Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Walther P99 - KWC - Problem z poborem kulek


Recommended Posts

Witam serdecznie

 

Od prawie 5 lat mam Walthera P99. Przez cały ten czas służył mi wiernie. Aż ok. 1,5 roku temu zachciało mi się rozłożyć go na czynniki pierwsze. Całkowicie. Po ponownym złożeniu przez pewien czas działał bez problemu, potem zaczął "łykać" kulki. Na czym polega "łykanie"? Po pierwszym przeładowaniu zazwyczaj strzela bez problemu, przy drugim/trzecim najczęściej się zacina. Zamek nie wraca do końca do właściwego położenia, zablokowany prawdopodobnie przez nadmiar kulek <przy strzelaniu "na sucho" problemów z powrotem nie ma> - zamiast jednej pobierane są dwie, czasami nawet trzy.

Możliwe, że pomyliłem się przy składaniu. Rozkładałem go jednak jeszcze kilkakrotnie i wszystkie elementy wydają się funkcjonować prawidłowo. Póki nie próbuję strzelać...

 

Wiem, że tematów o P99 jest na forum sporo, żaden jednak nie opisuje tego problemu.

 

Będę wdzięczny za pomoc.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...

Sman tu masz. Przeczytaj całą 2 stronę!

http://wmasg.pl/forum/viewtopic.php?t=7283...er=asc&start=20

 

[ Dodano: Wed 26 Jul, 2006 ]

Także miałem ten problem i go rozwiązałem 8) . Trzeba rozebrać zamek i wyciągnąć zespół sprężyna - tłok - cylinder - lufa. Później trzeba ściągnąć takie 2 części znajdujące się na połączeniu lufy z cylindrem. Później poruszajcie lufą i ta dziurka, w którą w chodzi kulka jest za duża. Cała lufa rusza się na takiej prowadnicy i ona właśnie ma za duży skok. Bierzecie taki patyczek z szaszłyka (taki drewniany), ucinacie kawałeczek i przyklejacie go na mocnym kleju na jednym końcu prowadnicy tak, żeby ten otwór był mniejszy. Jeśli po złożeniu pistoletu kulki nie chcą wpadać do lufy to rozkładacie go i albo zgniatacie mocno ten patyczek albo ucinacie kawałek z niego. Powinno grać.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...