Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

tuning mp5sd3 ca


Recommended Posts

Witam. Mam zamiar podnieść osiągi swojej mp5-tki.

Chciałbym wymienić sprężyne na- http://asgshop.pl/produkt.php?id=300 ,

Lufe na precyzyjną- http://www.taiwangun.com/index.php?str=pro...&product_id=128 (niby nie ta broń a za tłumik nie będzie wystawać),

Jakaś gumka hop up z wyższej półki.

 

Mam do doświadczonych airsoftowców pytanie czy powinienem wymienić coś jeszcze(tłok, cylinder, prowadnica sprężyny itd), albo z podanych przezemnie czści założyć inną oraz jaką baterie do tej sprężyny.

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Powiem tak. Karabin uciągnie Ci tą sprężynę na stocku, ale batke potrzebujesz 9.6V

 

Co do lufy, to bym mimo wszystko się zastanowił (chodzi mi tylko o firmę...) bo do niej mam wątpliwości. Tym bardziej, że lepiej kupić niewiele mniejszą np do g36C http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...4c5d4f27474dcc2

(różnica w długości lufy Systemowej do tej SRC jest w tym wypadku niewielka a przy strzelaniu niezauważalna) Bo jeszcze się, okaże że z cylindrem będzie trzeba się bawić, albo ta SRC wcale nie jest taka dobra...

 

A propozycja kupna zestawu FTK hurricane jest faktycznie kusząca, ale jak zwykle to wszystko zależy od Twoich funduszy...

 

Moim zdaniem Lepiej weź FTK i batke 9.6V. A lufa mimo wszystko może poczekać, bo i tak w stocku masz 6.08 mm

 

 

PS: MP5SD3 rullez :twisted:

Link to post
Share on other sites

Gumka HU nie jest Ci potrzebna. Sprawdź jaką masz prowadnicę sprężyny - mosiężną, czy plastikową. Jeśli plastikową, to może się zdarzyć, że sprężyna ją zetnie. Ale martwić się będziesz jak to się stanie.

 

SP110 to bardzo dobry wybór.

 

Lufę lepiej wziąć Systemy, KA, albo Prometeusza.

 

Zestaw FTK nie jest specjalnie potrzebny, nie da tu wiele fps, a w zestawie HurricanE są niektóre części niezłe, a niektóre dość wątpliwe.

Link to post
Share on other sites

Ja powiem tak ze sam mam podobną spręzynkę ( odpowiednik M110) i cioągnie to wszystko na mojej MP5 A2 CA wyśmienicie tylko ze zapakowałem bateryjkę 9.6V 1400mAh, wiec z tym nie ma problemu. poprostu na 8.4V bedzie ci sie mulic i spadnie szybkostrzelności ( ja śmigam na takim zestawiniu juz rok i nie było wiekszych kłopotów) Co do lufy sam mam Systemy 6.04mm i jestem zadowolony bo poprawiło sie skupienie a moge nadal używac wszystkich rodzajów kulek. Jak ty weźmiesz 6.03mm to wiekszej różnicy nie bedzie niż u mnie a kuleczki to juz proponował bym exele. I jeszcze wątpliwe jest to ze to SRC. Co do zestawu to moge powiedzieć tylko tyle ze on by pewnie fajnie chodził na TMach ale w CA jest zbedny bo "bebechy" wytrzymują to spokojnie.

A i zapomniał bym, nie kupuj wiekszej lufy bo to nie ma sensu. I tak ci to nie da jakiejś zauważalnej różnicy a stracisz efekt tłumiący samego tłumnika, a przeciez w SD to jest najfajniejsze i to o to chodzi w tej wersji MP5.

pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

@RoNiN691 - powiem ci tak - miałem SD z CA i po załozeniu preclufy z MC51 (285mm długosci wiec zostało ze 3 cm tłumika) nie miałem zadnej rużnicy w głośnosci - tłumik jest bo jest ale co do jego tłumienia mógłbym się pospierać. Natomiast te dodatkowe 5cm lufy + mniejsza srednica wewnętrzna wyraźnie wpłynęły na skupienie.

