Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pomysł na bębnowy magazynek do AK :)


Recommended Posts

no ipojawil sie problem.... silnik za mocno podaje kulki - dociska je i bron nie moze ich wystrzelic - sa za bardzo zcisniete - jak jakas wyleci to na 3m prze dlufa.... przed chwila zalozylem baterie 4,5V - jest w miare dobrze ale tylko na pojedynczych strzalach.... lece jakas jeszcze slabsza batke kupic.... ale cos czuje ze jednak zrobie jak ty czyli do gearboxa podlacze.... nie wiem tylko gdzie dokladnie...

 

 

coz wydawalo sie ze jest wszystko jak byc powinno - a jednak dopiero dzis podlaczylem do kalacha no i jast lipa.... cos popkombinuje jeszcze, pozdr

Link to post
Share on other sites

no i nic z tego - musze podlaczyc gdzies pod gearbox.

 

9 woltowa bateria jakos wali na auto - ale tez sa puste strzaly i czasami kulka spada 3m przed lufa....

 

na 4,5 woltowej baterii jest okej w miare na semi - na auto odpada calkowicie..

 

mniejsze baterie juz nie daja rady napedzic silnika....

 

 

czyli trzeba podlaczyc gdzies pod kable od gearboxa zeby silnik zalaczal sie razem z nacisnieciem spustu... mam nadzieje ze bedzie wowczas dobrze...

 

 

EDIT

 

juz nie wazne wyglada na to ze jakis syf dostal mi sie w mechanizm i dlatego tak kulki podawalo - spryskalem wszystko olejkiem i jest git, biegne do lasu z kumplami :-P !!!!!!!! :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Z przodu GB masz podlutowane kable idace od baterii.

Do nich (przyznaje ze łopatologicznie) przylutowalem kabelki wychodzace z silnika). Oczywiscie bylo to dorazne rozwiazanie, z ktorego do czasu kupienia zlaczek na razie zrezygnowalem.

Kable wystawaly spod pokrywy. Uzywam tej od AKM wiec jest tam akurat niewielka szczelina gdzie przechodzi kabel. Po uzyciu bedzie mozna po porstu wtyczke schowac pod pokrywe

Korzystam wiec z batki 8,4 V.

 

Problem podawania kulek:

Ja trzpien silnika wlozylem, ale nie kleilem ( no..raz czy dwa kropelka cjanopanu poszla, ale w koncu jest bez) do kola zebatego. Czyli w przypadku zbyt duzego oporu, po prostu sie ono slizga. Na twoim miejscu nie rezygnowalbym jednak z klejenia.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Jakis czas temu obserwując ten temat, zastanawiałem się nad takim magazynkiem - póki co są to jedynie "twórcze pomysły" gdyż nawet AK jeszcze nie zakupiłem,

 

Do rzeczy - zawsze, gdy przejmuję AEG-a od trupa, raczej nie strzelam "krótkich serii" po 20-30 kulek, tylko 3-4-5 albo na SEMI, zresztą duża grupa ludzi, z którymi się strzelam preferuje real-capy bądź low-capy, bo po pierwsze realizm, po drugie nie trzeba się motać z podkręcaniem, po trzecie nie grzechocze, nie mniej jednak, czasem "większy" mag się przydaje - osłona, oderwanie itd.

 

Wszystkie przedstawione w tym temacie projekty magazynków, to hi-capy, w większości elektryczne - a czy nikt z Was nie próbował zrobić real-capa bębnowego ?

 

Oryginał ma 75 sztuk, więc nadawał by się na bazę jakiś low cap, 70-kulkowy np.

 

Oryginalnie magazynek bębnowy, taki jak do RPK, nie siedzi w gnieździe prosto, tylko pod lekkim skosem, takim jak magazynek łukowy.

 

Teraz moje pytanko, bo oryginalnego magazynka do RPK nie widziałem na żywo - czy dałoby się do bębna (oczywiście po częściowej destrukcji) upchnąć normalny low-cap do AK ?

 

Na moje oko może być problem, ze skosem i długością - co do skosu, myślę, że pasowałyby magazynki od np AK-74 (mają mniejszy skos) a już idealny byłby krótki low-cap, ale szukając krótkich magazynków, znajdowałem tylko hi-capy - czy Waszym zdaniem (mam na myśli tych, którzy takie magazynki wykonali na bazie oryginalnego magazynka bębnowego) da się zrobić taki motyw z magazynkiem typu low-cap ?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...