Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

kolimator i szyna do mp5


Recommended Posts

Zdzisiu proponujesz koledze koli za 230 zł. A on chce za koło 100...

 

Co do wysokości, to tak jak mówiłem, lepiej mieć szynę niską i koli bez zintegrowanego montażu, i używać do niego pierścieni na tubus. A one nie są drogie i można sobie wybrać jako tako ich wysokość.

 

G36 zostaw w spokoju, bo gadamy o mp5, a nie porównywaniu tego i tamtego ... :wink:

Link to post
Share on other sites
No jak ktoś w niego uderzy to odpadnie...

 

Kolego i dlatego mamy tutaj taki temat...

 

KOLIMATOR MUSI siedzieć mocno twardo i porządnie. Bo jak ma odpadać, albo pokazywać zupełnie inne miejsce strzału, to ja wole sobie takie coś w d... wsadzić, bo mi on wcale nie pomoże :wink:

 

A tego tascowego malucha też miałem i wspominam go tragicznie w porównaniu z tym co teraz nosze... Tak jakby się przesiąść z trabanta na mercedesa...

Link to post
Share on other sites

Do budynku otwarty

Do lasu zamknięty

 

A te pierścienie masz np. używane przy lunetach. Jest to taki pierścień zaciskowy na tubus lunety ("obudowe") z wejściem na szynę 20mm

 

http://www.allegro.pl/item113606875_kolima...iem_do_asg.html

 

W podanym wyżej linku masz kolimator właśnie z takim pierścieniem. A takie pierścienie kosztują koło 15 zł (ale nie cofnięte) i możesz sobie dobrać jaką tam wysokość potrzebujesz (niski, średni, wysoki, cofnięty i bóg wie co jeszcze...)

Link to post
Share on other sites
Zdzisiu proponujesz koledze koli za 230 zł. A on chce za koło 100...

Nie chodziło mi o to, żeby kupował ten kolimator, tylko, że mam go na wysokiej szynie i wcale mi się źle nie celuje. Ale, że kolega już postanowił co chce kupić, to nie widzę problemów. Każdy woli co innego.

Link to post
Share on other sites

Z otwartym kolimatorem (Rusak) miałem problem w zimie - śnieg, spadający z drzew, zasłonił diodę. Wypełnił otwór na amen, nic, tylko dłubać wykałaczką.

Kolimator z powiększeniem to jak baba z trzema cyckami. Co za dużo, to niezdrowo.

Czy ze zintegrowanym montażem... mając pierścienie, zawsze możesz dobrać wysokość montażu. Przy integralnym, jak Ci coś nie pasuje, to musisz się przyzwyczaić.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Szkoda że tak późno zobaczyłem;-) - bo bym Ci doradził jednak wysoki:-)

 

sam takiego używam od jakiś 4 lat z zamkniętym kolimatorem i uważam że wygodniejszej rzeczy nie ma 8)

 

niską szynę też miałem ale wysoka jest wygodniejsza jak dużo czeszesz budynków i ogólnie lubisz całyczas patrzeć jednym okiem przez kolimator jak chodzisz :]

 

mam dwa wysokie jeden szybko zdejmowalny TM drugi HurricanE

 

Ten TM to rewelka i fajnie wygląda i super działa ale niestety czasami przypadkiem uda się go zdjąć niechcący (np. jak rzucasz broń na plecy i wdrapujesz się na dach) dlatego mam też ten drugi (jak przewiduję że się będę wspinać to go biorę;-) )

 

co do samych kolimatorów to otwarte fajniej wyglądają ale to tyle z ich zalet:-) - zdecydowanie praktyczniejsze są zamknięte.

 

są oczywiście kolimatory z powiększeniem np. u ruskich bardzo tanie ale słabe 2x20 lub też orgnalny ACOG - ale to nie w tym przedziale cenowym ;-)

 

podsumowując : po to są produkowane różne kolimatory i szyny żeby każdy mógł dobrać sobie co mu najlepiej leży - zakup to nie koniec świata - za miesiąc dwa przecież można zmienić 8)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...