Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tuning M16A2 Well


Recommended Posts

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Chyba ten WELL zaczyna wychodzić na ludzi.

 

nom ja mam od WELL'a cos co sie nazywa m777 comando, a najbradziej przypomina g3a3 i przyznam że te osiagi stockowe to i tak były niezłe jak na allegro, wygląd i wykonanie też niegłupie (oczywiście jak na allegro) teraz jestem w trakcie przerobek, zobacazymy co z tego wyjdzie, wsadziłem juz lufę 6.2 mm (mniejszej nie znalazłem, ale stockowa i tak miała prawie 7mm), w skuteczek czego na kulkach 0.20 leci na jakies 15-20 m, ale po lini prostej(tzn nie nosi kulki na boki), a na kulkach 0.12 leci na jakies 25 m. ale potrafi odkoczyć sporo na bok.

Link to post
Share on other sites

Mam m16a4 well-a i gdybym go nierozkrecił to teraz mógł bym go dać dziecom do zabawy w piaskownicy, bo niebył nasmarowany, jeżeli masz zamiar tuningować swojego guna to pollecam wymiane lufy na obirurke,bo moja akurat była pogięta jak polityka, albo jak masz wiecej kasy to kup coś lepszego, ale pewnie bez przeróbek się nieobejdzie, co do ładowania grosików do tłoka to radze podłożyć podkładki np gumowe pod oparcie spreżynki, to troche wytłumia brzęk sprężyny podczas strzału no i nieobciąża tłoka dodatkowym balastem.

Link to post
Share on other sites

Westie, Ty jesteś jednak nawiedzony... i dla tego lubię Cię czytać. Ok. Od rzeczy... Buduję kopię M1 Carbine. Ma byś springiem. Masz pomysły, jak to zrobić, bo ja zbytnio idę w real detale.

A co do Wella, to chyba ciężko będzie. Można wszystko wzmocnić za pomocą szkiełka i żywicy - koszt ok. ...nastu złotych. To wzmocnienie newralgicznych elementów. Ale tak poza tym, nie mam pojęcia, czy w ogóle warto...

Link to post
Share on other sites

Przedwczoraj przyszedł do mnie właśnie opisywany tu gnacik. To co przyszło miało na wstępie złamane zapięcie od paska na ramię. Co do osiągów to na początku w kartke A4 z 10m dawało rade trafic, a w człowieka max 18m i to z małymi poprawkami i nie zawsze. Jak na allegro to nawet nie najgorzej z tego co tu czytałem (nie mam porównania), ale jak dla mnie to i tak nie zadawalająco, wiec postanowiłęm troszke go podrasować. Na poczatek wszsytko rozkręciłem i okazało sie, że 1 śróbka jest pęknięta wiec wszystko mocno przywaliłem poxipolem. W kolbie był obciążnik, który sie kruszył, a worek był nieszczelny, wiec obwinąłem go taśmą izolacyjną i teraz powinno byc ok. W tłok wsadziłem tylko jedną 1gr ale wydaje mi sie, że zablokowała sie ona pare mm (jakeiś 3-5, nie mierzyłem wcześniej więc niewiem) przed jego dnem. Na podostawke do sprężyny założyłem 2 podkładki o łącznej grubości jakeiś 4mm, co razem daje ok 8mm. wszystko ładnie poskręcałem i wyrównałem fabryczne niedostatki. Co do lufy to nie mierzyłem jej suwmiarką bo niesety nie posiadam ale mierząc liniałkiem widac że na pewno nie ma tych 7mm (jak na mój gust prawie, że idealna dla kulki, oczywiście jeśli chodzi o przektój). Po tych przeróbkach z 10 m w kartke A4 trafia sie bez problemu, z 15m jakieś 60% wchodzi. W sylwetkę człowieka bez problemu idzie trafić z 20m a z małą poprawką do góry i z 25m ale nie zawsze trafia. To co chciałbym jeszcze z nim zrobić to wzmocnić te śróbki, bo jak jeszcze 2 razy go rozkręce to wszsytkie będą sie trzymac na poxipol i tak sobie pomyślałem czy nie lepiej by było wziąć dłuższą śróbkę,przewiecić dziórkę na wylot i z drugiej strony skręcić nakrętką. Wtedy nic by nie trzeba wkręcać w plastik. Jaka jest wasza opinia na ten temat? Robił tak ktoś kiedyś ;] ? Czekam na opinie. 2. rzecz to HU, tylko że za bardzo nie wiem (mimo przeczttania wielu postów) czy sobie z tym poradze. U mnie w mieście nie ma obi ani castoramy więc będę musiał pokombinować z nową lufa, bo nie chce nic rozwalić przy tej (jest niby taki duży sklep, co sie nazywa brikomarche czy jakos tak ale nie wiem czy będa tam mieli zadowalającą lufe). Nie chce też zamawiac specjalnej gumki (bo skoro jest ona warta tyle co połowa pistoletu to to sie nie opłaca), wieć zamierzam ją zrobić z czegoś innego. Czytałem np. o smoczku dla dzieci albo innych rurkach z silikonu. Jakie sa wasze doświadczenia w tym temacie? Piszcie. Dalej powinienem sobie poradzić, tylko nie wiem (mimo szukania w wielu postach, może jestem kiepskim poszukiwaczem ;]) jak konserwować/czyścić lufę i jakie części smarowac, o ile mi dobrze wiadomo, olejem silnikowym. Tylko tłok czy coś jeszcze? A czego najlepiej używać żeby uistrzec się rdzy? Piszcie prosze. Dzięki z góry za wszsytkie odpowiedzi. W przyszłym tyg. zamierzam zabrać sie za robienie tego wszystkiego (prawdopodobnie w weekend) i będę pisał jakie mam doświadczenia w związku z tym. Podsumowując wg mnie jesli nie masz kasy na cośdobrego i droższego (tak jak ja ;D) a masz troche chęci, inwencji, pomysłu i skilla, to możesz sobie na początek kupić coś na wzór M16A2 ale nie spodziewaj sie że będzie to latać na te 30-35 m jak podaje producent;) Może po dorobieniu HU...(z tego co czytałem wynika że zasięg powinien wzrosnąć do jakichś 35-40 m przy poim teraźniejszym). Jeśli macie jeszcze jakieś pomysły na tuning to piszcie. Chętnie poczytam.

