Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

II Obóz Szkoleniowy "Commando" w 25BKP


Recommended Posts

MSW ZPS ma zaszczyt zaprosić na drugą edycję Obozu Szkoleniowego „Commando”, odbywającego się na terenie i przy współudziale 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim. Obóz szkoleniowy dedykowany jest przede wszystkim maniakom ASG, których pasjonuje działanie aeromobilnych jednostek szybkiego reagowania.

 

Punkty programu:

 

1. Treningi walki wręcz i technik interwencyjnych

Instruktorem będzie Kwachu, dwukrotny, mistrz europy w Kick-Boxingu wieloletni instruktor walki wręcz SPAPu z Łodzi oraz Policji w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej, jak również instruktor szkoły walki „Street Fighter”. Zajęcia będą obywać się na terenie otwartym oraz w specjalnej Sali do ćwiczeń walki wręcz w 7bkpow.

 

2. Zajęcia taktyczne w terenie zurbanizowanym

Instruktorami będą zaproszeni aktualni funkcjonariusze policji w Łodzi. Zajęcia będą się odbywać na terenie byłego ośrodka LOT-u oraz tzw. ”Willi Gierka”.

 

3. Zajęcia taktyczne na szczeblu drużyn piechoty w terenie otwartym

Instruktorami będą żołnierze 25 BKPow, weterani Iraku i Afganistanu. Zajęcia będą się odbywać na terenie Zintegrowanego Ośrodka Szkolenia Taktycznego „Floryda” na Glinniku.

 

4. Zajęcia desantowe dotyczące treningu desantu z przyziemienia oraz za pomocą spadochronu

Instruktorami będą żołnierze 25 BKPow oraz instruktor spadochronowy 7 bkpow. Zajęcia będą się odbywać na terenie jednostki 25BKPow na Glinniku oraz w Spadochroniarni 7 bkpow.

 

5. Zajęcia z Pierwszej pomocy przedmedycznej

Instruktorem będzie Sylwester, dyplomowany ratownik medyczny, pracownik Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi. Zajęcia będą odbywać się w miejscu zakwaterowania oraz w terenie przygodnym, w formie symulacji.

6. Zajęcia Sapesko-Minerskie

Instruktorami będą saperzy z 7 bkpow. Miejsce zajęć to sala wykładowa 7 bkpow oraz ZOST „Floryda”, gdzie będzie zbudowane treningowe pole minowe.

 

7. Zajęcia z bronioznawstwa

Instruktorami będą żołnierze 25 Bkpow. Miejsce to jeden ze szwadronów 7 bkpow.

8. Strzelanki, których scenariusze mają na celu stawiać zadania, z którymi uczestnicy spotkali się na zajęciach i treningach.

Będą to zadania typu: porwanie, zasadzka, ewakuacja, misja poszukiwawcza wroga, rozpoznanie celu, itp.

Codziennie wyznaczone będą jakieś zadania symulacyjne.

 

9. Dynamiczne zajęcia strzeleckie z wykorzystaniem broni ostrej ( pistolet 9mm centralnego zapłonu, Kbk Beryl 5,56 mm).

-Są to zajęcia dodatkowe

Instruktorem będzie Jarek, mistrz Polski w IPSC. Miejsce szkolenia to strzelnica w Łasku.

 

 

Informacje organizacyjne:

 

1. Obóz szkoleniowy odbędzie się w terminie 06-13.09.08r. w Tomaszowie Mazowieckim.

 

2. Koszt imprezy:

450 zł od osoby za podstawowe zajęcia

600 zł od osoby z dodatkowymi zajęciami strzeleckimi z broni ostrej

Wpłaty proszę dokonywać na nr konta podany poniżej do dnia 20 Sierpnia.

Konto: 97194010765252999900010000 Lucas Bank

 

3. Maksymalna ilość uczestników to 30 osób.

 

4. Zostanie zorganizowane spotkanie informacyjne dnia 2 Sierpnia w miejscu, które jeszcze podam.

 

5. Nie bierzemy odpowiedzialności za sprzęt uczestników obozu.

Należy dbać o niego i pilnować go we własnym zakresie oraz pamiętać, że wykonywane ćwiczenia mogą być ciężkim testem dla replik i oporządzenia.

 

6. Jeśli zadania postawione przed uczestnikiem okażą się dla niego zbyt trudne, może się wycofać z danego ćwiczenia.

 

7. W ramach kosztów organizator zapewnia:

1. Zakwaterowanie (namioty Wojskowe typu NS)

2. Wstęp na obiekty treningowe adekwatne do prowadzonych zajęć

3. Wyżywienie (3 posiłki dziennie)

4. Ubezpieczenie NW

5. Amunicję ASG (0,25) oraz profesjonalne środki pirotechniczne

6. Profesjonalną kadrę instruktorską

7. Zabezpieczenie medyczne, również lekarskie

8. Certyfikaty za odbycie obozu szkoleniowego firmowane przez 7 bkpow , Szkołę Walki „Street Fighter”, MSW ZPS

 

8. Wymagania w stosunku od uczestników:

1. Wiek 16+

2. Zaświadczenia o wiedzy ryzyka i odpowiedzialności oraz zgody rodziców/opiekunów zgodnej ze wzorem:

3. Zaświadczenie lekarza podstawowej opieki zdrowotnej o braku przeciwwskazań do uprawiania wysiłku fizycznego.

 

