Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Zastanawiam się nad kupnem tej kamizelki i mam w związku z tym parę pytań .Wiele dowiedziałem się od Fila16 ,ale zastanawiam się czego to jest replika i jakie jednostki używają tej kamizelki .Rozważam także G&P FSBE.

Prosiłbym jeszcze o rade jaką konfiguracje wybrać do Marine vest, mam dwa magazynki do broni ,krótkiej i myślę ,że 6 do Mki mi wystarczy ale przydało by się coś na dodatkowe kulki i inny szpej

 

POZDRO

Link to post
Share on other sites
zastanawiam się czego to jest replika

Jest to kopia kamizelki Callahan Convertible Plate Carrier, Version3 (Hellcat version) od SOTech'a.

 

Konfiguracja jest zależna od tego, do czego chcesz używać tej kamizelki i tego co chcesz w niej nosić. Najpierw więc sie nad tym zastamów, a później dokupuj do tego ładownice, itp.

Link to post
Share on other sites
G&P FSBE
Jak FSBE to od Guardera. Generalnie FSBE od G&P ma kijowe kolory (mówie o woodlandzie) i jest pare przekłamań z wersją Pointblanka (zamiast czarnych elementów, niektórych taśm, są oliwkowe). Podobno też ten cały webbing w G&P lubi się odpruwac po jakimś czasie.

 

Swojego czasu <tu powinien byc link> był fajny wątek o wszystkich FSBE i dużo zdjęc, ale teraz trzeba byc zalogowanym do Arnie's.

 

Wtf: Sorry ale nie mam pojecia, bug chyba jakis, nie moge tego linka do tekstu wstawic.

Link to post
Share on other sites

Co do Marine Vest... Duzo zdięć jest w dziele "pokaz swój sprzęt".

Kamizelka bardzo przyjemna... Kolory naturalne porownywalne do WC point blanka. Wygodna. Polecam (jak jakies pytania to priv)

 

Jezeli chodzi o konfiguracje - to kieszenie (na wysokość) na mag 100rd od SAW są idealne... poszukaj kieszeni z BHI, aites'a itp. Na tylni panel pasuje na ulał kieszeń na camelbak'a z BHI. Przyda się drop pouch 6 magów to jest troche... a cięzko podczas "akcji" upchać je zpowrotem do kieszeni... Musisz sam sobie kamizelke (systemu Molle) "ułozyć" do własnych potrzeb...

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Co do jednostek to słyszałem że Normalnie US Army tego urzywa ale tak naprawde tylko SF je dostaja. Kamizelka jak dla mnie super, co do konfiguracji.... nikt ci w tym nie pomoze, jedynie mozesz usłyszeć co ładnie na niej wyglada ;)

 

Jedna uwaga, kamizelka zupełnie inaczej lezy jak wypchasz wszystkie ładownice na magi, szczególnie jak nie nalezysz do kasty brzuchaczy. Ja do tego celu urzywam drewnianych wkładek imitujacych magi... wiem ze smieszne ale z braku laku... a i tak połowa ludzi tego nie zauwaza.

No i wkładki z karimaty polecam bo takie miekkie cos to niepoprawnie nosic :twisted:

 

PzDr!!

Link to post
Share on other sites

znalazłem sobie co nieco

1. http://www.allegro.pl/item107642909_molle_...a_woodland.html tak do cqb ,że bym mogł szybko wyjąć magazynek

2. http://www.allegro.pl/item107643602_molle_...dland_nowy.html do przenoszenia jakiś drobnych badziewi

 

3. http://www.allegro.pl/item108564001_molle_..._kontrakt_.html takie dwa na magi od Hi-capy

 

4.

http://www.allegro.pl/item108563997_molle_...unner_nowy.html i to na kulki

 

co o ty sądzicie??czy poszczególne kieszenia sprawdzą się do takich zastosowań??

Link to post
Share on other sites

ok myślałem ,że te kieszenie są zapinane na napy czy coś takiego i nie są łatwo dostępne

a czasami w pomieszczeniach musze szybko wyciągnąc nowy magazynek

ale tak to ok, z tego rezygnuje

 

a wiesz może czy do tych kieszeni na magi do Beretty wejdą magi od Hi-capy???i czy do pokrowca na magazynek do SAW zmieści się standardowa butelka kulek 3000szt???????????????

Link to post
Share on other sites

Kieszenie na magi sa tak zrobione ze wogóle

 

Magi 9mm sa standardowe. Jak nie urzywasz wersji w stylu 50 kulek long to powinno byc git malina

 

Kulek proponuje nie nosic w butli bo bedzie cie słychac w promieniu 150m jak wejdziesz w predkosci pow 2m/sec. :) woreczek, pokrowiec kie jaki (coś z gabki) i inne specyfiki w zaleznosci od dosteonych srodków a w ta SAW200 to z 10 000 kulek by weszło :)

Link to post
Share on other sites

dobra jak sprawdziłem jak duże są te "pudła" do minimi do zrezygnowałem......

wezme dwa medicale, dwie kieszenie cqb (tak by pusto nie było :wink: )

i dwie kieszenie na magi do pistoletu.

Pisałeś ,że Ifaki nie zdały egzaminu mógłbyś powiedzieć czemu????

bo wydaje mi się ,że byłyby lepsze od medicali do przenoszenia szpeju

Link to post
Share on other sites

IFAK'i te co mam sa dla mnie za głebokie..... ponad 30cm i jak cos wpadło to cała reke trzebabyło pakowac do srodka. Zreszta ja nie lubie jak cos mi pod rekoma sie majta.....przez drzwi ciezko wejsc i wogóle jakos nieporecznie. Swietnie nadaja sie za to na plecak i tam własnie bede je trzymał. Reszte na PW bo to troche zasmiecanie watku.

 

A medic pack to i ładne i poreczne :) sam teraz zamawiam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...