Link to post
Share on other sites

heh niezłe wypracowanie:D, ja w sumie też niewiem jak zrobić ten Hu, a dokładnie to niewiem (nieśmiejcie się, na serio niewiem, nigdy nie miałem do czynienia z ASG z prawdziwego zdarzenia) czy ta guma na HU to ma być naciągnięta na lufę, czy wsadzona do środka??

Link to post
Share on other sites

Weź kawałek grubego plastiku. Przewierć go tak, by wkręt luźno wchodził. Wciśnij w otworek trochę poxipolu lub distalu. Używaj tylko długoschnących. Gdy nieco stężeje, wkręć wkręt nasmarowany np. olejem silikonowym, lub czymś o działaniu smarującym. Odczekaj do pełnego związania. Jeśli uda Ci się wkręt wykręcić bez problemów, to masz kłópot z głowy. Powinno jakiś czas wytrzymać. Nie robiłem tego jeszcze, ale powinno działać. Inna metoda, to rozwiercenie otwory, wstawienie i wklejenie kołeczka z plastiku, następnie wkręcenie wkrętu. Choć ta metoda nie daje dużej wytrzymałości. W ostateczności przewiercasz na wylot i nakrętka z drugiej strony, ale to psuje efekt wizualny. :idea: Gumkę HU zrobiłem z uszczelki wciągniętej na wypiłowaną w lufie szczelinę. Następnie wystający nadmiar ściąłem i dla uszczelnienia okleiłem taśmą izolacyjną. Nawet działa.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli >lufa< jest na tyle grubościenna można poprostu przewiercić i wkręcić bezpośrednio w lufę śrubkę z >kapniętym< silikonem na końcówkę. Ja tak zrobiłem w M16 z Academy tyle ze tam wewnętrzna lufa alu jest w zewnętrznej z tworzywa więc przewierciłem tą zewnętrzną i wewnętrzną i w obie wkręciłem śrubkę a na jej końcu kapnąłem krople silikonu jak narazie działa kwestia jak długo :)

