Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sprężyna do MP5 A3 TM


Recommended Posts

Mam problem z wymianą sprężyny stockowej w karabinku sprężynowym mp5 tokio marui na mocniejszą. Kupiłem już sprężynę m120 z madonion, rozkręcam karabinek, a tu się okazuje, że sprężyna jest na stałe przymocowana do tłoka :!: Co ja mam w tym wypadku czynić?

Wiem, że ktoś już kiedyś sobie z tym poradził, bo czytałem o tym na forum, jednak do niektórych topiców linki są już nieaktywne, a te co są, nie wyjaśniają głębiej sprawy, tylko ogólnie.

Mam więć prośbę do osób, mających wyżej wymienioną broń, aby podzieliły się ze mną radą jak odłączyć stockową sprężynę od tłoka. Wydałem na sprężynę ponad 35zł, więc szkoda byłoby żeby to poszło na marne.

Wykonałem poglądowy rysunek jak wygląda cała sprawa:

spr281380ynawd8.jpg

Aha dodam jeszcze, że zależy mi na 'bezpiecznym' sposobie odłączenia sprężyny od tłoka ;)

Z niecierpliwością czekam na podpowiedzi i rady ;)

Link to post
Share on other sites

Sposób bezpieczny... Z tego co czytałem w dość starym topicu o wymianie rzeczonej sprężyny, oraz z własnych doświadczeń wynika, że można to zrobić przez rozwiercenie tłoka, lub za pomocą rozgrzanego narzędzia, stopienie plastiku trzymającego sprężynę i wyjęcie jej. Jednak takie operacje mogą nieodwracalnie uszkodzić tłok...

Link to post
Share on other sites

Z tego co wiem, to u niektórych ta sprężyna nie chce wyjść za cholerę a u niektórych sama wypada. Możesz sprobować "wyszarpać" lekko te sprezyne, a nuż wyślizgnie się z zatrzasku.

 

Ja jak rozkrecilem swoja mp5 to sie trzymala i wyjsc nie chciała (w zasadzie to nie potrzebowalem wymieniac ani się tym za bardzo nie interesowalem). Sprzedałem kumplowi i jemu sie udało wyciagnac. Wsadził spowrotem i poźniej znów miał kłopot zeby wyciągnąć.

Link to post
Share on other sites

Hmm czyli kicha, albo narażam się na uszkodzenie tłoka co prowadzi do kupna nowego albo od razu kupię sobie nowy :/ Sprężyna mocno sie trzyma i nawet 'szarpiąc' nie chce wyjść.

Ale interesuje mnie jeszcze sposób z rozwierceniem tłoka; w którym dokładnie miejscu musiałbym go rozwiercić, aby dostac się do sprężyny, a jednocześnie nie rozwalić sobie tłoka? Bo sposób ze stopieniem plastiku odpada, niemam odpowiednich narzędzi :/

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły, to chętnie wysłucham ;)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Z tego co wiem, to u niektórych ta sprężyna nie chce wyjść za cholerę a u niektórych sama wypada. Możesz sprobować "wyszarpać" lekko te sprezyne, a nuż wyślizgnie się z zatrzasku.

 

Ja jak rozkrecilem swoja mp5 to sie trzymala i wyjsc nie chciała (w zasadzie to nie potrzebowalem wymieniac ani się tym za bardzo nie interesowalem). Sprzedałem kumplowi i jemu sie udało wyciagnac. Wsadził spowrotem i poźniej znów miał kłopot zeby wyciągnąć.

widzę ze jos nie wie nic o mocowaniu sprężyny w tłoku

sprężyna nie jest w żadnym zatrzasku, ani nakrętce jak piszą w innych topicach ,,znawcy''

i nie jest możliwe żeby mogła wyskoczyć, prędzej ją rozciągniesz niż wyjmiesz

czyli kumpel lubi wymyślać...

 

wziąłem swój tłok, i zacząłem rozwiercać tłok w dwuch miejscach w miejscach tych wgłębien po bokach

rozwierciłem tak po 8mm na 5mm dziury i nic

potem pogrzebałem gwoździem w środku (troche głupie ale co) i wziąłem latarke i zobaczyłem o co chodzi

sprężyna jest wtopiona w tłok

są tylko dwie części- sprężyna i tłok

koniec sprężyny to forma jakby haczyka który jest całkowicie sztywny i aby go odczepić z plastiku trzeba plastik albo rozwiercić albo roztopić

ja zrobiłem błąd- do haczyka mam jakeś 60 stopni w bok z dziur

więc muszę się pomęczyć i pokombinować

a po wyjęciu trzeba będzie coś zrobić z tym chaczykiem

 

inna sprawa to sam tłok i części wewnętrzne- są wykonane z bardzo wytrzymałego maruiowskiego absu więc wytrzymają nawet mocne sprężyny nawet systemy

 

i można przesmarować mocno silikonem i będzie działać!!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...