Co do wymiany bebechów jestem zdania że jeden punkt łożyskowania zawsze jest mile widziany przy upach. Jeśli masz plastikową prowadnicę to i tak musisz ją zmienić bo ci ją zetnie od razu (u mnie w M15 poszła na 150PDI czyli podobna sprężyna po kilkunastu strzałach). jeśli masz mosiężną to możesz dać dłowicę tłoka na łożyskach - taniej niż prowadnica.

No i na koniec bateria - zapewne bedzie trzeba dać 9.6V choć nie jest to przesądzone - pytanie jaką masz teraz baterię - pojemność i rodzaj ogniw

Link to post
Share on other sites

Stiff, a czy porównywałes tą twoją lufe z MC51 - 285mm (nie wiem czy 6.03 czy 6.04mm) z lufa jaką ja podałem - Systema 6.04mm o długości 229mm? Mi sie zdaje ze wiekszej róznicy by nie było a jeśli by była to ledwo zauważalna. Co do montowania dłuższych luf niż przewidziene do danego modelu jestem sceptycznie nastawiony ponieważ to juz jest ryzyko, ze trzeba będzie wymieniać Cylinder, chyba ze już ktos ma założony "Zestaw poszerzonej średnicy cylindra i głowicy".

Co do tłunika w SD to napewno tłumi w jakimś stopniu bo ma zupełnie inny ("cichszy") odgłos wystrzału niż MP5 w wersjach "A". A jeśli chodzi o to że to nie jest jakieś profesjonalne wyciszenie, które by nas zadawalało, to niestety ale trzeba by jeszcze wyciszyć GB. Po takim zabiegu już mozna sie bawić w "Cicho Ciemnych".

W sprawie baterii to naprawde zainwestuj w 9,6V o dużej pojemności. Bo co z tego ze ci 8.4 uciągnie jak RUF będzie do "dupy" a batki ci starczy na 300 kulek.

Jeśli chodzi o jakiś "Punkt Łożyskowania" to jak narzie nie masz kasy to sobie odpuść i zainwestuj w dobra lufe i baterie, a Łożyskowaną Głowice Tłoka sprawisz sobie za jakiś czas. Takie jest moje zdanie.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ronin - ROF nie RUF :wink:

Tak porównywałem lufy czy raczej osiągi na lufach. Mam takie magiczne drzewko jak pewnie każdy - jakies 30m od okna i na 229mm 6.08 wchodziło z serii kilka kulek tak na 285mm 6.04 niemal cała seria. Zmniejszenie rozrzutu było zdecydowanie zauważalne.

Co do głowicy tłoka to classicArmy za 59pln daje rade - mam ja w RISie i działa bezproblemowo. Duracon jest lekki i miękki więc nie obciąża tak przodu GB - mniejsze ryzyko pęknięcia i jest cichszy w porównaniu z metalowymi głowicami.

Bateria 9.6 jak najbardziej.

 

Ronin - jeszcze co do dłuższych luf i cylindrów - jest tak że każdy cylinder ma swoje widełki na długości lufy od- do i jeśli się mieścisz w tych widełkach i nie wchodzisz na wartość graniczną to nie odczujesz różnicy.

A typ 3 cylindra jest do 360mm lufy więc jak widac do tego aby osiągi się pogorszyły jest daleko.

Link to post
Share on other sites
Ronin - ROF nie RUF :wink:

Przepraszam mój błąd.

 

Tak porównywałem lufy czy raczej osiągi na lufach. Mam takie magiczne drzewko jak pewnie każdy - jakies 30m od okna i na 229mm 6.08 wchodziło z serii kilka kulek tak na 285mm 6.04 niemal cała seria. Zmniejszenie rozrzutu było zdecydowanie zauważalne.

Właśnie ale nie porównywałes z taką co ja pisałem czyli 229mm x 6.04mm. A ja miałem mozliwosć porównać lufy 229mm x 6.08mm (stock) i 229mm x 6.04mm (precyzyjna) i też jest róznica. Ale w moim "Poście" chodziło o to że nie widać różnicy pomiedzy lufami "precyzyjnymi" różniącymi sie o 5 mm w długości. A z twojej wypowiedzi wynika że nie miałes okazji porównywac takowych.

