Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[ARCH] WALTHER P99 STTI


Recommended Posts

Witam serdecznie...

 

Otoz 2 dni temu dostalem paczke od military z nowym Walther P99 STTI. Jest poprostu swietny i wogole. Daruje sobie wszystkie ohhy i ahhy jakie moglbym tu napisac na temat tej repliki. Mimo ze jestem nowiutki czuje ze to naprawde elegancka replika. Jak dla mnie super strzela itd.

 

Jednak juz teraz mam pewien problem. Otoz moja blokada spustu czyli do koleczko na prawej czesci broni jest jakby zacieta. Po wyjeciu z paczki dobrze dzialala ale w pewnym momencie chcialem zabezpieczyc pistolet i sie nie dalo przejsc z F na S. O ile normalnie powinno sie dac przekrecic o 45 stopni na SAFE tryb to ja moge przekrecic o jakies cwierci ... a pozniej stoi i za nic nie moge jej przestawic. Amm, mozecie mi pomoc ?

 

A tak pozatym to jak juz mowilem jestem bardzo zadowolony, powiem szczerze boje sie rozkladac mojego egzemplarza, poniewaz sie poprostu boje ze cos zwale i bedzie d***a.... A tak naprawde nie zabardzo wiem jak to zrobic :|

 

No to Pa. Mam nadzieje ze ktos mi pomoze z ta blokada, bo w poprdzednich topicach nie bylo mowy o blokujacej sie blokadzie broni...

 

A na koncu jeszce taki maly lamerki PS :lol: : ile mam szans w procentach ze jak rozloze bron to ja pozniej zloze ?

Link to post
Share on other sites

Wcisnij lekko spust, wtedy pokretelko blokady obroca sie bez problemow... Swoja droga, to nie wiem po co ci potrzebne te "zabezpieczenie". Nie pamietam, abym kiedykolwiek z tego korzystal. :?

 

Co do rozkladania, to jest bardzo proste, nie wymaga narzedzi i srednio uzdolniony facet bez problemu z tym poradzi. Opis rozbiorki jest w zbrojowni, opis P99.

Link to post
Share on other sites
Swoja droga, to nie wiem po co ci potrzebne te "zabezpieczenie". Nie pamietam, abym kiedykolwiek z tego korzystal. :?

ja też :)

 

Co do rozkladania, to jest bardzo proste, nie wymaga narzedzi i srednio uzdolniony facet bez problemu z tym poradzi. Opis rozbiorki jest w zbrojowni, opis P99.

pozwól Pik, że ja wyjaśnie rozkładanie. W komentarzu napisałem jak się to robi bez oddawania niepotrzebnych pustych strzałów i wcale nie trzeba przytrzymaywać zamka (chyba nie do końca przeczytałeś mój komentarz :wink: ). A więc to jest tak:

 

-wyciągamy maga

-ciągniemy zamek do tyłu tylko do momentu zaczepienia go przez zwalniacz (trzeba bardzo ostrożnie przy samym końcu by za daleko nie zajechać, inaczej trzeba będzie oddać pusty strzał - wystarczy go ciągnąć i palcem napierać lekko na zwalniacz aż się zaczepi)

-zsuwamy w dół klapkę z tyłu oraz taki coś "U" z przodu

-trzymając zamek naciskamy zwalniacz i ściągamy zamek

 

uwagi: ta tylna klapka mi narobiła parę problemów bo troche niewygodnie się ją umieszcza na swoim miejscu, jednak jak już sie nauczysz to nie ma problemu.

Pozatym mi niekiedy wyskakiwała żerdź ze sprężyną powrotną więc uważaj na nią (pamiętaj że zaczepiasię ją na dolnym schodku).

Link to post
Share on other sites

Pozwole sie dolaczyc do tego posta, tyle, ze nie w sprawie blokady spustu -bo tez nie uzywam (bron jezeli lezy pod reka, to z pustym magazynkem i odciagnietym zamkiem, a gdy magazynek pelny, to lezy obok )

Moj egzamplarz mam od 3 dni, tak jak auto napisal, jestem zachwycony, oh i ah, tylko dwie rzeczy mnie troszq irytuja:

1. zdarzaja sie puste strzaly (nie wiem, czy to jakas wada magazynka, ale ten otwor, ktorym sie laduje kulki - patrzac od gory (jest luka) lewy kraniec jakby taki uszczerbiony troszq od spodu, minimalnie. Zastanawiam sie, czy to nie powod braku podania kulki. Postaram sie wrzucic jakies fotki

2. Nigdy - no prawie nigdy nie zaladuje ostatniej kulki - tzn przy przeladaniu guna, kulka wchodzi do komory, ale zamek zostaje w pozycji tylnej - nie da sie oddac strzalu :( Byc mzoe ma to zwiazek z pierwszym....

