Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MP5A3 TM Problem z magazynkiem!


Recommended Posts

Parę dni temu kupiłem używaną replikę MP5A3 Tokyo Marui i jedynym problemem jest magazynek. Piszą wszędzie że jest on na 42 kulki. Chciałbym sie dowiedzieć czy można wystrzelić z tej repliki wszystkie kulki bez wyciągania minimum 2 razy maga?? Piszę minimum bo przy mojej replice kulki się zacinają nie ma możliwośći wystzrzelenia nawet połowy magazynka bez dodatkowych operacji w stylu wyciągania magazynka, naciągania od nowa w nim sprężyny itp. Mi się wydaję że to zepsuta sprężyna w magazynku skoro czasem nie podaję kulek. Najlepszym moim osiągnięciem bylo wystrzelenie 15 kulek pod rząd :( . Co o tym sądzicie?? To wada magazynka czy coś innego?? Proszę pomóżcie

Link to post
Share on other sites

problem to mag. weź go wyciągnij i przeczyść, rozciągnij sprężyny na ciepło a potem je schłodź wodą (powinny być lekko zahartowane i mocniej będzie dociskał kulki w magu). A na koniec posmaruj olejkiem sylikonowym powinno pomóc.

Link to post
Share on other sites

Rozciąganie sprężyn to ostateczność (w tym wypadku pewnie nawet głupota) !

Skoro kulki się blokują a nie "nie dopycha ich sprężyna" to przecież nie wina sprężyn tylko mechanizmu.

Są trzy możliwości.

1. Po włożeniu maga sam zwalniasz drugą blokadę spustu "puszczając" drugi rząd kulek (wciskając przycisk na dole magazynka), czego efektem jest blokowanie się często dwóch rzędów kulek.

2. Mag jest brudny i blokada na dole nie trzyma - przeczyścić i przesmarować (nadmiar smaru też wyczyścić bo łapie brud i znowu będzie podobnie).

3. Odłamała się malutka część w magazynku. Trzymająca haczyk na dole, który odpowiedzialny jest za trzymanie drugiej blokady drugiego rzędu. Jeżeli po rozebraniu wypadnie Ci taki malutki niby bolec średnicy może 2 mm (nie pamiętam ile dokładnie) to znaczy, że to to.

Jak rozebrać maga opisaliśmy w poradniku na naszej stronie www.1bdsz.glt.pl . Co do przyklejenia odpowiednio tej części to daj znać na maila/priv itp to to zrobimy "przez net" ;).

Część wystarczy tylko bardzo dokładnie przykleić w pierwotne miejsce i ewentualny nadmiar kleju zetrzeć papierem ściernym.

Pozdrawiam

Edited by RED (Lone Wolf)
Link to post
Share on other sites

Wciągasz maga 2 x do ładowania ? hmm.. dziwne, ale myślałem że to normalne przy tego typu broni. U mnie też się przycina, tak po kilkunastu strzałach, bo zauważyłem po wyjęciu magazynku, że kulki z obydwu rzędów się pchają :) Ale ja teraz robię bez tego , bo tak, żeby odblokować mag to wyjmowałem , puszczałem sprężynę i kulki musiałem łapać ;p , a tak mam włożony mag, jak widzę że nie strzela, to lekko puszczam sprężynkę i wchodzi ładnie. nie wie, ale dla mnie to nie jest wielki problem. U kolegów z drużyny trzeba np podkręcać kulki rolką już po 5-8 strzałach :D żeby wskoczyły. Ja tak od nowości miałem i nic nie rozkręcałem. Wolę tak zostawić, nie jest źle ;)

 

Hmm znalazłem jeszcze to .. http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=19645&hl= przeczytaj całość. Jak widać to normalka ;)

 

Jak coś to wal na gg 6355013

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedźi jutro bede próbował każdego z opisanych sposobów. jeszcze jedno pytanko czy przy waszych mp5 zdażało się że sam wypadł magazynek ?? Moim zdaniem to wina kulki ktora blokując się zwalnia blokadę magazynka, czy dobrze myśle??

Link to post
Share on other sites

Mi czasem wypada, od czasu do czasu powiedzmy heh, ale to jak źle wcisnę go, przeważnie muszę go dopchnąć od razu mocniej. Wtedy jest w porządku. Myślę, że u ciebie jest to samo ;) Często przy biegu mi wypada, a winą jest zapominalstwo bo jednak ciut za lekko wciśniesz i tak jest.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Niestety nie podejdzie z powodu innej budowy "góry" magazynka.

Tanio wyprzedawał magazynki do mp5 sprężynowej firearms.pl

Co do twojej usterki.

Sprawdź czy druga komora sama się nie zwalnia. Jeżeli działa poprawnie to po naciągnięciu sprężyny i naładowaniu full kulkami, po włożeniu do mp5 zwalnia się tylko jedna komora (ta widoczna) a druga nie (żeby się kulki właśnie nie blokowały), co widać po tym, że ten "przycisk" na dole jest wystawiony. Ten przycisk na dole się wciska po zużyciu pierwszej komory włączając drugą, więc jeżeli on się wciska sam to znaczy, że jednak jest to co pisałem wyżej, urwany taki malutki plastikowy bolec na którym trzymał się "chaczyk" który jest trochę schowany w takiej długiej części która idzie wewnątrz , wzdłuż całego magazynka (zwalniacz pierwszej blokady).

Ta rzecz zdarzyła mi się po długim użytkowaniu we wszystkich trzech magach, więc wysoce prawdopodobne, że to to.

Ps. po rozebraniu na pierwszy rzut oka może być tego nie widać bo ten haczyk jest trzymany wewnątrz tej długiej części, więc trzeba rozebrać.

Edited by RED (Lone Wolf)
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...