Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sig Sauer P229 - mały problem techniczny


Recommended Posts

Witam :D , jestem nowy i zielony na tym forum . Niedawno zainteresowało mnie asg ... W szafie znalazłem pistolet brata "Sig Sauer P229 " , tylko mam z nim mały problem techniczny , mianowicie ta zasuwka którą powinno się przeładować pistolet nie działa jak należy , nie wiem dlaczego .

 

Opisze to może po krótce :

 

Tak wogóle wygląda pistolet :

8d7f3d19fb0f8c2cm.jpg

 

Gdy próbuje przeładować pistolet , ciągne suwak , jednak sprężyna w środku i ten 'wyrzutnik' stoi w miejscu tzn nie naciąga się ... , gdy naciągne suwak maksymalnie potem go puszczę , to suwak blokuje się sam przez blokadę , wtedy musze walnąć w tył suwaka zeby wrócił na swoje miejsce.

16a7b6e281811562m.jpg

faa3f3a47734b951m.jpg

ea0285047e482262m.jpg

5d1054a1c373b2ebm.jpg

 

Nie wiem co się dzieje , więc pytam was ... , jeśli wiecie o co w tym chodzi to powiedzcie co może być tego przyczyną bo jestem zielony :<

Link to post
Share on other sites

Po 1 NIE SUWAK ALE ZAMEK

Po 2 ZŁAMAŁY CI SIĘ SKRZYDEŁKA PRZYTRZYMUJĄCE TŁOK

po 3 W MIEJSCU SKRZYDEŁEK WKRĘĆ ŚRUBKĘ O ŚREDNICY 2mm!

Po 4 TO JEST PROBLEM Z WSZYSTKIMI SIGAMI

po 5 BYŁO JUŻ NA FORUM

po 6 prosze admina aby zamkną temat było juz i sig'ach.

 

dziękuję za uwagę 8) a teraz bierz sie do roboty albo oddaj replke na gwarancji jeśli jeszcze masz :roll: :roll:

 

 

boże.. :ściana:

 

p.s nie wyrzutnik tylko tłok...btw mam sga z identycznym body....pękły okłądziny i nie wiem gdzie można dostać identyko ktoś wie może??

Link to post
Share on other sites

aha , dzięki za odpowiedź , tego siga nie mam na gwarancji on ma z 5 lat mój brat go kiedyś przywiózł z niemiec ...

 

Ps. Jak wkręcić tą śrubę skoro to plastyk jest ? Jak to będzie wyglądało bo nie kojarze za bardzo , wkręcić śrubę w zamek na wylot żeby przeszła między tłokiem a lufą ? Czy nie oszpeci to wyglądu ?

 

I czy można jakoś poprawić jego osiągi ? tzn pogrzebać coś z sprężyną itp ... bo zauważyłem że raz strzela na odległość 10 metrów a raz na odległość 20 metrów , raz strzela bardziej na lewo a raz super celnie i to niezależnie od wiatru czym to może być spowodowane

Link to post
Share on other sites

tak śrubę wkręć między tłok lufe w zamek na wylot przewiercając wpierw 1,5 mm wirtłem i potem w to miejsce wkręć 2mm śrubkę.Musi być idealnie dopasowane do położenia skrzydełek i to ma być jedna śrubka. tak to oszpeci wygląd repliki.

 

p.s dziwny przypadek mam identyczną replike która też ma 5 lat i prawdopodobnie jest także z niemiec. Kupiłem nową na www.snajperasg.pl wymieniłem na zamek tej 5-cio letniej (naprawiony) i jest fajnie:D tak samo okładziny repliki.

 

 

p.s 2 - Obniżenie i wachanie osiągów spowodowane jest prawdopodobnie zużyciem spężnyny- rada-kup nowego na snjaperasg.pl

Link to post
Share on other sites

to jest normalne.... :ściana: jeżeli nie ma kulek włącza sie automatycznie blokada zamka..masz tam taki dynks nad okładzinami który wtedy naciskasz..jezu jak będziesz miał kulki w magu to wtedy nie będzie ci się tak robiło :ściana: ale czasem może, nawet z kulkami to jest wada ponad 70% wszystkich krótkich sprężyn.

Link to post
Share on other sites

ewentualnie możesz napisac do tajgun.pl z zapytaniem czy mają zamki do sigów ja osobiscie kupowalem tam zamek do P99 bo tez sie posypał. Ale najpierw bym pokombinowal z srubką tak jak to opisal Gladius. Jesli nie wkrecisz 3 metrowej sruby o oczojebnym kolorze to nie bedzie tak zle, jesli Ci sie nie spodoba zawsze mozesz kupic nowy zamek.

Pozdrawiam :)

 

Hmm nie próbowałem tego bo nie mam siga;p ale wpadł mi taki pomysł ze zamiast śruby mozna by przewiercic zamek na wylot (tzn obie scianki, w miejscu gdzie został wyłamany kawałek przytrzymujący tłok) i wsadzic tam metalowy pręt o odpowiedniej długosci, tak zeby nie wystawał jak śrubka, troche farby i nie ma prawie śladu na zamku.

Wyglądało to by mniej więcej tak (rysunek z painta;p )

http://img79.imageshack.us/my.php?image=8d...b0f8c2c1sm5.jpg

http://img79.imageshack.us/my.php?image=16...81811562xe5.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...