 

BTW Czy ktos sie orientuje, kiedy beda dostepne zapasowe magazynki w military.pl (do P99 STTi of course) ?

 

uzywam ku;lek zoltych 0,12 cyber gun, oraz bialych ponoc 0,2 pakowanych w woreczki po 500szt a na karteczce wsrodku pie tylko importer Tajgun.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

LOL Fboard... Nie twierdze, ze opisana przeze mnie metoda jest najlepsza (nie pochodzi niestety ze wzorca rozbierania P99 w Sewre pod Paryzem, heh), ale opisalem ja, bo uwazam ze jest NAJWYGODNIEJSZA!

 

Nie wiem doprawdy o co ci chodzi z tym oddawaniem "niepotrzebnych pustych strzalow"? Jest to jakis klopot, problem albo cos w tym rodzaju? Moze uwazasz, ze puste strzaly zepsuja komus guna albo cos? W koncu ile razy rozbierzemy tegu guna...

 

Moj opis rozkladania jest klarowny i zrozumialy dla kazdego, bez wdawania sie w szczegoly typu "ciągniemy zamek do tyłu tylko do momentu zaczepienia go przez zwalniacz (trzeba bardzo ostrożnie przy samym końcu by za daleko nie zajechać, inaczej trzeba będzie oddać pusty strzał - wystarczy go ciągnąć i palcem napierać lekko na zwalniacz aż się zaczepi)". Moj caly opis rozkladania zajmuje mniej, niz twoj opis jednej czynnosci... :lol:

Link to post
Share on other sites

No i wiedzialem, ze jeszcze o czyms zapomnialem :P

 

Czy do smarowania guna konieczna jest jego rozbiorka ? oraz czy problemy, ktore opisalem 2 posty wyzej moga miec zwiazek z tym, ze nie smarowalem go jeszcze ? (narazie nie zamowilem oleju siliconowego)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
bo uwazam ze jest NAJWYGODNIEJSZA!

chyba raczej moja 8) , twoją metodą musisz wykonywac więcej czynności i oddawać puste strzały (nie jest to zbyt zdrowe dla guna).

 

Przy Twojej metodzie odsuwamy zamek aż sie "zachaczy" zdejmujemy klapke z tyłu, zwalniamy zamek, oddajemy pusty strzał, odciągamy lekko i zsuwamy na dół to coś "U" i już.

 

Przy mojej metodzie odsuwamy zamek tylko do momentu "chwycenia", ściągamy klapkę i zsuwamy w dół to coś "U", zwalniamy zamek i już.

 

Przyznaj, że jednak moja metoda jest wygodniejsza :wink:

Link to post
Share on other sites
Czy do smarowania guna konieczna jest jego rozbiorka ?

jak najbardziej, inaczej nie naoliwisz lufy, tłoka.

 

oraz czy problemy, ktore opisalem 2 posty wyzej moga miec zwiazek z tym, ze nie smarowalem go jeszcze ?

raczej nie, ponieważ od nowości gun jest dość obficie nasmarowany

 

*radze kupić ten olej bo za 3 tygodnie po częstym strzelaniu może sie przydać :wink:

Link to post
Share on other sites
Nie twierdze, ze opisana przeze mnie metoda jest najlepsza [...] ale opisalem ja, bo uwazam ze jest NAJWYGODNIEJSZA!
Przyznaj, że jednak moja metoda jest wygodniejsza ;)

no swietnie. nie ma to jak dyskusje o wyzszosci bozego narodzenia nad swietami wielkeij nocy. ktos bedzie chcial rozebrac, to wybierze sobie jedna z metod i juz :]

 

a w temacie threada- tak jak opisal Pikace, blokada zwykle rusza sie przy delikatnym nacisnieciu pustu. aczkolwiek i tka jest calkiem niepraktyczna, bo jesli jakis inteligent bedzie probowal wcisnac zabezpieczony spust, to bez wiekszego problemu rozwali jego mechanike.

Link to post
Share on other sites

jak najbardziej, inaczej nie naoliwisz lufy, tłoka.

