Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam

Cztałem ten wątek z 5 razy i troche mnie martwiło pękanie body ale i tak postanowiłem kupić CA33E :P mam go od ok 1,5 miecha i już zdążyłem złamać body oczywiście w tym samym miejscu co poprzednicy :evil: (przy łącznieu lufy) i mam pytanie czy macie jakiś nowy patent na ten problem czy stosujecie metode z żywicą i piekarnikiem :?: rozkręcałem go z wójaszkiem co dobrze na się na takich sprawiach i powiedział że najlepiej będzie zeszlifować te 2 małe szyny i zrobić nowy metalwy uchwyt pod lufe i przykręcić go 4 śrubami co wy na to :?:

 

P.s mam jeszcze pytanie o magi kupująć guna zamieniłem hi na low + jeden low dokupiłem ale jest mały lol gdy załaduje magi na max (ok 57kulek) to pierwsze 4-5 kulek spadają ok 10m od guna następne lecą zdecydowanie dalej ale w końcowej fazie lotu spadają jakby hop-up ich nie kręcił :? co to możę być :?:

Prosze o odpowiedz bo sam jestem "zielony" jeśli chodzi o sprawy techniczne z góry dzięki :wink:

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Co do body mi też pękło oczywiście tam gdzie każdemu. Mój kolega wpadł na genialny pomysł! W miejscu gdzie łączą się te dwa elementy body, czyli tam, gdzie w środku jest sprężyna odpowiadająca za powrót zamka po regulacji hop up, mój kolega wywierciłdziurkę i wkręcił malutką śrubkę. Nie ma bata, śruby nic nie ruszy! Ale wadą jest to, że komory hop up już nie otwieram poprzez odciągnięcie zamka, bo jego już sie nie da odciągac. Muszę albo wyjąc magazynek i bawic sie z hop upem śrubokrętem, albo wykręcac tą śrubę (z czym mam mały problem, gdyż śruba jest pomalowana na czarno). Oceńcie samy wynalazek mojego kolegi.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 5 months later...

A mi body nie pęknęło, za to kolba :D

Odpadła po prostu, kiedy na nią upadłem...

Skleiłem ją w miejscu gdzie łączy się z body jakimś dwuskładnikowym klejem.

Macie jakieś patenty żeby to jeszcze wzmocnić? Bo ja nie mam żadnego pomysłu z wyjątkiem klejenia :/

POzdr

Hes

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam!

 

Czy ktoś z posiadaczy ''trzydziestki trójki'' ma kupione nowe body z racji pękniętego starego? Bo ja swoje spawałem i przegapiłem jeden plastikowy element, a mianowicie ten plastik, który trzymie komore HU w odpowiedniej pozycji. Jest to troche przytopione, spełnia swoją funkcję, ale i tak wolałbym to wymienić, bo nieco ciężej lufa tam wchodzi.

 

Ja mam ze swoim taki problem:

Kiedy jest ciepły i strzelam z balkonu to wszystko działa doskonale, kulki latają prosto. Po pierwszych manewrach w blisko 0 temperaturze blokowało każdą kulkę tuż po opuszczeniu magazynka, blokują się w kołnierzu HU (to co trzymie kulki przed wystrzeleniem, by nie wypadały z lufy). Nawet gdy wystawie ją na balkon po 15 minutach jak już ochłodnie problem wymieniony wyżej nadal występuje.

 

Za pomoc dziękuję, bo nie mam zamiaru oddawać repliki do serwisu :)

 

Pozdrawiam,

Miluś!

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Kup jakiś mocny klej przykładowo żywicę w jakimś sklepie lakierniczym u mnie nazywa się to Zestaw Reperacyjny NOVOL. I najlepiej kleić to jak masz włożony przedni korpus wraz z przeładowaniem tak, aby nie skleić obejmy i lufy zewnętrznej. Jak już wyschnie odkręć imbusy, wyciągnij przedni korpus i od teraz nie musisz się już martwić, że skleisz to czego nie musisz; wzmocnij to dodając jeszcze kleju. Jakbyś zakupił ten Zestaw Reperacyjny, to w nim jest arkusz włókna szklanego, jak masz już wyciągnięty ten korpus, to wytnij tyle tego włókna tak, aby wzmocnić pęknięcie i tak by nachodziło na body, tam gdzie zakładasz chwyt musisz uważać by nie zakleić miejsc na te imbusy. Jeżeli zdecydujesz się na ten Zestaw Reperacyjny to musisz dodać do kleju utwardzacz (mała tubka); wlewasz do pojemnika klej, dodajesz utwardzacza dokładnie wymieszaj (jak dasz go dużo-szybko schnie, jak mało-wolno schnie; tylko nie przesadzaj, bo może naprawdę szybko schnąć).

