Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jak sie sprawy mają w kanadzie...


Recommended Posts

  • 2 years later...

Witam, w wakacje wybieram sie do kanady na stałe, i w związku z powyższym chciałbym wiedziec jak tam sprawy mają sie ogólnie z militarystyką... (moze ktos byl, to wie)

 

Czy moze mozna wwozić tam wiatrówki (ogolnie jak tam z prawem jest), naboje (cele kolekcjonerskie, pełne, puste...), mundury (polskie, amerykańskie), broń ASG, hełmy, gaz łzawiący, pistolet hukowy...

 

:wink:

da sie wwieźć i tam użytkować legalnie, czy nie?

 

Mam nadzieje, ze większosc da sie tam wziąść...

 

wiem, ze byl podobny temat, czytalem, ale chcialem nawiazac raczej do czego innego a nie do tego "gdzie kupic bron ASG w kanadzie"

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Mundur wwieziesz, ale zapomnij o wwiezieniu jakiejkolwiek repliki - konfiskata i komisyjne zniszczenie. Jest tam durne prawo zakazujące "importu" REPLIK broni palnej osobom prywatnym nie posiadającym licencji na taką działalność. Możesz co najwyżej zmówić się z jakimś kanadyjskim sklepem ASG i wysłać replikę paczką, ale najłatwiej po prostu kupić nową na miejscu.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 3 weeks later...

A jak to jest z przewiezieniem repliki i szpeju do Kanady? Potrzebowałbym wziąć z sobą AR-15 i resztę rzeczy (kamizelka M69, oporządzenie M56). Przyczepiają się o repliki i ogółem wojskowe rzeczy? Airsoft w Kanadzie jest legalny, ale wolę się upewnić że u nas albo i u nich nie będzie problemu...

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Odświeżam stary temat, bo sam niedługo wyjadę do Kanady.

 

1) Czy rzeczywiście jest tak, że o przewozie jakichkolwiek replik można zapomnieć? Czy coś się w tym temacie zmieniło?

 

2) Jest to prawo dla całego kraju czy jakieś prowincje nie robią z tym problemów?

 

3) Czy jest na tym forum więcej Polaków związanych z ASG w Kanadzie?

Link to post
Share on other sites

Sytuacja wygląda źle, nawet bardzo źle tego się nie spodziewałem. Większość kanadyjskich sklepów sprzedaje części do ASG, bo na sprzedaż całych replik trzeba mieć specjalne pozwolenie. Sam się zastanawiam czy nie rozłożyć mojego AEGa w kilku paczkach na części wtedy może przejdzie. Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia związane z ASG+Kanada proszę o kontakt w tym temacie lub PW.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Jestem w Kanadzie juz 2 raz na praco-wakacjach. Zacznijmy od przewozu calego sprzetu i replik - nie mozna przewozic zadnej broni ani replik (np. gumowych nozy itp) Wylatujac do Kanady mozesz miec tylko 1 walizke 23kg (46lbs) + bagaz podreczny. Nie da rady przewiezc repliki, nie ma takiej opcji, od razu zostanie zniszczona, a wlasciciel moze miec niepotrzebnie problemu. Co do kupna calej repliki w ASG trzeba popytac w Sklepach mysliwskich, ich jest pelno w Edmonton. Powodzenia

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...