Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Brak obsługi róznych standardów nadawania spowoduje, że nie będziesz mógł korzystać z krótkofalówek w celu komunikacji z innymi tego typu urządzeniami w innych systemach.

Rozejrzyj się za którymś z Midlandów z serii GXT od 300 do 600. Z doświadczenia wielu osób wiem, że są to jedne z najbardziej uniwersalnych krótkofalówek dostępnych dla nas, szarych cywilów. :)

Za parę Midlandów średnio-dobrej klasy zapłacisz od 170-300 złotych, zależnie od modelu, gratisów czy faktu, że sprzęt jest używany. Zasięg będziesz mieć do 15-30 kilometrów, w dodatku chodzi tu o prawdziwy zasięg. Dopłać kilkadziesiąt złotych, a dostaniesz sprzęt znacznie lepszej klasy.

 

Proszę o patrzenie na moje porady z małym dystansem, specjalistą w sprawie radiotelekomunikacji nie jestem. Rzucam tylko garstkę podpowiedzi od zielonego do zielonego.

Link to post
Share on other sites

Czy mi sie zdaje, czy caly czas uwolnione sa tylko pasma LPD, PMR i CB?

 

 

Te 5km to uzyskasz na otwartym terenie, bez drzew podczas dobrych warunkow pogodowych, a i tak jakosc transmisji bedzie kiepawa.

 

Licz tak 2,5-3km. Na tym dystansie mozna jeszcze spokojnie pogadac

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...