Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[AEG] Lufa 6,04 czy 6,03


Recommended Posts

Gdybym ja miał taki problem z wyborem jak Ty to zdecydowanie wziąłbym lufę z SYSTEMY (pierwszy link), ponieważ na necie firma SYSTEMA ma bardzo dobrą opinię i trochę bym się bał czy w lufie 6.03 by się kulka zacięła.

 

*Mam jedno pytanie, ale nie chcę zakładać topicu: Czy po zamontowaniu lufy precyzyjnej spada moc guna (czy to tylko dotyczy luf dłuższych od stock’owych)? Czy wręcz przeciwnie dzięki szczelności wzrasta? Zatem wymiana lufy wewnętrznej daje celność, zasięg i.... coś jeszcze?

Link to post
Share on other sites

Podłączę się, żeby nie tworzyć nowego topiku. :)

Mam do wyboru dwie lufki 6,04. Jedna produkcji KN za 50$, a druga Systemy za 21,5$. Czy ktoś miał możliwość porównania luf tych producentów i czy warto płacić ponad dwa razy więcej na produkt KN?

Link to post
Share on other sites

He he, widać, że nikt z was nigdy nie mierzył średnicy kulki i stąd te androny, ze różnica 0,01 mm ma decydować o zacinaniu się lub nie... :?

 

Zapraszam do skorzystania z przyrządu, który nazywa się suwmiarka i stwierdzenia, ze kulki zarówno TM jak i CG (uważane u nas za dobre) mają średnicę mniejsza niż 6,00 mm.

Link to post
Share on other sites

Z ciekawości zrobiłem pomiary kulek CG SS 620 0,2. Oto wyniki uzyskane po zmierzeniu mniej więcej 10-ciu kulek:

Średnio kulki mają po 5.88mm (mierzone elektroniczną suwmiarką), a więc rzeczywiście mniejsza. Średnica waha się między 5.86 ~ 5.90, bardzo mnie interesują wymiary TM-ek, mógłby ktoś zrobić pomiary?

Link to post
Share on other sites
SYSTEMA robi lufy z mosiądzu, natomiast KN produkuje lufy ze stopu tytanu.

 

To jak rozumiem wpływa na trwałość, ale chyba nie na sprężanie powietrza. :)

Czy różnica w zasięgu i celności jest tak duża, iż opłaca się płacić za produkt KN dwa razy więcej?

Link to post
Share on other sites

Odnośnie kulek to te z TM maja podobne wymiary (różnią się może o 0,01 mm, no może 0,02). Kiedyś wziąłem mikrometr elektroniczny 0,001 mm i pomierzyłem po 10 kulek, każda po 5 pomiarów i podstawiłem do karty x-R.

Uzyskałem dwa parametry na wykresach:

1. Powtarzalność średniej średnicy kulki. (x)

2. Krągłość kulki. ®

 

Lufy 6,04 zakładają, że strzelasz z kulek do 6,00 mm (zresztą w instrukcjach obsługi AEG masz napisane: nie używać kulek o średnicy powyżej 6,00 mm, a lufę masz 6,08). W rzeczywistości luz kulka - lufa jako minimum (aby nie było drastycznych spadków osiągów) musi wynieść 0,04 mm (po 0,02 "na stronę") czyli standardowe kulki powinny się przycinać dopiero poniżej średnicy lufy 5,98 (nie piszę to o super precyzyjnych których opis znalazłem w necie 5,97 +/- 0,01 mm).

 

Inna sprawa to złe kulki. Kiedyś KWC z "granatu" kulka, która zacięła się w lufie (już "na oko" wyglądała jak jajko). Po zmierzeniu w największym miejscu miała 6,20 mm.

 

Odnośnie materiału lufy - różnicę trwałości odczujesz przy naszych standardowych (stock) prędkościach kulki dbając o wnętrze dopiero po ok. 200.000 strzałów. Nawet jak dokonasz znaczącego tuningu do ok. 100.000 strzałów zauważalnej różnicy być nie powinno.