Link to post
Share on other sites

Dzięki panowie za pomysły, tyle że fiedotow nie napisał co to za uszczelka. Bo jak zrobić hu to ja teoretycznie wiem ;] Co do mojego dalszego tjuningu to msuze poczekac do czwartku, kiedy to prawdopodobnie bedę miał odpowiednią lufę. Narazie postanowięłm wyjąć obciążenie z maga, bo jak wiadomo w chińskich replikach często zdarza sieże on wypada, a przy tej jakosci plastiku łatwo wtedy o jego rozwalenie. Wmontuje go gdzieś w bebechy ;] Postanowiłem też przeczyścic lufę (bo dowiedziałem sie w koncu jak ;]) i jest o wiele czystrza. Nie moge jednak sprawdzic czy osiągi przez to wzrosły bo cały gun lerzy rozkręcony i czeka na dorobienie hopka ;D Mam jeszcze 2 (oby ostatnie) pytania. Te sklepowe rurki mają srednicę wew. 6mm więc to tyle co średnica kulki. Czy trzeba wieć rozwiercać je troszke, czy kulka sie tam dobrze przeciska? 2 rzecz to to, że na początku oryginalnej lufy zamocowane jest takie plastikowe gówienko do którego wchodza kulki przed wtstrzeleniem. Czy w razie wymiany lufy mam zdjąć to ze starej (z tego co widze jest nieźle zaćpane klejem ;]) czy da sie to z czego dorobic? Znów proszę o porady doswiadczonych graczy ;] Przy okazji nasówa mi sie takei spostrzerzenie a propos tego czemu warto sobie na pcozątek kupić jakąs lipną replikę - ponieważ przy jej przerabianiu możemy się wiele nauczyć i zastosować to w ewentualnymj puźniej kupionym leprzym modelu, a do tego jak cośzepsujemy to nie ma takiej rozpaczy niż jak gdy sie rozwali 1500 zł ;]

Link to post
Share on other sites
Te sklepowe rurki mają srednicę wew. 6mm więc to tyle co średnica kulki. Czy trzeba wieć rozwiercać je troszke, czy kulka sie tam dobrze przeciska?
Sprawdź czy kulka przeleci. Jeśli nie - rozwierć albo przepchnij kulkę za pomocą młotka i jakiegoś popychacza.
Czy w razie wymiany lufy mam zdjąć to ze starej (z tego co widze jest nieźle zaćpane klejem ;])
Powinno się dać zdjąć bez większych wstrętów - to gumka trzymająca kulkę w środku (okrągłe gumowe kółeczko - zapewne wsadzone w plastikowe nie wiadomo co o kształcie dziurki od klucza). Pasuje "na wcisk" i zarówno w Skorpionie z Double Eagle, jak i "markowym" SIGu 228 z UHC nie jest przyklejona.
Link to post
Share on other sites

No wąłśnie o to chodzi że to "nie wiadomo co" u mnie jest przyklejone:D No ale dobra, sprubuje jakoś to ściągnąć a jak nie to dorobicz jakiejś plastikowej rurki. U mnie to ma kształt normalnego walca (czyli jak lufa) i jest ścięte "od spodu" bo tam kulki podawane sa z maga. Jak będe to robiłw piątek, to może przyśle zdjecia jak to wygląda. A ogólnie to dzięki za porady:)

Link to post
Share on other sites
Chyba ten WELL zaczyna wychodzić na ludzi.

 

nom ja mam od WELL'a cos co sie nazywa m777 comando, a najbradziej przypomina g3a3 i przyznam że te osiagi stockowe to i tak były niezłe jak na allegro, wygląd i wykonanie też niegłupie (oczywiście jak na allegro) teraz jestem w trakcie przerobek, zobacazymy co z tego wyjdzie, wsadziłem juz lufę 6.2 mm (mniejszej nie znalazłem, ale stockowa i tak miała prawie 7mm), w skuteczek czego na kulkach 0.20 leci na jakies 15-20 m, ale po lini prostej(tzn nie nosi kulki na boki), a na kulkach 0.12 leci na jakies 25 m. ale potrafi odkoczyć sporo na bok.

 

Też mam to samo ustrojstwo - dorobiłem Hop-Up i dociązyłem i smiga nawet nawet - choć lufa fabryczna jest alu to strasznie kiepska - muszę wymienić na inna.

Link to post
Share on other sites

Westie, tak sie zastanowiłem na tym przepychaniem kulki ale jak na mój gust to prędzej sie kulka rozwali niż poszerzy ona aluminiowa rurkę, bo przeciez kulka ma mniejszą twardość. Czytałem już gdzieś o tym ale wąłsnie z tego powodu wydaje mi sie to troceh niedorzeczne, bo jak można zedrzeć aluminium plastikiem ?? ;] Co do rozwiercania to nie mam pojęcia jak to zrobic żeby wyszło równo w warunkach domowych :] Cały czas czekam na odpowiedź od Fiedotowa co to za uszczelka. A jak ktoś ma inny pomysł to pisać co sie nadaje się na gumke HU własnej roboty :D

