Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ruchoma komora HU z lufą


Recommended Posts

Witam.

 

Znalazłem troche czasu więc zwracam się do Was o pomoc w rozwiązaniu pewnego problemu.

 

Po zmianie części w M24 zauważyłem poważny problem. Po oddaniu kilku strzałów na sprężynie 250% PDI komora HU (przytwierdzona bardzo mocno do lufy wew.) przemieszcza się razem z lufą do przodu. Wszystko ładnie pięknie tylko po opróżnieniu maga trzeba go zmienić, co jest bardzo trudne. Komora HU blokuje magazynek, do jego wyjęcia używam noża... Kolejny problem to włożenie magazynka, muszę odkręcić srubkę (która powinna utrzymywać komore w niezmienionej pozycji), cofnąć KHU i dokręcić. Czynność tą trzeba powtarzać przy każdej zmianie maga.

 

Kilka zdjęć:

 

Przesunięta KHU:

 

khuwlufie1pf7.th.jpg

 

Prawidłowa pozycja KHU:

 

khuwpoprawnejpozycjiox6.th.jpg

 

Miejsce gdzie srubka styka się z KHU:

 

khumiejscemocowaniaxs3.th.jpg

 

Lufa, KHU, magazynek:

 

khulufamagwl6.th.jpg

 

Jakieś rozwiązanie???:

 

khuxl9.th.jpg

 

 

Czekam na Wasze pomysły.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

"Naprawiłem" replikę najbardziej tępym sposobem jaki mógłbym sobie wymyślić.

Próbowałem już wszystkiego - nakładek, gumek recepturek na KHU, szedłem już do sklepu po SuperGlue żeby przykleić lufe razem z komorą do lufy zewnętrznej... Szczęście że kiosk był zamknięty.

Wróciłem i z zażenowaniem spoglądam na karabin oraz obok leżący produkt który zakupiłem będąc wykiwanym przez Krakmana (napisali mi w mailu że mają do sprzedaży kompletny zestaw cylindra ze spreżyną... otrzymałem sam pusty cylinder).

Następnie przyszedł mi do głowy szatański pomysł - po co zatrzymywać wodospad..?

I odkręciłem śrubke która powinna trzymać komorę hopup na swoim miejscu.

Jaki dało to efekt - kiedy pompuję cylinder bez magazynka, komora hopup wraz z lufą bezwiednie porusza się w tunelu lufy zewnętrznej. Z magazynkiem w środku, tak jak zawsze blokuje mi go ALE paradoksalnie kiedy cofam przeładowany cylinder na swoje miejsce, brak śrubki powoduje tak mały opór KHU że cylinder "popycha" ją z powrotem do pierwotnej pozycji równocześnie odblokowując mi magazynek. Wystrzelałem już 2 magi i wszystko chodzi :-F

 

Muszę jedynie pogonić taiwanguna :evil:

 

 

Pozdrawiam, :mrgreen:

Baron.

 

 

 

 

 

ps. Nie edytuję posta świadomie, ponieważ w całym dziale sprężynówek jest to jedyny temat o takim problemie z M24 więc chce żeby był odświeżony.

Link to post
Share on other sites

Ja kupiłem wzmocniony zest. cylindra od PDI i miałem ten sam problem, z racji tego że na razie czekam na komore Hop-up od PDI, stwierdziłem że moge zaryzykować próbę na stockowej komorze. Rozwiązanie jest banalne, ustawiamy komorę w lufie zewn. tak ja ma być, i punktujemy ją przez otwór, śruby mocującej, następnie wyciągamy i nawiercamy komorę w tym miejscu. Składamy do kupu i mamy 100% satysfakcji :D Można się pokusić o wymianę śruby na dłuszą aby jej przypadkiem nie złamać.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...