Co do tych zależnosci miedzy długościami luf a pojemnością cylindrów nie wiem jak to jest dokładnie, bo jeszcze sie nie spodkałem z jakąs tabelką tylko czytałem luźne wypowiedzi.

Jedno jest pewne że kolega musi wsadzić lepszą baterie na taką spręzyne i z czasem jakis "punkt łożyskowania". Takto to do tych 150PDI moze spokojnie pakowac w CA.

 

pozdrawiam

 

[ Dodano: Czw 03 Sie, 2006 ]

Zapomniałem, Kolego "Kubo1323", Bateria jaką musisz kupić musi sie mieścić w Gripie, bo sam piszesz że masz MP5SD3 czyli bateria o specyfikacji LARGE ci nie wejdzie bo one są tylko przystosowane do Kolby stałej (przewaga stałej kolby). Najlepiej jak weźmiesz taka którą ci podawał Kolega "Cromat", czyli V-Type. A jeśli ci nie odpowiada producent to poszukaj innego.

pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Tu nie chodzi o WTYK!!

Chodzi o to, że tej baterii nie zmieścisz w chwycie przednim. Ona dedykowana jest, jak to ronin napisał do kolb stałych, gdzie masz sporo więcej miejsca. Sam mam akumulator "V shape" i wchodzi mi na styk... A jeśli jeszcze nie wierzysz, to mam jeszcze w domu akumulator od AK TM typu LARGE i W ŻADEN SPOSÓB ON MI SIĘ NIE ZMIEŚCI (no chyba że go sobie taśmą przykleję)...

 

Może to po prostu panowie z ASGSHOPU się pomylili nieco w opisie, albo zdjęciu?

Link to post
Share on other sites

No dobra to jeszcze o lufach - tak zeby było że wiem co mówie/pisze.

Mówie tylko na podstawie własnych doswiadczeń - przerabiałem w eMce 363mm 6.08 zmiana na 363 6.04 - widoczna różnica, zmiana na 407 6.03 - dodatkowe 5cm dało duuża poprawę - teraz mam 550mm i pomijając że mam lekki upgrade to skupienie jest niesamowite na dystansach znacznych.

poza tym miałem AUGa 509mm stock/509mm 6.04 - znaczna poprawa

M15 Rifle 509mm 6.08/509mm 6.04 widoczna poprawa

G3SG1 475mm??? stock/475mm??? 6.04 znaczna poprawa

CA33 stock na systeme

No i ofc rzeczona MP5 - zawsze widoczna była poprawa a dodanie kilku centymetrów w granicach obsługiwanych prze dany cylinder (bez zbliżania się do wartości brzegowych) tylko pomoże. W zeszłym tygodniu robiłem upa RISa z CA mojej dziewczyny i zanim podkręciłem bebechy zrobiłem test lufy - stockowa 363mm 6.08 zmieniłem na 395mm 6.04 Systemy - tylko 3 cm więcej a efekt znaczny - skupienie znacznie sie poprawiło.

 

Był kiedys temat o cylindrach - chodzi o to że jak do za duzego cylindra dasz krutką lufe to "słup" wypychanego powietrza ma długośc większą niż lufa i pcha kulke jeszcze po wyjściu z lufy powodując rozrzut. Logiczne wiec ze jeślli masz lufę z dolnych granic danego cylindra to możesz liczyć na wiekszy rozrzut niz jeśli to bedzie długośc ze środka(typ 3 od 210 do 360mm) bo cylindry zapewne sa liczone na wartośc średnią - taka jest moja opinia. Jedno jest pewne - dodatkowe 5cm nie zmniejszy fpsów (zresztą jeśli dołożyc sprężynę M110 o której mowa to nie widzę szans na okreslenie czy cos tracisz) a kwestia tłumienia jest pomijalna bo jednak najbardziej chałasuje GB w metalbody

Link to post
Share on other sites

Witam Ja właśnie też zmieniłem w sojej MP5 SD3 z CA, sprężyne na taką SP110 i właśnie na taką lufke jak ty 310mm i tu pojawiły się problemy po pierwsze:

1) po włożeniu spręzyny a jest ona o niejednakowym skoku tłok pozostał w tylnym położeniu. Pomyslałem że odwrotnie założe sprężyne i tym razem dałem te ciaśniejsze zwoje od strony prowadnicy a nie tłoka. Pomogło strzela ale słychać że ciężko napina tą sprężyne.

