poprzedni wlasciciel zalozyl bezpiecznik 250V 10A, czyli wcześniej robiło zwarcia i tak dobrze że nic się nie spaliło. W miejsca uszkodzenia ilolacji założyliśmy rurkowe ilolacje termokurczliwe.

2. Nadpalony i zabrudzony cyngiel, trzeba bylo dosyć mocna wcisnać, a i tak działał z przerwami, styki zostały wyczyszczone oraz nadano blaszkom nowy profil, dzięki czemu cyngiel działa lekko i beż żadnych przerw.

Oczywiście aby usterkę usunąć, spędziliśmy 4,5 godziny nad sprzętem, gdzie wspomniana wyżej MP5 została rozebrana na części pierwsze.

 

Kolego Świesta, możesz podesłać linka do gościa, od którego kupiłeś karabin, niech poczyta to, czego nie powiedział Ci go sprzedając.

Dziś odbędzie się strzelanka, więc nadejdzie chwila prawdy.

 

pozdrawiam:)

Link to post
Share on other sites

Co jest dziwnego w maturze???

bo ja nic nie widzę dziwnego, też byłem przed i wiem że niema czasu na nawet się po 4 literach podrapać

 

 

Nic złego nie widzę w opisie co zostało naprawione, chyba lepiej że sprzęt został sprawdzony i działa bez zarzutu,

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...