9. Wyposażenie uczestnika:

1. Ochrona oczu i głowy (obowiązkowe)

2. ASG

3. ochrona kolan, inne oporządzenie taktyczne, jeśli uczestnik posiada

4. plecak, karimata, śpiwór

5. menażka, manierka, niezbędnik

6. umundurowanie, buty chroniące staw skokowy, ciepła bluza, kurtka p-deszczowa i inne (po prostu ubranie i bieliznę)

7. środki toalety osobistej

8. busola, notatnik, długopis (przyda się na zajęciach)

9. Maskacze , ghillie, poncha, pałatki, latarki itp.

 

 

Po szczegółowe informacje i zapisy zapraszamy na naszą stronę, ułatwi nam to organizację:

http://smf.juchniewicz.net/index.php?topic=93.0

 

 

Opinie o poprzednim obozie:

 

OK to może teraz ja powiem czemu było tak git:

- przede wszystkim organizacja na piątkę (gratsy dla Sylwestra i pięć dla Lookyego), od przywitania przy bramie po ostatnie kroki za szlaban, każdy dzień zaplanowany, wypełniony szkoleniami - teoria, mordercza praktyka, miska, teoria, praktyka, miska, teoria praktyka, i tęgi fizyczny wpie@*ol. Od pobudki o 6 aż do północy działo się tyle że nie nie sposób tego spisać. Jeśli ktoś nie jest Entuzjastą Pełnego Wygaru tak jak KNJ mógłby mieć problemy by sprostać wymaganiom procesu szkoleniowego.

- kadra z 25 BKP po prostu git, chłopaki z ochotą dzielili się z nami wiedzą a widok czołgającego po Florydzie Chorążego, padającego co i raz w pozycji strzeleckiej, biegającego w kółko jak z motorkiem w dupie, czy machającego naszymi przy noszeniu jak szmacianymi lalkami, zamyka mam nadzieję usta wszystkim tym którzy twierdzili że chłopaki z BKP robią te szkolenie "z rozkazu". Pytałem ich na boku czy ich to nie |, i czy im się chce, na co chorąży się zaśmiał i mówi "A co ja mam w dzień pedała robić? Przechodzić 10y raz to samo szkolenie spadochronowe? Wolę się z wami poczołgać po Florydzie. Sam sobie poćwiczę i czegoś was nauczę." a plut. "Pułkol" powiedział że zamiast wypełniać cały dzień druki woli z nami poskakać na Glinniku, z atrapy śmigła, nauczyć najważniejszych rzeczy i pogadać o tym i owym.

Ostatni wymieniony, można powiedzieć że nas polubił bo wymieniliśmy się mailami i już dostaliśmy od niego "9 linijkowca" (wezwanie medevac) i ofertę wszelkiej innej pomocy w kwestiach szkoleniowo-wojskowych.

Chłopaki na strzelnicy tez super przyjaźni, weseli, chętnie się dzielili informacjami, cierpliwie znosili nasz ślinotok na widok Beryli, a sami z błyskiem w oku postrzelali sobie z naszych replik. Fajna wymianka!

- materiał szkoleniowy i ilość atrakcji zaspokoił by największe marudy i jak dla nas szkolenie było bardzo owocne. Poranne "Street Fight" i wieczorne techniki interwencyjne dały nieźle w dupsko i o to właśnie chodziło.

- klimat i grupa którą stworzyliśmy jest nie do opisania, wszędobylski dobry humor, pozytywne nastawienie i bezkonfliktowość uczyniła te szkolenie zajebiście fajną przygodą. Zintegrowanie tak rożnych osobowości i ludzi w rożnym wieku to nie lada wyczyn i to również zasługa organizatorów.

- na koniec marsz nad przepięknym zalewem i spanko wśród białego puchu to jak dla nas wisienka na torcie.

 

Długo by pisać a ja jakoś nie mam weny by strzelać peany. Właściwie wystarczy napisać że było profesjonalnie, organizacyjnie na piątkę, szkolenia rzetelne i wyczerpujące a panujący klimat bardzo bardzo sprzyjał nasiąkaniu wiedzą.

Ja dostałem to po co przyjechałem a nawet więcej.

Dzięki Wam Wszystkim a szczególnie Sylwestrowi. Jesteś naprawdę w porządku!

 

W imieniu Entuzjastów Pełnego Wygaru pozdrawiam i do następnej razy!

 

W pełni podpisuję się pod tym co napisał Wieszak.

 

Szkolenie full profeska, do domu wróciłem z poczuciem pełnej satysfakcji ze spędzenia tygodnia za murami 25 BKP.

 

Nawiązując do wszystkich zarzutów w stronę organizatora z przed imprezy:

- Nasze szkolenia nikomu nie robiły problemu, było dokładnie tak jak opisał to powyżej Wieszak.

- Szkolenie na pełnym legalu. Pod certyfikatami podpisał się między innymi dowódca 7bkp podpułkownik Adam Grela.

- Oficjalna współpraca 'organizacji Sylwestra' z MON: ZWIĄZEK POLSKICH SPADOCHRONIARZY, Porozumienie o współpracy z MON: 11.10.2004 r.

- że 25BKP nie jest najlepszą jednostką w kraju, może i nie jest - nam wystarczyła w 100% by podnieść swoje umiejętności w tym w co się bawimy.

 

Podsumowując:

naprawdę warto było wydać te 400 zeta za tydzień wyśmienitej i na maxa intensywnej zabawy

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...