Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 z STTI (SR4 SRC) - awarie, upg, pomoc


Recommended Posts

  • Replies 241
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam. Mam pewien problem.

 

Nie postrzelalem z tego pistoletu 20 minut :evil:

Opowiem co sie stalo i moze ktos mi pomoze. Nie chce mi sie wysylac go na gwarancje i nie chce mi sie czekac .... znowu

 

Wiec tak. Najpierw przelacznik SEMI przestal dzialac. Zamiast strzelac pojedynczo lecialy serje jak w fullauto. Po jakies 3 minutach nagle zablokowal sie spust. Jak sie go naciskalo slychac bylo jak silniczek probje cos poruszyc ...

Pomyslalem moze mi siadla bateria juz 2 magazynki wystrzelane. Po naladowaniu i podlaczeniu nacisnolem spust i zobaczylem blysk w komorze gdzie jest bateria. Bezpiecznik sie spalil. Pozyczylem od kumpla bo mial zapasowy. Po podlaczeniu owego bezpiecznika pistolet nadal nie strzelal. Slychac tylko jak silniczek proboje cos zrobic ( strzela cos w nim)

Pewnie cos sie zablokowalo. Problem jest w tym ze nie wiem co. Dlatego pisze tutaj. Moze ktos zna rozwiazanie tego problemu.

 

 

P.s

Bateria cholernie mi sie grzeje po 10 sekundach nie da sie jej trzymac w rece. Wogole wszystkie kable robia sie rowniez garace.

Ludzie pisza tutaj o zmianie bateri. Jaka najlepiej kupic ?

Link to post
Share on other sites

Pytanie moze troche glupie ale skad mam wziasc bezpiecznik. Otoz najprawdopodobniej mi sie spalil jak koledze wyzej z powody zaciecia sie tloka bo po prostu za dlugo naciskalem spust na semi i wlasnie zobaczylem blysk no i juz nie slychac zeby wogle silnik stykal. Pozdrawiam

 

EDIT

 

Widzalem na machinegunie byly ale czy mozna kupic w jakims sklepie elektrycznym? i jaki mam wziasc do tego SRC 10A - 25A ? Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dzieki za pomoc. Ucieszyla mnie ta wiadomosc :] jeszcze jedno pytanie nieznam sie za bardzo na tym ale jak wycaignac ten spalony bezpiecznik. Ktore kable wyciagnac czarne czy czerwone i czy trzeba na cos uwazac. Z gory dziekuje za odpowiedz bo nieznam sie na tym okablowaniu wogole. Pozdrawiam

 

EDIT

 

No kable to wiem tylko czerwone tylko jak scaignac ta oslonke bezpiecznika? :]

Link to post
Share on other sites

fisq -> przejrzyj ten watek od poczatku, na drugiej stronie zamiescilem podobny problem (jesli to sprawa tloka), opisalem co sie u mnie dzialo, jak mozna domowym sposobem wspomoc replike... i w akcie nie tyle co desperacji, ale by problem sie nie pojawial w najmniej oczekiwanym momencie (a nie zamierzalem latac z kluczem imbusowym i srubokretem przy pasie) zakupilem akumulatorek 9,6V (KAN, 1400 mAh). Smiga pierwszorzednie :)

 

Ja mam za to tokowe pytanie: kiedy regulowac sruba silnikowa? Instrukcja instrukcja z taiwangun, ale moze ktos ma jakis patent, czy raczej zaleca sie od czasu do czasu? a moze dorwac klucz, raz w ta strone, raz w druga i nasluchiwac jak silnik pracuje?

 

Pozdrawiam

 

-------

OSOK - One Shot One kill

Link to post
Share on other sites

Jeszcze raz zawroce gitare. Oczywiscie zaznaczam ze w sprawach elektroniki/elektryki? to znam sie tak jak przecietny borowik na skladaniu modułu centralnego do wahadłowca międzyplanetarnego G500xr TanderKrusejder. Otoz bylem w sklepie elektrycznym/elektronicznym? i kupilem bezpiecznik 20A bo gosciu niemial 15A. Czy taki sie nada do SRC? Czy moga nastapić jakieś komplikacje lub uszkodzenie czegoś? Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

a ja mam pytanie z innej beczki .... już trzeci raz mi się to na pierwszej strzelance zdarza zaraz po powrocie repliki od tajwanguna..... najpierw wysiadło auto ..... a potem semi... naciskało się spust na auto .... nic.. na semi ... słychać było takie "pyknięcie" jakby coś przeskoczyło i nic..... wracając do domu potrząsł się trochę w bagażniku i ... działa ... semi ok a auto żeby zadziałało trzeba do samego końca mocno nacisnąć .... WTF ? selektor ognia ? czy selektor guardera do m15 anti-heat rozwiąrze ten problem na zawsze ??

Link to post
Share on other sites

Mam problem. Otoz na strzelance nagle przestał mi strzelać SR4. Po powrocie do domu wyczytałem że dość często w tym modelu zacina się tłok. Popatrzałem przez kanalik do podawania kulek do środka pchając wyciorem i zauważyłem że popycham szyjke tłoka (to sie chyba tak nazywa) która była centralnie nad kanalikiem. Pomyślałem zacioł się tłok a że mam stockową baterie 8,4 to było moje jedyne podejrzenie. Silnik po podłaczeniu reaguje i styka ale za chiny nic ruszyć nie może. Teraz pytanie co się mogło stać? zębatka tłokowa raczej nie poszła bo karabin ma śmiesznie mały przegieg - Góra 600 kulek. Niewiem czy mam wysyłać na gwarancje czy nie. Z góry dzieki za odpowiedź

 

EDIT

 

Przy wsadzonej bateri slysze wlasnie takie pyknięcie jak kolega wyżej i wydaje sie ono dobiegać z chwytu pistoletowego. Zapewniłem mojemu SR4 pare wstrząsów bo kolega wyżej mowil ze polatał jego w samochdozie to potem działał. No niestety nic to nie dało. Może to śruba silnikowa. Dokręcić czy co?