 

raczej nie, ponieważ od nowości gun jest dość obficie nasmarowany

 

*radze kupić ten olej bo za 3 tygodnie po częstym strzelaniu może sie przydać :wink:

 

Zebym tylko nie skopal czego przy probie rozbiorki - przed tym wnikliwie zapoznam sie z wszystkimi opisami rozbierania tego modelu.

A olej przyda sie ito nawet predzej niz myslisz 8)

W 3 dni poszlo jakeis 350 kulek :twisted: Super zabawa

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

No wiec, duze dzieki za porady co to rozkladania broni. Musze wam powiedziec ze nie moglem wytrzymac z uczuciem ze kiedys nadejdzie ten moment kiedy to trzeba bedzie go rozebrac do smarowania. Mimo ze nie mam narazie oleju silikonowego, to zdecydowalem sie rozebrac P99. Kierowalem sie opisem Fboardpro:

 

-wyciągamy maga

-ciągniemy zamek do tyłu tylko do momentu zaczepienia go przez zwalniacz (trzeba bardzo ostrożnie przy samym końcu by za daleko nie zajechać, inaczej trzeba będzie oddać pusty strzał - wystarczy go ciągnąć i palcem napierać lekko na zwalniacz aż się zaczepi)

-zsuwamy w dół klapkę z tyłu oraz taki coś "U" z przodu

-trzymając zamek naciskamy zwalniacz i ściągamy zamek

 

Dzieki serdeczne za ten opis, pomogl mi w rozlozeniu, naprawde myslalem ze bedzie trudniej podczas gdy zamek bez zadnego uzycia sily latwo dal sie zsunac. Mozna powiedizec ze jestem bardzo szczesliwy.

 

Jeszcze taki apel: Dla wszystkich tak samo nowych jak ja, ktorzy obawiaja sie pierwszego rozlozenia medulu P99, ten opis moim zdaniem jest bardzo konkrety i pomocny.

 

Aha rozlozenie broni rozwiazalo moj drugi problem ktory napisalem w temacie. Moja zablokowana blokada spustu ( heh ironia ) byla spowodowana kulka ktora tam utknela a ja nie mialem o tym pojecia. Kulka oczywiscie zostala wyjeta i juz jest bezproblemu. Wiem ze zapewne to i tak nie bedzie przeze mnie uzywane ale bardzo sie uspokoilem, kiedy teraz wiem ze moj gnat jest w pelni sprawny.

 

No to Pa. Podrawiam!

 

PS: zlozenie broni bylo tak samo proste :)

Link to post
Share on other sites
...musisz wykonywac więcej czynności i oddawać puste strzały (nie jest to zbyt zdrowe dla guna)

 

Moze rozwiniesz Fboard temat szkodliwosci pustych strzalow? Bo uwazam to osobiscie za wyssana z palca bzdure...

 

Ale pomijajac juz kwestie stricte techniczna, to oddanie pustego strzalu jest jak najbardziej zasadne i to przy rozbieraniu KAZDEGO guna ze wzgledow bezpieczenstwa. Co prawda wyrobienie tego nawyku jest szczegolnie wskazane przy broni prawdziwej, ale i przy rozbieraniu zabawek ASG tez jest jak najbardziej wskazane!!!

 

Jesli uwazasz oddanie pustego strzalu za zbedna czynnosc, to twoja sprawa, ale osobiscie nie zamierzam propagowac tego rodzaju postepowania, szczegolnie jesli dotyczy to mlodych adeptow ASG!

 

Oczywiscie to wolny kraj, heh, i kazdy moze rozbierac guna jak mu sie podoba... ;-)

Link to post
Share on other sites

Ja do tego podchodzę troche inaczej :twisted: jak wystrzliłem i nie mam zamiaru dalej strzelać to wiem że jest pusty i nie ma cudu by gun sam się naciągnął i załadował kulke :lol: , to samo przy rozbieraniu. Nawet jakbym jakimś cudem zapomniał czy jest naładowany czy nie to wystarczy że sprawdzę twardość spustu i wiem co jest grane. Nie stosuje metody 5-ciokrotnego oddania pustego strzału przed rozebraniem, jak nie strzelam i jak chowam guna do szafki to nie wyciągam maga ani nie załączam blokady i jakoś jeszcze nigdy gun mi sam nie wystrzelił czy był załadowany bez mojej wiedzy itd.

 

Co do pustych strzałów... jakoś sam nie wiem czemu to szkodzi, jakoś mi się w pamięciu zakodowało że to jest be :D może Medium nam coś odpowie w tej sprawie.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...