Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[SPRĘŻ] Tuning Famasa z CG


Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Zaryzykowałem, ale się opłacało. Dałem ok. 4-5 mm podkładki, uszelniłem tłok i połączenie lufy z komorą hop upa i dobrze nasmarowałem bo był strasznie suchy. W rezultacie zasięg maksymalny wynosi teraz ok. 50 m, skuteczny ponad 35 m (dokładnie nie miałem jak i gdzie zmierzyć). Strzelam kulkami Gold Fire 0,25g.

 

Po wystrzelaniu ponad 1500 kulek w środku nic nie uległo zmianie tzn. nic nie pękło ani się nie wykruszyło.

 

Zmieniłem również lufe na rurke by Allegro (40 cm) i zasięg zwiększył się o kolejnych kilka metrów.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

to jeszcze ja mam pytanko- poki co moj famas jest nowiutki wiec nie chce ryzykowac podkrecen, ale tak na przyszlosc- czy zamontowanie mocniejszej prezyny nie zagrozi pazurowi od przeladowywania? czy musze wymieniac bebechy(ponoc w srodku jest sam plastik)?

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...
  • 2 months later...

ja tez stuningowalem swojego famasa... podkladka cos kolo 4-5 mm uszczelnienie wszystkich bebech i lufa az 50 cm... leci mi bardzo ladnie na kulkach 0.2... z paru metrow ( parunastu nie prubowalem ) rozwala plyte CD... i tu moje pytanie: Czy lepiej sie przezucic na ciezsze kulki czy zostac na 0.20 jezeli ladnie lataja ?

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

A ja mam po...lalaną myśl i pytanie: Jak to ztuningować na osiągi mp001/s92 ??? :D :F . Aha i mniej więcej w którym miejscu zaczyna się lufa wewnętrzna bo gadacie że jest krótka, a to przecież bull-pup niby :) ?

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Niby bull-pup, ale wierz mi "preclufa" dochodzi może 25-30 cm począwszy od tego gdzie zaczyna się miejsce pomiędzy mag-iem a rączką do miejsca mnie więcej kilka cm za spustem w stronę tłumika płomienia.

 

Jak by ktoś się upał włożyłby i tam 1 metrową "castolufę" (zakładając nie-wykręcalność tłumika płomienia).

 

Ja ostatnio kierując się zasadą "Raz się żyje" dałem 1,4 cm podkładkę, rozciągnąłem sprężynę i zalałem wszystko olejem silikonowym, uszczelniłem taśmą łączenie komory BAX z "preclufą".

 

Co to pazuru naciągu, powiem Wam że to żebyście sobie go wymienili na metalowy, byłoby tylko zabiegiem upielegniającym, ponieważ po ok 1k-1,5k kulek nic zupełnie nie zauważyłem by pazur się łamał, to czy się złamie zależy jaką Wy go naciągacie siłą, a to siła zazwyczaj zbyt duża do naciągania, tym sposobem go łamiecie.

 

Podkręciłem też nieco BAX-a dając po docisk gumki kawałek taśmy izo. I chyba muszę się przerzucić na 0.23 lub 0.25 bo po ok. 20-30m znosi mi kulkę w górę.

 

Dla tych którzy pytają dlaczego ich Famas strzela po 2 kulki odpowiadam:

 

1. Raz nie strzelił (kulka się zblokowała na BAX-ie) i przeładowaliście drugi raz = dlatego

 

2. Podobno to wina źle dociśniętego magazynka

 

3. Trochę oleju silikonowego nie zaszkodzi.

 

Pozdrawiam, Split.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...