Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam!

Mam taki problem:

Od kilku dni posiadam magi na CO2 do hi-capy. Dwa dni temu (po kupieniu gazu) chciałem wypróbować nowe cacko i tu zonk...

Pistolet nie pobiera kulek z maga przy blow-backu aleręczne przeladowanie wprowadza kulke. Uzywam 25g kulek GF i 12g kapsul CO2 crossmana...

Wie ktos w czym leży problem ?

Link to post
Share on other sites

Hmmm sprawdzilem już kilka kapsuł w każdej efekt był taki sam...

a co do montarzu.. cóż... chyba dobrze :? bo inaczej sie nie da.... myślałem czy cylinder się nie zwalił ale wtedy by nie działał też mag na propan.... jutro pojade po kulki i silikon i spróbuje na innych kulkach (25g Blastery kupie) i pożądnie wszystko przesmaruje.....

 

[ Dodano: 22 Wrz 2006 15:55 ]

no i zonk.... :( dalej nie podaje.... ale zobaczylem ze kulki zamiast wchodzic "między uszy" podajnika to wchodza do góry wybijajac plastik ktory nie długo nie wytrzyma.....(w magu na CO2 i na green gas) do właścicieli Hi-cap macie to samo?

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Witam!

 

Odświeżę troszkę temat....

 

Nie dawno kupiłem maga na CO2 .... wszystko było ok..., choć może nie do końca... chrono pokazywało przyrost mocy w granicach 5 fps.... ale nie o tym chciałem....

Po wsadzeniu kapsułki oddałem kilka strzałów.... i odłożyłem hi-cape na półkę.... następnego dnia postanowiłem sobie troszkę więcej postrzelać.... i się bardzo zdziwiłem.... przeładowałem i nacisłem spust... i usłyszałem tylko "pyk" ...

Zamek się nie cofnął... sprawdziłem, więc czy jest gaz.... i był, ale jedno, co mnie bardzo zdziwiło... zbijaka zaworu nie szło wcisnąć.... udało mi się go nacisnąć dopiero śrubokrętem... ale nie dość, że gaz leciał bardzo kiepsko to w dodatku zawór miał dwa skoki..... zamknięty... otwarty troszkę... zamknięty...otwarty troszkę,... zamknięty...

I to wszystko podczas jednorazowego naciśnięcia zaworu....

 

Po rozłożeniu zauważyłem, że w zaworze jest tulejka z 4 dziurkami.... które jak nie trafią w otwór wlotowy mogą go zadławić... więc rozszlifowałem te dziurki...

Zauważyłem również, że za mocne przykręcenie zaworu powoduje jego całkowite zamknięcie... (naciśniecie zawoworu nie powoduje upływu gazu)...

 

Wszystko wyregulowane, działa nawet po dobie.... ale strzela gorzej niż gg mimo braku spadku fps... Ktoś mi to wytłumaczy, dlaczego?

Nie wydaje mi się, aby wielkość dziurek miały tak ogromy wpływ... wręcz przeciwnie po rozszlifowaniu powinienem uzyskać większą moc.... a fps takie same tylko zamek nie kopie tak jak przedtem....

 

Proszę o jakąś podpowiedź... co zrobić, aby wróciła sprawność maga.... Może da się gdzieś kupić zawór do co2? może jakiś inny sprzęt ma podobny?

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

Dziś naładowałem maga na GG CO2, niestety zbijak nie ma siły wcisnąć zaworu w magazynku. Jeśli ciśnienie spadnie na tyle że zbijak wciska zawór to gazu w magu wystarcza dosłownie na 1 strzał :/

 

Jakieś sugestie ?

 

P.S

CO2 ładuję z butli paintballowej + przejściówka.

Link to post
Share on other sites

Też się z czymś takim męczyłem jakiś czas temu. Kupiłem magazynek co2 do H-C na gg. W końcu odpuściłem. Wychodzi mi na to, że jak jest Hi -Capa na gg. to jest na gg., a jak jest na co2 o jest na co2. Może sprężyna kurka jest inna, może jakiś inny istotny element. Do końca tego nie rozumiem, ale dałem sobie spokój i magazynek co2 (krótki) leży nie używany.

Edited by happy
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...