Jak coś to napisz PW.

Pozdrawiam! Miluś ;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

jestem szczęśliwym posiadaczem "trzydziestki trójki" od około pół roku. Z guna jestem Bardzo, ale to Bardzo zadowolony. Strzela solidnie - tak jak każdy stockowy aeg. Wg. mnie broń jest solidną alternatywą dla wszystkich eMek na naszym rynku =-] body w mojej giwerze oczywiście pękło - jest solidnie sklejone + skręcone 2ma śrubami - w efekcie miejsce łączenia jest solidniejsze niz cala reszta :D Bron jest dobra do szturmu, ale jako karabin do CQB nie poleciłbym - strasznie duza i niezgrabna, zamiast 33e wybrałbym coś z rodziny mp5.

Podsumowując - karabin uwazam za godny polecenia, oprócz pękającego body nie spotkały mnie z nim zadne wieksze trudnosci, mimo ze moj egzemplarz jest chyba jednym z pierwszych jakie wogóle pojawiły sie w polsce (dosc wiekowy, ma juz chyba ponad 2 lata)

PS. Z dławieniem karabinu na mrozie i niestabilną kolbą sie nie spotkalem =]

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

witam.

 

 

 

Niedługo stane się posiadaczem CA33 i tutaj mam kilka pytań.

Mam pomysł dotyczący body i jego wzmocnienia-jak wykonam zamieszczę foto-dokładnie chodzi o rowing węglowy i żywicę epoxydową.

Daje to dobry efekt wzmocnienia,a przy okazji tym samym wg. wczesniej ustalonego szablonu najczęstrzych usterek wzmocnię szkielet gearboxa.

 

PS co myślicie o drewninym chwycie (osłonie lufy) oraz kolbie?

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Esh, ja mam swoje od 3 lat i właśnie niedawno oczywiście body po lekkim upadku na ryjek pękło, tam gdzie wszystkim. Długo myślałem jak to poskładać do kupy. I Najlepszy efekt dało podklejenie tych dwóch ząbków które się łamią do body jak i do lufy zewnętrznej + zaklejenie przedniego gripa w miejscu gdzie ciasno nachodzi na pierścień w body. W miejscu gdzie jest rączka przeładowania wewnątrz. Jedyna na co trzeba zwrócić uwagę to aby sprężynka odpychająca tą rączkę była podczas składania na swoim miejscu ( ja o niej zapomniałem i później trzeba było przez komorę magazynka na siłę ją wpychać, ale dało rade :P ) Po takiej operacji oczywiście nie będzie możliwości rozłożenia go na drobne ale przecież nic do czego dostęp jest nam potrzebny ( komora hop up, lufa wewnętrzna, gearbox) nie jest w żaden sposób utrudnione. Gripa plastikowego na przód tez bez problemu można wymieniać itd. Konstrukcję sprawdziłem i nawet siłowe szarpanie ( naprawdę chciałem to rozerwać jak sprężynka nie wskoczyła do komory przeładowania :P) nie dało rady. Trzyma się twardo jak nigdy bez żadnych nawiertów śrubek ani też żywicy. Wystarczyła kropelka :-). Mam nadzieje że opis komuś pomoże.

Edited by luk
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

A mi body nie pęknęło, za to kolba :D

Odpadła po prostu, kiedy na nią upadłem...

Skleiłem ją w miejscu gdzie łączy się z body jakimś dwuskładnikowym klejem.

Macie jakieś patenty żeby to jeszcze wzmocnić? Bo ja nie mam żadnego pomysłu z wyjątkiem klejenia :/

POzdr

Hes

 

Rozwiercić otwory łączące stalowy element wsuwany na body i plastik kolby, dać większe śruby i zalać dobrym klejem.

Edited by gross
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...