Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[ARCH] KJW MK1 Carbine


Recommended Posts

Buszujac po zagranicznych forach poswieconych ASG ,natknalem sie na sporo dyskusji poswieconych KJW MK1 Carbine. Jest to znany juz niektorym Ruger MK1 tyle ze z dolozona kolba i dluzsza lufa. Wyglada to to tak:

http://www.airsoftatlanta.com/images/xxkjw...rbinegn_jpg.jpg

 

Jak widac pieknoscia ten karabin nie grzeszy, ale jest to jedna z niewielu jego wad, druga jego wada jest marnie wykonany plastikowy hopup, ktorego nie da sie ustawic ,tak zeby kazdy strzal byl taki sam jak poprzedni. Lecz za 5 dolarow mozna zakupic metalowy hopup http://www.airsoft128.com/cgi-bin/store1/A...-VGP039-U2.html ,ktory likwiduje ta wade i dodatkowo zapewnia nam dodatkowe kilkadziesiat fps mocy (jest szczelniejszy i gaz nie ucieka na boki ).

Tak zmodyfikowany karabin, strzela zaladowany red gazem( ten sprzet moze strzelac bez uszczerbku nawet dwutlenkiem wegla ) z predkoscia ok. 560-570 fps ( przy green gazie bedzie to okolo 500-520 fps) przy kulkach 0.20 a rozrzut na odleglosci 125 stop przy kulkach 0.33 wynosi 2,5-3 cale.

Nalezy dodac ,ze karabin ma takie osiagi przy stockowej lufie, ktora ma srednice az 6.821 mm ! Po dorobieniu precyzyjnej lufy osiagi powinny sie jeszcze poprawic.

Niestety nie ma w sprzedazy luf precyzyjnych przystosowanych do tego karabinu, lecz mozna b. latwo dorobic takowa, kupujac lufe systemy dla M16 ( 159 zl w machinegun.pl) odciac kawalek lufy z kwadratowym otworem hopupu, wywiercic otwor na hopup dla mk1 i wykonac naciecia dla pierscieni zaciskowych.

 

Jesli chodzi o montaz optyki ,karabin ten posiada montaz "na jaskolczy ogon" 3/8" ( nie mam pojecia co to znaczy, neich ktos, kto sie zna na wiatrowkach napisze ) typowy dla wiatrowek

Wiec z zakupem odpowiednej optyki nie powinno byc problemu, zawsze mozna nabyc odpowiednie pierscienie mocujace.

 

Dla kogos, komu nie wystarcza nawet taka moc i osiagi lub dla tych ,ktorzy chca wyeliminowac najwieksza wade gazowych karabinow czyli niemoznosc oddawania dokladnie takich samych strzalow, ze wzgledu na czynnik napedowy jakim jest sprezony gaz, ktory w roznych temepraturach inaczej sie rozpreza itp. Dostepny sa adaptory wraz z regulatorami pozwalajace uzywac dwutlenku wegla jako czynniku pednego, dzieki regulatorowi problem znika gdyz zapewnia on stale cisnienie podawanej dawki gazu, niezaleznie od panujacej temperatury. Koszt regulatora wraz z adaptorem to 85 dolarow, a juz przy najnizszym ustawieniu regulatora osiagana predkosc wylotowa to ok 560 fps przy kulkach 0.43 grama ( co juz jest "troche" niebezpieczna wartoscia dla ASG ale co kto lubi o_O )

 

Podsumowujac za okolo 110$ ( karabin+metalowy hopup) otrzymujemy sprzet przewyzszajacy osiagami stockowe APS2 i M24 ,majac porownywalne z M700 z Tanaki. Po dokupieniu precyzyjnej lufy MK1 ma takie same osiagi jak powaznie zupgradowane dwa wczesniej wymienione karabiny, a majac instalacje Co2 sky is the limit :)

 

Najwieksza zaleta z punktu widzenia Maniaka z Polski jest cena, ktora jest nizsza kilkukrotnie niz obecnie dostepnych na rynku "powaznych" snajperek. Dla przykladu Mk1 z lufa i metalowym hopupem to jakies 170 dolarow APS2 zupgradowany to okolo 600-700 dolarow...

