Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam

 

2 Dni temu przyszedł do mnie :

 

Para-Ordance P-14 Heavy Weight AUTO BACK Gas Pistol [KJW]

 

I Sprawa wygląda tak na dworze 0koło 0 C i nie wystrzelił ani jednej kulki bo wywala cały gaz za pierwszym strzałem , choć ruger mk1 kumpla strzela normalnie

 

Pomyślałem że za zimno może być . :?

 

Wiec Po 2h pistolet odstał w domu , po zejściu do piwnicy (15-17C) strzela normalnie z tym że ..... no wlasnie :roll:

 

Gdy naciskam spust jeden za drugim w szybkim tempie po wystrzeleniu z 10-12 kulek za kolejną znowu wywala cały gaz z maga , poprostu widać jak z lufy wylatuje chmura oparów. A po wyjęciu mag calutki zimny ..

 

Czy ktoś z was tak ma ??

 

Może to wina gazu kupiłem dla pistoletów z blow backiem , widze też cos na magazynku z tyłu do krecęnia imbusikiem choć nie wiem czy to tykać ...

 

Dzięki za czas poświecony mojej sprawie

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj wystrzeliłem w temperaturze pokojowej 2 magi i przy pierwszym wywaliło gaz przy 10-15 kulce przy drugim przy 20 kulce , miedzy jednym a drugim magiem poczekałem 10 min zeby sie magazynek nagrzał..

 

NIe ma wyjścia musze odesłać replikę niech wymienią mi na inną. :?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 6 months later...
Guest MaszlinkoF

Mam identyczny problem z tym samym P14 :( (uciekanie gazu przez szpare pomiędzy "stopką" maga)

Z tym, że jeszcze jest na gwarancji.

Eksperyment z taśmą i silikonem powiódł się :?: Jaka medoda jest lepsza :?: Po zastosowaniu taśmy itp. to na ile to wystarczy :?:

 

pozdr.

Link to post
Share on other sites

PIP ,był kiedys taki sposób z kondomem i olejkiem silikonowym ,bodajze opisywał to ktoś z cannon fodder ,poszukam u nich na stronie to ci linka zapodam...ja tak miałem w Hi-capie We i trzymało bardzo długo i bardzo dobrze :wink:

 

Czasem zdarza się, że po naładowaniu magazynka słyszymy cichy ssssyk. Ten mrożący krew w żyłach odgłos to ulatniający się gaz.

 

Nieszczelość - czyli wyrobiona albo przesunięta gumka - może się zdarzyć na zaworku, albo na mechanicznym łączniku części składających się na magazynek

np. metalowa stopka w magazynku od Rugera (nity), miejsce łączenia części magazynka w Ingramie Maruzena (nity) czy też P226(śrubka)

 

Oto autorski przepis - jak uszczelnić magazynek za pomocą prezerwatywy przepis nie dotyczy rozkręcania zaworków

 

Przepis:

 

1.

Identyfikujemy miejsce/miejsca wycieku. Moja metoda w przypadku głośnego syku to psiknięcie silikonem na podejrzane miejsca.

Bąbelki i zmieniony odgłos ulatniającego się gazu wskażą winowajcę.

 

Druga metoda, którą stosuję przy wolnych wyciekach (np magazynek jest pusty po dwóch dniach od naładowania), to dokładne pokrycie silikonem całego magazynka

i zanurzenie go w wodzie - w ten sposób wykryjemy każdy, nawet minimalny wyciek

 

2.

Demontujemy opróżniony z gazu magazynek. Czasem trzeba wykręcić śrubkę, czasem wybić nity.

Uwaga na sprężynę podającą kulki, może gdzieś wyskoczyć razem z popychaczem

 

 

 

3.

Delikatnie zdejmujemy gumkę-uszczelkę.

W tym magazynku jest niesymetryczna ! Pamietamy jak była wsadzona

 

 

4.

Wycinamy z prezerwatywy prostokąt, z dużą dziurką po środku - gaz musi jakoś przepływać między częściami magazynka.

Zakładamy najpierw prostokąt, a potem gumkę-uszczelkę.

 

Przed założeniem gumki psikam silikonem na magazynek - bo wierzę że silikon wypełni nierówności i chropowatości

 

 

5.

Powtarzamy czynność, dorabiając drugą prostokątną uszczelkę, na górę.

 

 

 

6.

Składamy delikatnie magazynek, obficie silikonując jego wnętrze.

 

'Wewnętrzne' przesmarowanie magazynka to dobry pomysł - jak wiemy propan różni się od GG brakiem silikonu

 

7.

Po skręceniu magazynka - próba generalna: ładujemy gaz, i patrzymy czy nie przecieka.

 

 

 

8.

Jeśli źle przycięliśmy prezerwatywę, usuwamy wystające ze szczeliny prezerwatywowe farfocle i wycieramy magazynek.

 

 

 

Podsumowanie:

Możemy cieszyć się magazynkiem, który nie syczy jak wąż. Jeśli znów kiedyś zacznie 'robić bokami' - wracamy wesoło do punktu 1.

 

kamilo z CF

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...