Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gogle Bolle Captain do ASG?


Recommended Posts

W mojej kolekcji okularów i gogli mam na stanie francuskie gogle wojskowe. Prawdopodobnie jest to model Bolle Captain, wersja pustynna. Te gogle nie posiadają szybki balistycznej tylko dwie przyciemniane z antifogiem, grubości około 1mm mocowane na dwa zatrzaski. Szybki są demontowane i jest miejsce na założenie grubszej. Testowałem je z gazowego Rugera karabine z około 1,5 m i zostają niewielkie ślady. Strzały z gaziaka na CO2 z przyłożenia, zostają mocniejsze wgłębienia. Widziałem kogoś na Borneo który używał tego modelu(wersja zielona) i twierdził że wytrzymują. Jak dla mnie gogle te nie zapewniają jednak dostatecznej ochrony oczu i pytanie czy są dostępne szybki balistyczne do tego modelu(z Defendera są większe, nie pasują). Ewentualnie czy ktoś próbował szybki od innego modelu gogli które by pasował. Ponieważ gogle są wygodne chciałbym je używać do ASG, zwłaszcza do CQB...

8e4d4b785d84105em.jpg

Link to post
Share on other sites

Używam tych gogli, są wg mnie fantastyczne.

Nie zaparują choćby człowiek bardzo chciał (powłoka antifog z dwóch stron szybki)

Fakt, nie są to szybki balistyczne takie jak w np. Defenderach, ale wg mnie do ASG wystarczające. Seria z bliska z AEGa ok 400fps pozostawiła tylko przyprudzenia.

Wątpię, żeby szybki od innych gogli pasowały. Np. od Commanderów nie pasują (inny sposób montażu).

Zawsze można spróbować wcisnąć dwie naraz.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...