Najwieksza wada jest dostepnosc tego karabinu w polsce, obecnie chyba zaden z istniejacych w Polsce sklepow nie ma MK1 w ofercie ,z akcesoriami do niego jest jeszcze gorzej :( Mozliwe ze military.pl lub machinegun.pl sprowadzi ten sprzet i akcesoria na zamowienie, podwyzszy to oczywiscie cene ale i tak sadze ze za zestaw karabin+hopup+precyzyjna lufa zaplacimy w granicach 1000 zlotych ( imho tak kolo 800 zl o_O ) Z akcesorii mi znanych jest jeszcze zestaw sprezynek spustowych http://www.dentrinityshop.com/pr_details.jsp?pid=3546 dzieki ktorym dziala on lzej niz w stockowej wersji. To chyba tyle...

 

!!! UWAGA !!!

Z karabinem tym nie mialem nigdy do czynienia, wszelkie informacje zamieszczone w tym poscie pochodza z zagranicznych stron www i forow poswieconych ASG ,do najbardziej interesujacych stron linki podaje na dole strony. Moj post ma na celu tylko i wylacznie poinformowanie airsoftowej braci o tym interesujacym sprzecie jakim jest MK1 Carbine z firmy KJ Works

 

Linki:

http://www.airsoftretreat.com/forums/topic...s=mk1%2Ccarbine

 

http://www.airsoftplayers.com/forum/topic....849&whichpage=1

 

http://www.airsoftretreat.com/forums/topic...chTerms=mk1,kjw,

 

http://www.geocities.com/blakes_airsoft/ol...ps/gasaps2.html

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Witam!

Pioku!

Z kumplami trafiliśmy na niezłą stronęinternetową:

http://www.touri.de/werle/Luger/luger.html

zobacz, co koleś zrobił z Rugerem :)

Już się przekonaliśmy, że warto bawić sięz tą giwerką gdyż wytrzymuje pompowanie nawet sporymi dawkami CO2.

Jeśli chodzi o ten metalowy HOPUP, to coś wspólnie wymyślimy. Narazie w planie jest zakupienie 3 giwerek i mamy 3 koncepcje rozwoju i tuningu. Jeśli chcesz połączyćsiły - wiesz gdzie mnie szukać:)

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Witam.

Nie chce oslabiac Waszego entuzjazmu, ale ten kolo przerabia raz, ze LUGERA a nie RugeraMK1 ( a wlasciwie mk2 ale olac : > ) a dwa to prawdziwa klamke a nie ASG ;) domyslam sie ze wiecie o tym ale ja lubie byc zlosliwy ;>

 

A co do zakupu mk1 carbine udzielam Wam mojego blogoslawienstwa O_O Co do metalowego hopupu nie ma nigdzie ale byc mzoe bedzie, sledze info na zagranicznych forach, powstalo cos w rodzaju fanklubu mk1 carbine wsrod braci airsoftowej i moze dzieki temu zostanie wywarty nacisk na sklepy zeby zaczely sprowadzac ta jak i inne czesci do tegoz karabinku a wierzcie mi, jest ich naprawde sporo :) Na tej stronce mozna je obejrzec http://www.kicbbgun.com.tw/shop/ jak tylko dziala bo czesto "pada".

 

Wracajac do tego nieszczesnego hopupu, ta czesc jest, przynajmniej mi sie tak wydaje, na tyle prosta w budowie ze mozliwe jest jej wykonanie w srednio wyposazonym warsztacie ( no , tokarke musi miec o_O ) biorac oryginalna czesc na wzor. Ale to tylko moje domysly...

 

Ja na razie z zakupem mk1 sie wstrzymuje, cale moje zasoby finansowe zuzylem zakup CA870CQB firmy Maruzen i czesci do niego, pokladam w tym cudenku wielkie nadzieje :).

 

Pozdrawiam i w razie mozliwosci sluze pomoca w sprawach zwiazanych z mk1 carbine :).

Link to post
Share on other sites

Witam!!