Innym tematem jest jakość wewnętrznej gładzi lufy, ale to możesz ocenić dopiero, kiedy weźmiesz lufy do ręki i popatrzysz pod światło.

 

Pozdrawiam

 

Medium

Link to post
Share on other sites
Lufy 6,04 zakładają, że strzelasz z kulek do 6,00 mm (...) czyli standardowe kulki powinny się przycinać dopiero poniżej średnicy lufy 5,98

 

Medium, czy zatem uważasz, że warto wydawać kasę na zmianę (standardowej w CA?) lufy 6,08 na 6,04 ? Czy osiągi (zasięg skuteczny zbliży się do maksymalnego i skupienie będzie wysokie?) rzeczywiście na tyle się poprawią, że warto/że to widać?

Czy warto wydać te ok. 150zł po prostu...

Link to post
Share on other sites

MAJKI (MYMY) odpowiadając na Twoje pytanie. Ty sam wiesz o tym najlepiej tylko jeszcze o tym nie wiesz :lol: (nie zdajesz sobie z tego sprawy).

Każdy, kto dokonuje jakichkolwiek zmian w replice robi to w jakimś celu.

Zadaj sobie teraz pytanie: Jaki styl gry preferuję?

Czy strzelam na granicy zasięgu do małych celów (np. wystawiona z za drzewa ręka lub noga).

Czy staram się podejść przeciwnika jak najbliżej i "na pewniaka" potraktować go krótką serią.

 

Odpowiadając na te pytania będziesz wiedział, czy warto i czy Ci się to przyda.

 

Najlepiej oczywiście zobaczyć to u kumpla, i porównać do swojej repliki, ale z założenia wiem, że jak raz się spróbuje to ciągnie jak natura wilka do lasu... :wink:

Link to post
Share on other sites

Frugo!

Mam pytanie czy mierzyłeś tę wartość (6,8 mm) czy masz te informację od kogoś?

Na razie z przemierzonych przeze mnie luf żadna nie miała powyżej 6,12 mm. Słyszałem co prawda, że S9 ma "prawie 7 mm" ale czy to prawda nie wiem - tej nie mierzyłem.

Widok kulki w lufie (piękne zdjęcie chciałem kiedyś zrobić rysunek by to pokazać, ale zdjęcie jest bardziej przekonujące) znaleźć można TUTAJ w DOWNLOAD następnie LUFY. Jeśli dalej twierdzisz, że lufa ma 6,8 to powiedz jakiej repliki.

 

Pozdrawiam

 

Medium

Link to post
Share on other sites

Taaa... To kolejna ciekawa wypowiedz Frugo - pare postow wyzej autorytatywnie stwierdzil, ze w lufie 6,04 to kulki TM i CG dzialaja OK, a w 6,03 to sie juz zacinaja, LOL. Roznica taka jest pomijalna i w sprzetach jak zabawki pneumatyczne (czyli ASG) srednica wewnetrzna rurki ma pewnikiem wieksze wahania w swoim "przelocie" niz jedna setna milimietra! (a kto wie, czy i w broni palnej takie roznice nie mieszcza sie w normie)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Wybaczcie że zbaczam z tematu... W związku z wcześniejszą wypowiedzią

medium:

Czy mógłbyś podać jakieś konkrety na temat luf precyzyjnych?

Majki bardzo dobrze sformułował pytanie,ale twoja odpowiedź kompletnie mnie nieusatysfakcjonowała...

Napisz jaka jest poprawa zasięgu,celności...

Jeżeli to mozliwe posłóż się liczbami.

dzięki

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 years later...

witam wszystkich jestem nowym uzytkownikiem więc sie przedstawie:P jestem marek i asg interesuje sie w sumie od niedawna mam walthera p99 umrexa [który właśnie ma naprawiany mechanizm spustowy] i mam nadzieje ze niedługo będę miał mp5a3 tm [oba sprezyniaki]

 

ok moje pytanie brzmi:

czy kulki godl fire będą zięzacinać w preclufie 6.01 mm? i czy wogule jest mozliwe zrobić taką lufe [czy koleś który ją sprzedaje zwyczajnie nie leci w chuja?]

 

 

pozdro

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...