Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Beretta M92F/M9 Gas (STTi) - Instrukcja złożenia


Recommended Posts

hmmm Może to i głupie ale przedtem moja Beretta nie sprawiała problemów więc nie miałem powodu jej rozkładać a tym bardziej składać.

Problem mam następujący.

Na dzisiejszym cmb(na szczęście pod koniec) zaczeła pluć kulkami... Zacinała się a kulki wypadały z lufy...

Przyznam że postąpiłem jak totalny amator (wiedząc ze tego nie można robić no chyba że się ma springa za 15 zł) i wsadziłem do niej kulki z ziemi.... :wink:

Ale na tym nie koniec problemów... Gdy naciągnąłem kurek został on w miejscu i nijak się go nie dało odciągnąć....

Po powrocie do domu rozebrałem ją wyczyściłem HU. Gdy ją już złoże to po naciśnięciu spustu kurek się blokuje i nie uderza w iglicę....

Wszystkie części zdają się być nienaruszone... Nic nie wygląda na ułamane czy uszkodzone.

 

 

Jakiś miesiąc temu, mój kumpel na kombacie naciągnął mi kurek tak mocno ze się zablokował... Udało mi się go odciągnąć ale ze środka wypadł taki mały bolec.

Utrzymywał on razem kurek i taką długą metalową część która jest w rękojeści... (Wsadzona w sprężynę)...

Bolec ten schowałem a broń strzelała bez zarzutu nawet bez niego...

 

 

Help... To jest mój skarb i nie chcę go stracić... :D

 

Niestety serwis odpada bo nie chcę za niego bulić a gwarancja jest nieaktualna bo rozebrałem broń...

Link to post
Share on other sites

Ja mialem problem z wlozeniem mag`a :/ tzn po kilu probncyh strzalach mag nie chcial wejsc do konca, oczywiscie od razu go wyjalem i zobaczylem ze zaciela sie iglica wewnatrz, nie wiem z jakiego powodu. Poprostu wystrzelilem bez mag`a i wszystko wrocilo do normy (iglica sie schowala i mag mogl spokojnie wejsc na swoje miejsce).

Drugi problem to kulka w komorze, po wystrzeleniu ostatniej (tak mi sie zdawalo) chcialem sprawdzic reka moc tzn przylozylem reke na ok 30 cm od guna i strzelilem ... dobrze ze kulka tylko drasnela palec choc jest maly krwiak :P wiec gdy konczy sie gaz trzeba sprawdzic mag`a i komore bo moze to grozic nawet glupim (przyznaje :P ) wypadkiem.

 

Sam mag ma dobra budowe, niestety nie mozna na ciagnac wygodnie sprezyny (co nie znaczy ze nie jest to mozliwe) ale mozna uzyc szybkoladowarki, kulka ktora trafia do komory najpierw zajmuje miejsce w specjalnej "komorze" juz w mag`u, kulki maja dosc duze luzy przywyjsciu wiec spokojnie mozna wyladowac mag`a lub szybko zaladowac.

 

aha co do problemu kolegi moze po prostu zle zlozyles replike? choc nie ukrywam nie mam zamiaru (przynajmniej na razie) rozkrecac swoich gaziakow :P 9mam jeszcze socom`a) ale do obu mam instrukcje.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ja też mam kolejny problem :( znów z iglicą.

 

Z zewnatrz wszystko wygląda normalnie, nawet widać iglicę gdy dociśnie się kurek ręcznie. Ale przy strzelaniu chyba za lekko uderza w "grzybek" w mag`u, kulka leci albo na 5 metrów albo wogóle nie wylatuje ...

 

Heh najlepsze jest to, że rezebrałem replike do momentu zdjęcia zamka ... i kropka ... niewiem jak dalej ją rozebrać a schemat dołączony nic mi nie mówi :(

 

Jeden z pomysłów to wydłóżyc lekko kurek, np kawałkiem blaszki lub czymś podobmyn, tak, żeby wydłużyć zasięg kurka. Niestety mogę dodac za dużo i cały gas pójdzie na pierwszy strzał ... moze to zwiekszy moc ale nie chcę sprawdzać :P

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

co do głównego problemu to mi kulka też wylatywała na 5 metrów, albo wogule i co się puźniej okazało to wszystko przez to że za mocno podkręciłem hop-up i kulki się "blokowały". A co do drugiego problemu to nie mam zielonego pojęcia co się stało :wink:

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

zamek ściąga się wybijając pręci w tylniej części zamka. Wybijasz i później zamek delikatnie do przodu przesuwasz.

Co do slabo uderzającej iglicy na www.wmasg.pl w dziale warsztat masz temat o tuningu replik gazowych. Spróbuj podłożyć delikatnie coś pod iglice aby ją wydłużyć co spowoduję uwalnianie większej ilości gazu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Jak to naprawić. Moja beretta właśnie na tym poległa. Jak rozbierzesz maga to tam jest pojemnik na Green gas i go sie niestety nie da rozebrać i wtym jest problem. Bo zepsół ci się zawór który wypuszczał green gas. Ja to próbowałem naprawić i nie szło.

Nawet mi grzybek odpad!!!

 

Zexu co do ciebie aby dalej rozebrac replike muszisz odkręcić osłone rękijesci i ten bolec co trzyma w rękojeści sprężyne a potem reszte sóbek i będzie rozebrana na części pierwsze. PZDR

 

Jesli będziesz miał problemy z berettą lub ktos inny pisac na gg:9616152 chętnie pomoge bo sie na nich znam:P

 

 

Polskie znaki, interpunkcja, ortografia... Ile razy można cie upominać????

Chopin

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...