Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Half Life - problemy techniczne


Recommended Posts

Z pewnym takim opoznieinem :) dorwalem dodatki do half life - opposing force i blue shift. I mam problem natury technicznej.

Mianowicie regularnie co jakis czas gra mi zamarza i musze robic restart, problem znika gdy wylaczam akceleracje [software] ale grac w ten sposob nijak przyjemnie jest. Jade na geforce2 mx 440, przed reinstalacja systemu tego problemu nie bylo [wtedy byl xp, teraz 98]. Mam najnowsze sterowniki i wszystko powinno byc cacy ale nie jest. W 98 roku mialem podobne problemy z Quake 2 ale to byly inne czasy i inna maszyna :] ---- czy ktos wie jak temu cholerstu zaradzic? Szczegolnie czesto zdarza sie to kiedy na ekranie dzieje sie duzo np. patrze na duzy teren ew. wzmozona aktywnosc :)

Ludzie pomozcie bo sie pochlastam zaraz...

Link to post
Share on other sites

po pierwsze to wyzej wymienione zapewnie by mi in eposzly, po drugie to skad mam wziasc niby :] a po trzecie to jestem fanatykiem HL i milosnikiem dobrego klimatu na single player, czego zadne counterstriki mi nie dadza, wiec pewno wyzej wymienione tez nie :]

Help ludzie bo mni eoczy od pikselozy bola! :D

Link to post
Share on other sites

Taaa... HL singleplayer... coś pięknego. Bohater moich najmilszych wspomnień związanych z graniem samemu. Czekam na HL2 z niecierpliwością, by powróciły chwile z końca XX wieku :D A co do tego problemu technicznego, to poszukaj na forum sierra.com (w community), powinno coś być.

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze najnowsze pacze do hl. Po durgie najnowsze stery do złomu co tam masz - detki, płyta główna, dźwięk. Sprawdź, czy nie ma jakiś konfliktów sprżetowych, IRq i te sprawy, spróbuj wymusić, żeby grafa siedziała na osobnym przerwaniu. Odinstaluj stery od grafy, zainstaluj standardową kartę vga, uzyj programu "nasty file remover" do wyczyszczenia z pozostałości. Wypróbuj detonatory 41.09 - jak miałem gf3 to były najwydajniejsze> Albo 45.23 -najnowsze. Poeksperymentuj z ustawieniem AGP Ageparture Size w biosie, jeśli coś overclockowałeś - ustaw normalnie. Przeinstaluj direct X. Grasz w OpenGl czy Direct 3d?

Link to post
Share on other sites

Nom w opengl gram, jako ze podobno moja karta does not support d3d mode hehe...

drivery do wszystkieog mam najnowsze mozliwe bo tydzien temu robilem format i prosto z sieci do wszystkiego najnowsze posciagalem. HL zapaczowany, opposing force zapaczowany, konfliktow sprzetowych nie ma zadnych, faktycznie sprobuje tych detonatorow. Co prawda pech chcial, ze opforce juz przeszedlem na software, ale zawsze zostaje blueshift jeszcze :]

 

Update: jak sie okazalo w neverwinter nights tez to mam ale nie co 2-3 min tylko co 15 wiec da sie grac :]

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...