Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ingram M11A1 HFC - wymiana Hop-Up, zawór dolny


Recommended Posts

Witam wszystkich, od dawna się tu nie pojawiałem...

 

Jakiś czas temu kupiłem Ingrama M11 A1 firmy HFC. Niedawno wyciągnąłem go po długim nieużytkowaniu. Po pierwszym strzelaniu pękł dolny zawór.

Rozebrałem MAC'a i przypomniałem sobie jego wnętrzności. Rozkręciłem magazynek i... :???:

 

1)Dolny zawór pęknięty, czyli jego fragment (ten z gwintem, reszta "wypadła") wciąż siedzi wewnątrz stopki maga. Czy ktoś wie, czy to się da wyciągnąć? Całość - stopka maga jest połączona z wchodzącą głębiej do maga rurką. (Wg. instrukcji numery części: 75+19+98+86 są razem.) Jak je rozdzielić? Czy muszę wymieniać całą dolną część maga?

 

2)Zespół lufa-hopup. Wykręciłem śrubkę regulacji HU. Tylko jak wyciągnąć lufę wewnętrzną z tego kawałka metalu, który trzyma tą lufę. Jak wyciągnąć HU? (Wg. instrukcji elementy 74+39+15) Niestety lufa wygląda na "zintegrowaną"... albo "zespawaną".

 

3)Przy okazji "poszedł" górny zaqwór, gdzy się za niego zabrałem :wink: ale już wiem, co i jak. Do wymiany 1 element (wg. instrukcji nr 84)

 

Czy ktoś się orientuje, gdzie można kupić części zamienne do HFC? Ile wyniosą koszty naprawy?

 

Proszę o pomoc posiadaczy tegoż :killer: morderczego sprzętu 8)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

tak przypadkiem przegladalem forum :)

 

jezeli chodzi o wyciagniecie HU to masz tam taki krotki trzpien w dziurce kawalek do przodu za srubka regulacji hu tyle ze w poziomie. Cholernie ciezko to wychodzi, napewno odradzam mlotek tylko radze wypchac to innym kawalkiem preta (np ucietym gwozdziem) i imadlem. Wtedy lufa z gumka wychodzi do tylu

 

co do stopki maga to tam chyba wszystko sie rozchodzi po wykreceniu zaworu od spodu ale nie pamietam dobrze

 

a jezeli chodzi o czesci dogadaj sie z tajgunem, oni maja tam troche (a przynajmniej mieli) bo prowadza naprawy gwarancyjne

Edited by piskun
Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Minęło dużo czasu, ale chcę zakończyć temat. Tajgun przysłał oba zawory i gumkę plus wysyłka za 99zł. Lufa wyszła po usunięciu tego trzpienia przy pomocy twardego kawałka metalu. wykręceniem zaworu do końca w stopce miałem problem, bo jego część była w środku, a nic nie wystawało na zewnątrz i nie miałem za co kręcić. Wbiłem w zawór metalowy szpikulec i wykręciłem całość. Po wymianie zaworów i HU Ingram strzela dużo lepiej, celniej i gaz nie wycieka nawet po długim czasie. :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...