Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Małe pytanko...w życiu nie miałem do czynienia z kolimatorami i niemam pojęcia jak przez to ustrojstwo celować, kiedy patrze w miare prosto przez kolimator, to widze krzyrzyk na celu, kiedy przesune lekko głowe to krzyżyk nie pokrywa się już z celem. a powinien chyba tak jak w lunecie wskazywać dalej na wybrany punkt. Zaznaczam że niezmieniałem położenia kolimatora. Mógł by mi ktoś wytłumaczyć co robie źle, albo czy to wina kolimatora.

Link to post
Share on other sites

Przy otwartych obydwu oczach i wzroku skupionym na celu to dość cięzkie zadanie, nawet z blizkiej odległości (15m) odchyłki potrafią być tak duże że trafienie w człowieka to czysty fart. Kupiłem drugą taką zabawke, efekt jest znowu ten sam, także pytam jak tanie kolimatory mają ułatwić szybkie celowanie?! Jedyne co mi przychodzi na myśl to że określenie -tanie- jak najbardziej do nich pasuje nie tylko ze względu na cene.

Link to post
Share on other sites

przeciez koliator to wiazka laserowa rzucona wzdluz linii lufy na szybke, na ktorej wyswietla krzyzyk, lub kropke. Wlasnie na tym polega jego zadanie, ze jak patrzysz pod innym katem to krzyzyk sie przesuwa, bo inaczej kolimator nie mialby sensu. jak patrzysz pod katem to krzyzyk nadal wskazuje kierunek, w ktorym jest skierowana lufa (bo przeciez nie zegniesz wiazki lasera). ja nie mam najmniejszego problemu z celowaniem za pomoca kolimatora, niezaleznie, czy mam otwarte, czy zamkniete drugie oko. U mnie problem polega tylko na tym, ze krzyzyk nie jest na srodku, ale wzgledem jego mozna celowac, tylko wystarczy wiedziec, gdzie leci wzgledem krzyzyka kulka.

Link to post
Share on other sites

Święte słowa Rilian

... Wlasnie na tym polega jego zadanie, ze jak patrzysz pod innym katem to krzyzyk sie przesuwa, bo inaczej kolimator nie mialby sensu. jak patrzysz pod katem to krzyzyk nadal wskazuje kierunek, w ktorym jest skierowana lufa (bo przeciez nie zegniesz wiazki lasera)...
Wina leży oczywiście po stronie mojego kolimatora, po rozłożeniu go na czynniki pierwsze zauważyłem że nie ma w nim żadnego lasera, tylko zwykła dioda LED. Porównałem go z kolimatorem znajomego i żeczywiście tamten działa jak powinien...zostałem ofiara własnej wiary w to że tanie może być dobre!
Link to post
Share on other sites

szkoda zachodu postaw sobie ten kolimator na półce, dodawali go gratis do G36 z rok temu na allegro, jedyny plus ze moze baterie sie przydadza do zegarka. gratulacje że udało ci sie go rozłożyć... cała jego 'kolimatorowość' polega na tym, że w środku świeci czerwone światełko dioda, czy coś takiego

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Odkopie temat... Czy ktos moglby sie wypowiedziec na temat czegos takiego? Wyglada to juz troche powazniej niz ten standardowy shit, aczkolwiek chcialem zapytac osoby ktore mialy okazje tego dotknac, zobaczyc, ocenic... 30 zl to nieduza kwota, a wymagan wielkich nie mam - byleby dzialal i mial regulacje pozioma i pionowa (z opisu wynika ze ma). Nie musi miec roznych rodzajow celownika itp. spraw.

Link to post
Share on other sites

No ja se kupiłem ostatnio XM177 "Commando" B2 z Taniemilitaria.pl , z karabinu jestem zadowolony, a z kolimatora milo zaskoczony. Jak sie przesuwa oko kawaleczek w bok, to krzyzyk dalek pokazuje ten sam punkt. Regulacja X i Y, 2 tryby dzialania, Dzien i noc, Czyli Na jednym swieci mocniej, a na jednym swieci slabiej. Osobiscie myslalem ze przysla mi jakis shit, a jest nawet dobre, niestety musze biegac ze standartowym celownikiem w zime, bo jak snieg pada, to zakrywa sniegiem caly kolimator i nic nie widac :D Hehe.. :)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

odkopuje bo nie chce dostać opie...[rnicz] że stawiam nowy jak jest stary nie zamknięty! aukcje znalazłem na allegro [jest wystawiona ponownie] kolimator wygląda ciekawie ale jeśli mozesz to skrobnij co z nim jest "nie tak"? i może jednak ktoś się pokusił o jego zakup więc niech też się wypowie!

 

daje link do tej aukcji: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=86363589

 

PS. wydaje mi sie że wygląda ciekawiej niż ten shit który dodają do M4A1 czy do XM177.

Link to post
Share on other sites

Z tego co tlumaczyl mi sprzedawca (notabene : bywalec tegoz zacnego forum), to jest to kolimator wiatrowkowy i chodzi glownie o jakosc wykonania i wytrzymalosc materialow... Z wiatrowek glownei strzela sie do tarcz/puszek na plocie. Ten kolimator moze nie przezyc upadku, nurkowania w blocie, piasku czy nawet trafienia kulka! Nie posiada tez regulacji jasnosci plamki, wiec o ile w lesie bedizesz cos (ledwo, ledwo) przez to widzial, to po wejsciu do budynku, gdzie jest ciemno - refleks ze zwierciadla bedzie cie oslepial. Wybro nalezy wiec do Ciebie, ja zrezygnowalem. Ale naprawde gwoli sczerosci zrobie tutaj rekalme uczciwemu allegrowiuczowi, ktory zapytany o produkt odpisal :

 

wiem że to nie w moim interesie, ale jak tylko moge, bede Cie zniechęcał do tego zakup[u;)

 

Nic dodac nic ujac!

Link to post
Share on other sites

no to wielke dzięki za odpowiedź! ja szczerze sie przyznam że pokusze się na tą zabawkę tylko ze względu na wygląd! jak jest z działaniem to sie okaze! co do jasności plamiki to rzeczywiście dupa no ale może coś da sie zrobić! jak tylko kupię i przetestuję to dam znać!~

 

yo all. 3majmy się ramy to się nie posramy :twisted:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...