Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Co to za bron i help z tuningiem do niej


Recommended Posts

Kupilem taka wlasnie bron: http://sklep.airsoftguns.pl/projector.php?...duct=1133367077, nie jest to zadna rewelacja ale do ganiania po lesie jest wystarczajaca. Sklep w ktorym kupiel podaje ze to jest g36 albo M49A M41 i nie moge sie polapac co to za bron wkoncu.

Jesli ktos juz zdola to okreslic prosze o jakies rady co do tuningu. Moze ktos mial cos takiego i wie co tam ulepszyc. Najlepeij krok po kroku. Bo nie chce go znisczyc co sie rowna zbrakiem broni do latania po lesie.

Link to post
Share on other sites

Japroponuję to co zawsze:

*zmierz objętość tłoka i przełóż na dłógość lufy. Może tzreba przedłóżyć lub dkrócić.

*podkładki pod sprężynę. To najtańszy tunning, a mianowicie za 5 groszy, czyli 5 monet po 1 grosz... :lol:. Nie przezadż, bo ci dozsadzi mechanizm spustowy...

Link to post
Share on other sites

Uhuhu, panie Bździkot, ja wiem, że pana krew zalewa przez tę aferę z kałaszami, ale bądź pan facet i odstaw pigułki... Podpisane mniej więcej poprawnie jako G36, ale opis od FAMASa...

 

Pokrótce: jest to replika (marna) karabinka G36C H&K. Jako, że Chińczycy są dziwni, firma Double Eagle zamiast udawać jakąkolwiek znajomość tematu zapisała sobie ten model w papierach jako M49 (poprzednia wersja, bez HU i z plasticzaną lufą, nosi oznaczenie M41). Dla przykładu, zerżnięta z modelu CG replika FAMASa ma oznaczenie M46, a MP40 - "M40".

Link to post
Share on other sites

Boje sie ze rozkrece bron a pozniej nie bede widzial co z czym skrecic albo/i cos sie rozleci. Czy budowa w srodku jest az tak skomplikowana?? Moglby ktos zdjecie zrobic tego karabinka w srokdu?? Bo jestem zielony w tej sprawie a tuning i tak musze zrobic.

Link to post
Share on other sites
Czy budowa w srodku jest az tak skomplikowana??
E tam, w tym jest mniej części niż w Glocku. Akurat rozbierałem wczoraj M41. W środku masz:

1. Obudowę lufy wewnętrznej.

2. Uszczelkę.

3. Lufę zewnętrzną.

4. Zaczep chwytu przedniego.

5. Sprężynę zaczepu chwytu przedniego. Uważaj, mała jest i może się zawieruszyć.

6. Cylinder.

7. Tłok.

8. Sprężynę główną.

9. Prowadnicę sprężyny.

10. Dźwignię zwalniania tłoka.

11. Język spustowy.

12. Dźwignię bezpiecznika.

13. Zaślepkę dźwigni bezpiecznika.

14. Zaczep mocowania kolby.

15. Dźwignię przeładowywania - ze sprężyną przykręconą do prawej połówki body.

16. Lewą połówkę body.

17. Prawą połówkę body.

 

Śrubek i górnej szyny nie liczę.

Link to post
Share on other sites

Wyliczyłem wszystko, co może wypaść/odpaść (zatrzask magazynka jest dość solidnie uczepiony lewej połówki body). To proste, jedyny problem w tym, że obie połówki body są przyklejone do takiej dziwnej nakładki z gwintem, umieszczonej z przodu i najbezpieczniej byłoby jedną z nich odpiłować.

Link to post
Share on other sites

Najbardziej sie boje ze nie zloze 2 polowek body. Bo cos bedzie blokowalo, cos sie wylamie albo nie bede mogl zakrecic tak jak bylo z rozkreceniem kolby- rozkrecilem i chcialem zakrecic a tu srobka nie chce sie wkrecic= chodzi w kolko.

Link to post
Share on other sites

Śróbki, to w większości tanich replik najmocniejsza strona. Wiem coś o tym... Rozkręcałem prawie każdą z tych tanich przy naprawie dla kumpli. Były to m.in. Mp40, glock, wiele M4, kałasz CYMY itp. W każdej się gwint nie wyrobił... Rozkręcaj śmiało 8)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

pomysl logicznie...

 

Ok. Wytłumacze ci. Jak masz tłok. Zajzyj do środka (nie pomyl z cylindrem :roll: ). Jak nic tam nie ma to wsadz tam max. 4 grosze i gotowe. Jak dalej tego nie rozumiesz to nie wiem. Ja jak dostalem swoja pierwsza replike to w pierwszy dzien ja rozkrecilem.

 

pozdrawiam

 

ps. Dobrze jest nasadzic na prowadnice sprezyny gumowa podkladke. Troche to wytlumi guna.

ps2. Nie dawaj groszy ale wsadz sobie cos lzejszego. Bo moze tlok nie wytrzymac...

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Haaa, wstawiliśmy castolufę do takiego cudaka (co prawda trzeba było cholerę przeszlifować wyciorem, bo była za ciasna, ale chyba wyżej 6,1 mm nie doryłem ;) ) - bez niej "z przystawki" kulka grzęzła w zewnętrznej ściance styropianowego opakowania od M41. Z castolufą kulka przeszła przez zewnętrzną ściankę, jedną wewnętrzną i zatrzymała się na obudowie kolimatora. Inna rzecz, że "giwera" nadal jest horrendalnie niecelna.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...