2) po wystrzeleniu 4-6 seri staje i trzeba odczekać aż wystygną kable i bateria ( bo się zagrzewają)

-nie wspomniałem ale mam baterie 9,6V 1500mAh firmy SANYO roczna cykli ma za sobą około 15(ładowań i rozładowań)

wszędzie podają że powinna ciągnąć bez zarzutu.Do tej pory ciągneła bez problemu i nigdy nie było takich obiawów aby mi giwera staneła nawet po 20 seriach

 

I tu pytanie do innych jak wkońcu powinna być zamontowana sprężyna ? Ta sprężyna ma długość 172mm a orginalna CA 152mm to pewnie bez różnicy bo i tak się mieści.

I czy ktoś miał też takie problemy? i jak to rozwiązać , poza wymianą zębatek na inne o innym przełożeniu.

Link to post
Share on other sites
ciaśniejsze zwoje od strony prowadnicy a nie tłoka

tak właśnie powinn być

9,6V 1500mAh firmy SANYO

Jeżeli to jest taka bateria: http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...products_id=268, to niestety dałeś się nabrać machinegunowi. Opór wewnętrzny 16 miliomów, wydajność mniej niż 20 Amperów. Zupełnie nie nadaje się do upgrejdów.

 

Dla porównia ogniwa KAN AA 1400mAh NiMH mają opór 7-10 miliomów i wydajność 32 Ampery. Dają sobie radę z takimi lekkimi upgrejdami.

Link to post
Share on other sites

Kologo "Kuba1323" masz mieć albo Mini albo V- Type (shape) bo inne ci nie wejdą w przedni chwyt. Bo jak sam pisałeś mas wersje "3" czyli ze składaną kolbę wiec gdzie ty tam to zmieścisz??

 

Stiff - przyznaje ze moja wiedza nie jest doś uboga na ten temat, co zreszta pisałem juz wcześniej. Ja swoje twierdzenia opierałem na przeczytanych tematach, ale skoro ty to sprawdziłes w praktyce to sie nie bede spierał i pozostaje mi przyznac Ci racje. Jest jeszcze "druga strona medalu", a mianowicie ja jestem uprzedzony w stosunku do takich modfikacji - przedłużania lufy i chowania jej w tłumnik dzwięku. Bo jak coś jest montowane to powinno spełniac swoje zadanie np. tłumnik dzwieku. ja jestem osobą która uwielbia realizm (sam używam tylko Real-capów), wiec sam widzisz teraz moją niechęć do tego typu eksperymentów.

 

HORNET90 mój kolega miał podobnie i z tego co pamietam musiał wymienić okablowanie, nie wiem na jakie i o co chodziło bo sie nie pytałem ale podziałało.

 

Pozdrawiam...

Link to post
Share on other sites

DZIECKO ILE MOŻNA TŁUMACZYĆ????!!!!

 

NIE DA RADY, NIE PASUJE!!!!! MAM TE TRZY AKUMULATORY I TYLKO DWA PASUJĄ : normalny mini i V SHAPE. NIE GDYBAJ NIE DOMYŚLAJ SIĘ,

 

A JAK TAK BARDZO CHCESZ TO KUPUJ TEN AKU I NOŚ GO SOBIE NA TAŚME KLEJĄCĄ!!!

 

MASZ FOTKI:

 

http://img356.imageshack.us/img356/8083/p8...p8070063kp6.jpg

 

a tu porównanie aku mini i tego który chcesz kupić:

http://img136.imageshack.us/img136/2016/p8...p8070064on8.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...