Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z CA33E! Prosze o pomoc!


Recommended Posts

Witam!

Ostatnio, gdy bylem na strzelance to cos stalo mi sie z moim ca33e.

Mjanowicie to ze drastycznie spadly osiagi. Kulka leciala moze na 15 gora 20m. Gdzies czytalem ze w ca33e gumka hop-up jest wrazliwa na zimno i gdy temp. spada do 0 stopni C to zasiegi spadaja, ale czy jes to mozliwe ze asz tak???!!! Acha! (to chyba istotne) Gdy wrocilem do domu i po jakis 3 godz. chcialem sprawdzic czy dalej tak zle szczela i ku mojemu zdziwieniu kulka latala na 30/40m.

 

Bardzo prosilbym o rade jak ten problem rozwiazac.

 

Pozdawiam i z gory dzieki za odpowiedz.

 

 

Alien_SZ.

Link to post
Share on other sites

misza128, poprawiajac kolege, tez nabijasz sobie posty rowniez nie piszac nic na temat(nie mow mi ze wczesniej cos napisales bo nie o to chodzi).

Teraz pytanie do tych ktorzy maja ca33e, co mozecie mi o tym cacku powiedziec?(postanowilem nie zakladac nowego tematu zeby nie zanieczyszczac forum :F )

Link to post
Share on other sites

Nie ja nie chce nabijać postów :) Poprostu zauważyłem jak idiotyczne wypowiedzi pisze Funky Bastard i sie na ten temat wypowiedzialem, bo jezeli nikt nic nie powie to on będzie dalej zaśmiecał forum.

 

Co do ca33e, nie różni się on raczej od innych karabinów ze stajni CA. Kolega z drużyny zrobił sobie z niego snajperke. Naprawde pożądny i ładny karabin.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

CA33E ma jedną wadę (przynajmniej ja jedną na razie zauwarzyłem, a mam go od gwiazdki). Otóż przedni grip jest plastikowy i jest przymocowany do takiej, metalowej osłonki lufy, która z kolei jest przymocowana do metalowego body. Jedak w miejscu połączenia Jest ono tak zrobione, że to musi pęknąc. Ale wystarczy odrobina żywicy epoksydowej i śladu nie ma. Jednak gdy to odpada, wyskakuje sprężyna, która zamyka zamek. Trzeba tą sprężynę ostrożnie włożyc na odpowiednie miejsce. Jeżeli źle to człowiek zrobi, to zamka się nie da otwórzyc (przez co hop upu nie da się regulowac). Tą wadę da się szybko zlikwidowac, poprzez poprawienie sprężyny i zaklejenie w/w mocowania.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Co do ca33e, nie różni się on raczej od innych karabinów ze stajni CA. Kolega z drużyny zrobił sobie z niego snajperke. Naprawde pożądny i ładny karabin.

 

Tak jest ladny i tez z niego zrobilem snajperke. Dokupilem wysoka szyne montazowa (chyba tylko taka wyglada na nim przyzwoicie) i lunete 3-9x40.

Oczywiscie wymienilem hop-up na silikonowy zeby nie bylo problemow zima, lufe na precyzyjna tez zmienilem i poprawa celnosci jest, ale to jeszcze nie jest rewelacja. Generalnie mam sentyment do H&k wiec kupilem CA33E.

 

Na poczatku draznil mnie troche selektor ognia bo nie przeskakuje tak wyraznie jak np. w M15A4 CA czy innych modelach. Szybko wypalil sie styk w GB i musialem odeslac do serwisu. Zanim sie wypalil, czesto mialem taka sytuacje, ze po odbezpieczeniu nie moglem oddac strzalu bo prad nie dochodzil no ale to pewnie byla wina styku bo po naprawie jest ok i zadnej awarii elektrycznej nie mialem juz od dawna.

 

Uzywam tej repliki juz dlugo i jeszcze nie pekla, a podobno kilka juz peklo w tym samym miejscu. Jak wymienialem lufe i rozbieralem replike to przygladalem sie konstrukcji i patrzylem na slabe miejsca, ale stwierdzilem, ze jak sie uzywa tego jak repliki a nie jak prawdziwego kalacha to nie powinno sie nic stac.

Link to post
Share on other sites

Ja zamierzam do mojego wstawic sprężynę 140PDI i wzmocnioną głowicę tłoka. Czy to wystarczy? Tj. czy wystarczy wstawic tylko wzmocnioną głowicę tłoka, czy trzeba też wstawic lepszą prowadnicę sprężyny, albo coś tego typu?

Link to post
Share on other sites

Kali, ja u siebie mam od prawie roku 170 PDI i wszystko działa. NIe wymieniałem nic poza uszczelkami głowic cylindra i tłoka (około 10 zł)

jedynie bateria szybciej pada, ale to norma. Co ważne, 8.4 spokojnie sobie radzi z tą spręzyną.

Link to post
Share on other sites

No, ja mam 1800mAh, więc 140 PDI powinna działac długo. Chyba wstawię też sobie lufę precyzyjną i powinienem sobie radzic z kolegą, który w MP5SD2 ma 170 PDI :twisted: Trochę mnie drażniło, jak ja nie miałem zasięgu i myślałem, że on też nie ma, i wtedy tylko zauważyłem kulkę obok głowy. Tuning powinienem zrobic tak gdzieś pod koniec wakacji, powiem wam wtedy, jak się spisuje. Dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...