Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

FAMAS TM-problem


Recommended Posts

Witam.

Famasa firmy tm posiadam od 5-6miesięcy lecz dopiero teraz wystąpił problem(wcześniej był mało użytkowany).

Problem polega na tym że po wystrzelaniu około 200kulek, jeden z trybów ognia przestaje działać.

Po ~godzinie przerwy wszystko wraca do normy, nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale po wystrzelaniu tej feralnej liczby kulek zaczyna się ulatniać dziwny zapach, jakby przegrzanego silnika.

Pozdrawiam i proszę o pomoc kogoś kompetentnego.

Link to post
Share on other sites

Domyślam się, że problem dotyczy ognia pojedynczego? Jeśli tak, to nie mam dobrych wieści - mój FAMAS miał tę samą wadę i jedyne co udało mi się stwierdzić to zła konstrukcja przerywacza w GB wersji I. W moim przypadku gdy obracałem sobie zębatkami "na sucho" (przy otwartym GB) przerywacz zaskakiwał na 2 (może nawet 3) zęby tłoka przed końcem. W praktyce, gdy strzelało się tylko na pojedynczym funkcjonowało to w miarę prawidłowo, ale już przy zmianach z Auto na Single zacinał się nader często. Jedynym lekarstwem była zamiana ponownie na Auto - które działało niezawodnie ze względu na obejście przerywacza.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Domyślam się, że problem dotyczy ognia pojedynczego? Jeśli tak, to nie mam dobrych wieści - mój FAMAS miał tę samą wadę i jedyne co udało mi się stwierdzić to zła konstrukcja przerywacza w GB wersji I. W moim przypadku gdy obracałem sobie zębatkami "na sucho" (przy otwartym GB) przerywacz zaskakiwał na 2 (może nawet 3) zęby tłoka przed końcem. W praktyce, gdy strzelało się tylko na pojedynczym funkcjonowało to w miarę prawidłowo, ale już przy zmianach z Auto na Single zacinał się nader często. Jedynym lekarstwem była zamiana ponownie na Auto - które działało niezawodnie ze względu na obejście przerywacza.

 

Pozdrawiam!

 

 

No trudno się mówi, ważne że strzela i nie występuje to tak często :).

Bardzo dziękuje za rzeczową pomoc.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...