Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tłumiki dźwięku OPS [King Arms]


Recommended Posts

Witam.

 

Poszukuję wszelakich informacji nt. poniższych tłumików:

 

=> 38x230

 

=> 38x320

 

Najbardziej interesują mnie następujące rzeczy:

- Zmiany dźwięku wystrzału po zamontowaniu w/w.

- Zdjęcia w/w tłumików zamontowanych na M4/M16. (Przeważnie M16, jednak posiadacze M4 też mogą skorzystać.)

 

Pytania do posiadaczy:

- Czy jesteś z niego zadowolony?

- Czy wolałbyś go zamienić na inny tłumik? (Lepiej wyglądający, działający itd.)

- Jeżeli miałbyś okazję drugi raz wybierać tłumik to czy kupiłbyś inny?

 

Pozdrawiam.

GustaV

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Cześć

 

Posiadam taki tłumik, ale produkcji VFC (GB-tech)link do sklepu.

Mam CA m15a4 R.I.S i kiedy zastanawiałem się nad tłumikiem, problemem była długość broni po zamontowaniu tłumika. Nijak nie chciałem biegać z metrowym karabinkiem. Tak więc moje oczy skierowały się w stronę OPS 3rd, mimo, że na poczatku chciałem kupić QD. Co mogę powiedzieć, nie żałuję. Emka wygląda świetnie, tłumik o długości 230mm to idealna długość, dłuższy byłby za długi, chyba że ktoś chce mieć snajperkę. W tej chwili, biorąc pod uwagę, że tłumik jest zamontowany na lufie, aż do muszki, to faktycznie przedłuża on broń o około 12cm (na oko - mogę zmierzyć w domu), także emka jest z nim krótsza niż z QD który ma 18cm. Odpowiadają mi jego wymiary, jakość wykonanie, oznaczenia i faktura materiału, myślałem tylko, że będzie cięższy, ale mimo swojej niewielkiej wagi, fajnie balansuje całą replikę. Dźwięk wystrzału zmienił się, kulka robi teraz takie basowe puff, niestety słychać gearbox i chyba zmienię z tego powodu tłok na jakiś miękki i cichy. Nie mam porównania do innych tłumików, tak więc mi się ten dźwięk podoba. W tej chwili nie chciałbym go zamienić na inny tłumik, wydaje mi się że w filmie Blach Hawk Down, cześć osób z Delty miało zamontowany taki tłumik ;) więc szyk jest ;). Być może, gdybym miał emkę z krótką lufą, to kupiłbym QD, ze względu na to, że można go szybko ściągnąć, wchodząc np do ciasnych pomieszczeń. Ale w przypadku mojego M15, uważam że to optymalny wybór przy kompromisie między długością repliki, a chęcią posiadania tłumika.

Mam nadzieję, że moja wypowiedź Ci pomoże. Jak wrócę do domu po pracy, to wrzucę Ci jakieś dokładne zdjęcia.

pozdrawiam

 

PS) Zauważyłem, że na Specshopie ten tłumik VFC jest tańszy o 40zł, niestety chyba kupiłem ostatni :)

Edited by sieta
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...