Bardzo miło, że mamy u ciebie wsparcie:)

Jesteśmy neisety optymistycznymi entuzjastami :)

Co do rodzaju broni.... ta stronka jest tylko jako przykład, co można z tej giwerki zrobić, i jak to wygląda :)

HOPUP -> kumpel ma dostep do średnio-dobrze wyposażonego warsztatu (tokarka jest na 100%), a i jaiś odlew się skombinuje :))))))) (pozdro Młody!), więc hopup będziemy napewno rzeźbić z metalu.

Więc pozostaje dorobienie kolby i węźyka do CO2, i jakieś przedłużenie magazynka....

Kumpel wygrzebał więcej tych stron (po niemiecku:) ) więc obrazki są.

Jak tylko będziemy chcieli się zabrać za te rugerki, to się spikniemy i podziałamy razem. Na razie w planie są 3 sztuki, ty 4, może ktoś jeszcze się dołączy do przerabiania rugerka? Jeśli będzie więcej osób, to możnaby nawet masowo te hopupy produkować....

Narazie czekamy na przypływ gotówki, i jedziemy z koksem :)

POzdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Znaczy sie poczytałem to sobie i ... :evil:. Okazuje sie że firmy leją na ludzi którzy chcą kupić metalowe chopupy i reszte upgrade'ów do MK1 8O , no ale nic to - mam zamiar pokazać ludziom że polak potrafi :!: i chociażbym miał toczyć 20 razy jeden chopup to to zrobie a potem pujdę do gościa który wykona mi sprężyne ze staliwa (czyli jakieś 40-50% mocniejszą) a potem przerobie reszte częśći (kolbe sam sobie wytoczę). I chociaż miał bym sie zesrać przerobie całego MK1 bez kupowania ani jednego upgrade do niego. Jeśli firmy nie myślą to ja pomyślę za nie na zapas - panowie jeśli uda mi sie przerobić wspulnie ze Spajderem i Lucyferem nasze giwery to najprawdopodobniej wraz z chłopakami będziemy sprzedawać po pewnym czasie części (przez nas zrobione) przez internet tym którzy ich potrzebują i będzie można olać firmy które nas olewają. Pozdrawiam wszystkich miłóśników Lugera MK1. "You got to fight for you'r right to ..." :!: :!: :!:

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

siema chłopaki kombinujcie co się da i jak się da... sam mam lugera i wiem że mógłby być jeszcz lepszy..., sam go też od robinę przerobiłem ale tylko estetycznie ( kolimator i latarka) podobnie jak w karabinkach kolimator bardzo się przydaje... ale musi być jak najniższy... polecam otwarty na jaskułczy ogon... powodzenia w upgradech i dawajcie znać jak coś się wam uda... pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

FPSy to nie wszystko, o wiele wazniejsza jest powtarzalnosc strzalow(dla snajpera). Poza tym ta giwera to chyba najbrzydsza rzecz jak w zyciu widzialem :P

W moim przypadku wiekszy nacisk klade na wyglad, klimat i realizm danej repliki, niz na jej osiagi. Oczywiscie Carbine ma doskonaly stosunek cena/osiagi i dla kogos kto nie chce wydawac za duzo na airsoft jest idealna alternatywa wszelkiej masci karabinow snajperskich.

Z drugiej strony podobnie jak mk1 mozna przerobic na CO2 APS, jak w podanym juz wyzej linku:

http://www.geocities.com/blakes_airsoft/ol...ps/gasaps2.html

Chcialbym jedynie zauwazyc, ze 560 fps na kulce 0,43 to 6,23J !!!

To jest zdecydowania za duza ilosc energii, zeby strzelac do ludzi nawet z 60-70m - dla porownania Tanaka oferuje srednio ok 550 fps na kulce 0,2 , czyli 2,8J. Poza tym musimy sie chyba jakos odrozniac od malarzy i nie biegac z butlami i manometrami 8)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

grubo powyzej 2000 PLN ;) jesli chodzi o celnosc to kluczowa sprawa jest lufa precyzyjna, dobry hop-up i specjalna (precyzyjna i ciezka) amunicja, FPSy nie maja wiele wspolnego z celnoscia pozwalaja jedynie osiagnac dobry zasieg skuteczny, ale topic jest chyba o czyms innym wiec dyskusja o tym i tu jest raczej nie na miejscu...

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...