Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z GB AK47 Cyma


Recommended Posts

Witam.

 

Po chwili przerwy postanowiłem postrzelać z AK. Bateria naładowana, wszystko pięknie do momentu aż jej nie podłączyłem. Po naciśnięciu spustu silnik tylko tak pykał, jak by nie miał siły ruszyć GB i grzały się przewody od baterii. Miernikiem posprawdzałem baterię, instalację i silnik ... wszystko gra, zero zwarcia.

No jak wszystko gra, to dlaczego dalej jest tak samo? Postanowiłem odkręcić silnik i sprawdzić czy się nie zatarł. Silnik ok, ładnie chodzi ale czemu nie chce ruszyć GB? Zamontowałem go ale bez przykręcania, podpiąłem baterię, nacisnąłem spust i co ? ... strzela. Ale już po wkręceniu śrub ani myśli ruszyć, tylko dalej "pyka". Zębatki po szybkim przeglądzie chirurgicznymi metodami wydają się być ok.

Czyżby coś w GearBoxie samoistnie się wygięło?

 

Liczę na was :)

 

Pozdrawiam.

Edited by Spottswood
Link to post
Share on other sites

Wzięła mnie dzisiaj irytacja i zajrzałem do wnętrza GB.

Po obadaniu podzespołów wynik był zadowalający, nic uszkodzonego.

Poskładałem wszystko do kupy i dalej to samo ... po przykręceniu dwóch długich śrubek mocujących silnik do GB, napęd dalej się blokuje. Cholera już mnie bierze, bo wszystko wydaje się być tak jako powinno, a jednak gdzieś jest usterka.

 

Zdjęcie prezentuje śrubki o które mi chodzi. Macie jeszcze jakieś pomysły co może być przyczyną blokowania się ?

 

aknormalwiringda0.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Tak się stało z mp5 wella kolegi, gdy zostawił ją na długi czas ze sprężyną naciągniętą do połowy. Po zwolnieniu wszystko działało. A jeżeli rozbierałeś wszystko i nic to może coś z silnikiem, a nie samym wnętrzem GB.

Edited by Cyrek
Link to post
Share on other sites

Mam to samo, różnica tylko jest taka że moja Cmka jest nowa. U mnie po pierwszych 4 wystrzelonych kulkach było dokladnie to samo. Podłączyłem batke na noc i nastepnego dnia broń chodziła całą godzine;/ Do tego jak włączam na semi to mi sie blokuje. Chodze wkur***** bo wakacje sie kończą a ja na 2-3 tygodnie bede musiał CMke wysłać do serwisu:/

Link to post
Share on other sites

Zależy jakie napięcia dawał ten prostownik, zresztą nawet 12V na kilka strzałów nie powinno zaszkodzić nawet taniej raplice. Różnica pomiędzy prostownikiem a dobra batka jest bardzo niewielka raczej wcale jej nie ma.

 

edit; oczywiście zależy to od klasy samego prostownika.

Edited by steraf
Link to post
Share on other sites

Moze byc tak ze jakims cudem silnik dostal lewe obroty... rozlacz kable i zamien miejscami... nic nie powinno sie stac jesli je tak podlaczysz (znaczy nie spali sie nic :)) a moze naprawic.. jesli to dalej nie pomoze to moze oznaczac ze nawet szczotki w silniczku sie zabrudzily..

Link to post
Share on other sites
Riddick' date='31/7/2008, 11:29' post='820656']

Może gdzieś masz kable zbytnio ponaciągane i się nie stykają? Wiem, że dość prymitywna uwaga, ale bazuje na moich problemach związanymi z elektryką w AEG'ach, które były z początku zbyt wywyższone przeze mnie :D.

 

Pan jest baardzo blisko :)

 

Miałem objawy identyczne, silnik odkręcony się obraca a przykrecony do obudowy GB już tylko 'pyka'. Nie wiem jaka cholera w tym siedzi bo na logike jeśli prąd przepływa to kurde przepływa. Pomogło wyczyszczenie styków spustu wewnątrz GB. Problem u mnie pojawiał się 2/3 razy. Za każdym razem ten sam zabieg i włala! Śmiga. Okazało się, że tam też po jakimś czasie trafia smar i zaklóca pracę. Dziwne, co? ;-)

 

Obyś też miał tak prostą przyczynę przy identycznych objawach - życzę powodzenia!

Edited by Gumski
Link to post
Share on other sites

Sprawdź czy nie masz źle spodkładkowanego geara. Chodzi o to ,że może przełożyłeś jedną podkładkę i zębatki nie mogą się ruszać. Wyjmij tłok, sprężyne, skręć gb na maxa i zobacz czy możesz palcem ruszać zębatki. powinny chodzić bez wiekszych oporów, ale bez przesady. nie mogą latać w górę i w dół na łożyskach , jedynie minimalnie 1-2 mm.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...