Pozdrowienia

Link to post
Share on other sites
Mam problem. Otoz na strzelance nagle przestał mi strzelać SR4. Po powrocie do domu wyczytałem że dość często w tym modelu zacina się tłok. Popatrzałem przez kanalik do podawania kulek do środka pchając wyciorem i zauważyłem że popycham szyjke tłoka (to sie chyba tak nazywa) która była centralnie nad kanalikiem. Pomyślałem zacioł się tłok a że mam stockową baterie 8,4 to było moje jedyne podejrzenie. Silnik po podłaczeniu reaguje i styka ale za chiny nic ruszyć nie może. Teraz pytanie co się mogło stać? zębatka tłokowa raczej nie poszła bo karabin ma śmiesznie mały przegieg - Góra 600 kulek. Niewiem czy mam wysyłać na gwarancje czy nie. Z góry dzieki za odpowiedź

zebatka moze ci nawet walnĄc po 50 kulkach, spróbuj ruszyc na batce 9,6v, a jakby nawet byla to zebatka to slyszalbys takie charakterystyczne mielenie jakby ocieranie metalu ...

Link to post
Share on other sites

Yyy... wywalasz pin, otwierasz replike i w gearboxie jest takie okienko, w ktorym widac albo sprezyne albo tlok (takie cos czarne... to jest tlok, tak? Jesli sie myle prosze o poprawna nazwe tego badziewia). U mnie na poczatku owo okienko bylo calkowicie zasloniete i dopiero po podlaczeniu baterii, przelaczeniu na semi, nacisnieciu spustu i jednoczesnym docisnieciem (z wyczuciem, jednak sily troche trzeba bylo wlozyc) tudziez przesunieciem w strone kolby srubokretem po tloku pozwolilo mi go zwolnic i pojawila sie sprezyna.

Tez mam replike na gwaracji, gearboxa nie rozbieralem

 

Moze taki opis pomoze

 

Pozdrawiam

 

-------

OSOK - One Shot One Kill

Link to post
Share on other sites

czy ktos z was montowal samodzielnie stala kolbe do SR4 ta z Taiwangun? interesuje mnie sprawa czy wymonowujac rozkladana, ta co jest w komplecie, nie bede potrzebowal jeszcze jakis innych dupereli by zamontowac stala /rozumiem ze w stalej jest komplet/ no i ew sprawa okablowania do baterii ale to tak 2 plan.

Link to post
Share on other sites
czy ktos z was montowal samodzielnie stala kolbe do SR4 ta z Taiwangun? interesuje mnie sprawa czy wymonowujac rozkladana, ta co jest w komplecie, nie bede potrzebowal jeszcze jakis innych dupereli by zamontowac stala /rozumiem ze w stalej jest komplet/ no i ew sprawa okablowania do baterii ale to tak 2 plan.

Ja mam stała kolbe zamontowana i powiem ze jest o wiele lepsza niz rozkładana, przynajmniej dla mnie :) Poprostu nasUwasz i gotowe :) Okablowanie mozesz spokojnie przeniesc na tyl, ale ja mam z przody bo nie chce mi sie wyjmowac GB ... 8)

Link to post
Share on other sites
Yyy... wywalasz pin, otwierasz replike i w gearboxie jest takie okienko, w ktorym widac albo sprezyne albo tlok (takie cos czarne... to jest tlok, tak? Jesli sie myle prosze o poprawna nazwe tego badziewia). U mnie na poczatku owo okienko bylo calkowicie zasloniete i dopiero po podlaczeniu baterii, przelaczeniu na semi, nacisnieciu spustu i jednoczesnym docisnieciem (z wyczuciem, jednak sily troche trzeba bylo wlozyc) tudziez przesunieciem w strone kolby srubokretem po tloku pozwolilo mi go zwolnic i pojawila sie sprezyna.  

Tez mam replike na gwaracji, gearboxa nie rozbieralem

 

Moze taki opis pomoze

 

Pozdrawiam

 

-------

OSOK - One Shot One Kill

Thief, mam pytanie jak popchnĄles go popchnac. Pozdro

Link to post
Share on other sites

Racja, nie ma o co zahaczyc srubokreta. Ja wzialem do operacji niewielki plaski, lekko nacisnalem nim tlok pod katem ok 60 - 70 stopni i pchnalem. Za pierwszym razem poszlo.

Gdy zdarzenie nastapilo drugi raz ten trik nie podzialal. Musialem uzyc ciut wiekszej sily i sprobowalem pchnac tlok z drugiej strony gearboxa (z tej "pierwszej" ani drgnal, tak jakby jeszcze bardziej sie zakleszczyl).

Pamietaj, by w trakcie pchania naciskac (pulsacyjnie) spust.

Balem sie, ze moge cos uszkodzic i w koncu zdecydowalem sie na baterie 9,6V. Dziala bez zarzutow.

 

Zycze powodzenia.

 

-------

OSOK - One Shot One Kill

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...