Link to post
Share on other sites

ja też miałem sporawy problem żeby zdjąć ten plastik z rurki, on jest dość mocno przyklejony, ale ja mialem tyle szczęścia, ze ojciec zrobił mi to w pracy przy użyciu jakiejś "cieżkiej maszynerii". Ale jest drugi sposób żeby temu zaradzić. mozna w samej nowej rurce wyciąć taki otwór jak ten plastik (w zasadzie chodzi tylko o ucięcie kawałka rurki od dołu żeby magazynek mógł weść i podawać kulki), przy tym rozwiązaniu koniecznie nalezy wyjąć tą gumkę z tego plastiku i wsadzić w nową lufę (inaczej kulki po zaladowniu wypadałyby z lufy). Może ktoś ma zamiar zapytać się jak taką małą rurke rociąć w poprzek, ja nie miałem z tym problemu, bo moja nowa lufa ma 10mm zew. śr. :D

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi sie, że twój pomysł jest nie zbyt udany, bo gumka o której mówisz ma taką samą średnicę jak lufa, wiec do niej nie wejdzie (ona wchodzi w plastik który jest troche szerszy. Jedyna opcja to kupić plastikową rurkę o śr. wew. 8 mm (tyle ma moja lufa na zewnątrz) i zrobić z niej to plastikowe wykończenie. To sposób by nie zdejmowac plastiku ze starej rurki, a jak go zdjąć cały czas nie wiem. Może ktoś zna jakiś sposó na rozdzielanie plastiku i aluminium ?? ;] Albo przynajmniej na rozpuszczenie kleju. Uparcie przypominam o moim poprzednim poście i proszę o re od Westiego i Fiedotowa. Zauwazyłem jeszcze 1 rzecz. Luga w tym gnacie ma stockowo 56 cm długości i powiedzmy że te 6,3 mm średnicy(przypuszczalnie bo nie mierzyłem). Tłok rozpręża się mniej więcej na 7 cm i ma średnice 22 mm. Wyczytałem, że stosunek objętości powietrza sprężanego w tłoku do objętosci lufy nie powinien spadać poniżej 1,5. W tym gnacie wynosi ok. 1,45 co oznacza, że jest poniżej. Sprubuję więc dorobić także krutszą lufe i napisać dla dobra narodu czy teza założona na wmasg.pl na temat tego stosunku jest słuszna ;] Jeśli tak, to zasięg powinien wzrosnąć, co oznacza, że nowa lufa powinna być krótsza. Nowe dane już w krótce... :D

Link to post
Share on other sites

Kupujesz zestaw naprawczy do kranów. Tam są różne takie cudeńka. Ja użyłem oringu o najmniejszej średnicy. Tylko uważaj ze szczeliną. Zrobisz zbyt szeroką i guma będzie za bardzo wystawała w lufie. Najlepszym rozwiązaniem byłoby wstawienie śrubki do regulacji, ale dokumentację HU już masz. W trakcie eksperymantów doszło do tego, że lekkie kulki, przy zbyt wystającej gumce wzlatywały przy poziomym strzale na wys. 2 piętra :lol: .Jak rozkleić klej? Są specyfiki, które zmieniaja strukturę kleju. Tylko zależy, jakim klejem jest to sklejone. Do cyjanoakryli jest Remover, który rozpuszcza abs (pisałem na forum). Jest też coś do klejów typu distal, ale się z tym osobiście nie spotkałem. Do silikonów widziałem. Wrzuć w google temat, to może coś trafisz. A co do kulki do przekalibrowania lufy, to Westiemu chodziło o kulkę z łożyska :lol: . Wybacz, ale nie mogłem się powstrzymać... Powodzenia. Ja mam zamiar nabyć MP 5 DS6 - bo mi się podoba, a co :) . Potestuję na nim trochę.

Link to post
Share on other sites

hehe, no tak mi sie cos zdawało że z tą kulką to coś nie tak jest :D Rozklejać nie bede musiał bo kupiłem dziś coś z czego to dorobie. Słyszałem że MP5 SD6 jest najleprzym, razem z Augiem z airsoftguns.pl, z tych najgorszych, więc może nie będize tak źle ale to jest loteria ;) Byłem dziś po lufe ale niestety jeszcze nie mają rurek:/ Chyba dorobie HU w tej lufie co jest narazie. Kupiłem sobie takie okrągłe pierścienie o śr. wew 8 mm czyli łądnie wchodzą ciasno na lufe i mają 2 mm grubości. Nie wiem czy to nie za mało, bo nie wiem czy ta gumka ma zakrywać jeszcze troche obszaru poza zrobioną dziurką czy samą dziurkę (chodzi mi o szerokość gumki hu ;])

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...